Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Windows 10 Sistem Belirtilen Dosyayı Bulamıyor çözümüne yönelik ayarları sizinle paylaşacağız.

Windows 10 işletim sistemi kullanıcılarının oyun ve program yükleme işlemleri esnasında aldıkları uyarılardan birisi olan dosyayı bulamıyor sorunu günden güne artış göstermektedir. Windows 10 Sistem Belirtilen Dosyayı Bulamıyor sorununa dur diyebilmek için gerekli olan bilgileri sizinle paylaşacağız.

  • Sabit disk alanınızda depolanan verilerin kopyalamaya çalıştığınız esnada karşınıza gelen hata mesajının çözümü için nelerin gerekli olduğunu ele alacağız.
  • Çoğu kullanıcı yaşadıkları sorunlar neticesinde hemen sıfırlama yoluna gitmektedir.
  • Aslında bu işlemi sağlamanız gerek bulunmamaktadır.

Windows 10 Sistem Belirtilen Dosyayı Bulamıyor

Windows 10 dosyayı bulamıyor hatasının birden fazla nedeni bulunmaktadır. Bu nedenlerin arasında en başı ise güncelleme gelmektedir. Yani kullandığınız sürüm Windows 10’un eski sürümlerindense dosya bulamama sorunuyla karşılaşma durumunuz olacaktır.

Windows 10 belirtilen dosyayı bulamıyor

Böyle bir sorunun önüne geçilebilmesi için ise Windows’un güncellemesi gerekecektir. Kendiniz bu güncellemeyi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak daha öncesinde yapmadıysanız eğer nereden yapılacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz.

  • İlk olarak Windows tuşuyla birlikte I harfine basın.
  • Ardından ayarlar bölmesine geleceksiniz. Güncelleştirme ve güvenlik alanına dokunun.
  • Açılan sayfada ‘’Windows update’’ yazısının altında güncelleme varsa eğer bunun bilgilendirmesi sizinle paylaşılacaktır.
  • Güncellemeleri işleme koymanızla birlikte tekrar deneme sağlayın.

Ayarlarınızı güncelleme halletmediyse eğer sürücülerinizin güncellemesini sağlamanız gerekmektedir. Sürücü güncellemesi için ise aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Windows 10 dosyayı bulamıyor

Windows 10 belirtilen dosyayı bulamıyor yönündeki hata ile ilgili bilgisayarım simgesinin üzerine gelip sağ tıklayıp ‘’Yönet’’ diyelim. Ve ardından gelen sayfanın ‘’Aygıt yöneticisi’’ alanına girerek gelen ekranda hangi sürücü de sorun yaşıyorsanız o sürücünün güncelleştirmesini sağlayın.

Son olarak farklı bir yöntem ise Powershell yöntemidir. Bundan yararlanabilmeniz için ise ilk olarak Windows’un arama alanına gelip arama bölümüne ‘’ Powershell’’ yazdıktan sonra üst taraftaki bölmeye ‘’Yönetici olarak çalıştır’’ diyorsunuz.

Pencere ekranı açıldığında ise ‘’ SFC/scannow’’ komutunu giriyorsunuz. Beraberinde enter demeniz yeterlidir. Sistem dosyası denetleyicisi sizin işleminizi tamamlayabilmeniz imkan sunacaktır. Yapılan işlemlerden sonra bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda sorun kalmayacaktır.

Windows 10 Sistem Belirtilen Dosyayı Bulamıyor
Önceki İçerikinstagram öküz simgesi çıkmıyor ve gelmiyor
Sonraki İçerikLittle Nightmares 2 sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here