WhatsApp video gönderemiyorum gitmiyor video gönderimi sırasında dosya biçimi desteklenmiyor şeklinde hata ile karşılaşıyorum. Bu ve benzeri hatalardan dolayı whatsapp hesabı üzerinde karşı tarafa video yollayamıyorsanız problemin çözümü için hangi yolları izleyeceğinizi anlatacağız.

Whatsapp bizim için oldukça önem arz eden uygulamalardan birisidir. Hatta öyle hala gelmiştir ki evlenen kişiler elveda bekarlık yazdıracağına elveda Whatsapp diye araba arkasına yazı yazdırıyorlar. Bunun sebebi ise evlenecek insanların evlenmeden önce bu uygulama içerisinden çıkmamasından kaynaklıdır. Tüm bunlar ele alındığında burada mesajlarımızın, resimlerimizin ve videolarımızın yeri önem arz etmektedir. Fakat son dönemler de yaşanan sorunlardan biri ise video gönderiminin yapılmamasıdır. Yani karşı tarafa gönderim gerçekleştirmiş olduğumuz videoların gitmediğini ve buna bağlı olacak şekilde sorunlar yaşandığı dile getirilmekteydi. Biz acaba buna ne sebep olabilir diye kapsamlıca durumu inceledik. Yaptığımız araştırmanın detayları aşağıda yer aldığından dolayı hadi gelin birlikte çözüm adımlarımıza bakalım.

WhatsApp video gönderemiyorum gitmiyor

WhatsApp video gönderemiyorum gitmiyor, whatsapp video gönderemiyorum, whatsapp dosya biçimi desteklenmiyor, whatsapp video gitmiyor, whatsapp video gönderilmiyor, whatsaap video yollanmıyor, whatsapp video yollayamıyorum neyle alakalı sorun var? Bir türlü çözüme kavuşturamadığınız video gönderme sorunu için hangi yolların izleneceğini konu alacağız.

Whatsapp video gitmiyor

Whatsapp hesabımızda bir çok sorunla karşı kaşıya kaldığımız anlar olmaktadır. Bunlardan biri ise sevgilimize, arkadaşımıza ya da akrabamıza gönderimi sağlamak istediğimiz bir videonun gitmemesidir.Yaşanan bu sorunun bir çok sebebi bulunmaktadır. Bunların başlıca olanlarını maddeler şeklinde ele alacağız.

WhatsApp video gönderemiyorum gitmiyor, whatsapp video gönderemiyorum, whatsapp dosya biçimi desteklenmiyor, whatsapp video gitmiyor, whatsapp video gönderilmiyor, whatsaap video yollanmıyor, whatsapp video yollayamıyorum

  • İlk olarak internet veri bağlantısını kontrol etmeniz gereklidir. Yani dosya boyutu çok olduğundan ötürü internetiniz az ise bu durumda video gönderilmez.
  • Yarıda kalan işlemin tamamlanabilmesi için bir wi-fi bağlantısı üzerinden tekrar gönderim yapmayı deneyelim.
  • Video gönderimi sağlayan biri iseniz ve bu bağlamda gönderim sağlamaya çalıştığınız video bir türlü gitmiyorsa bunun sebeplerinden birisi telefonda yer alan tarih ve saatin yanlış oluşuyla alakalıdır.
  • Peki ne yapalım? Yapılması gereken işlem belli telefonunuzun tarih ve saat ayarının değişimini gerçekleştiriyoruz.
  • Cihazın hafızası dolu olduğundan kaynaklı da bu sorun ile karşı karşıya kalma ihtimaliniz de oldukça yüksektir.
  • Yani cihazın SD kartında alan kalıp kalmadığından emin olduktan sonra eğer SD kartını doluysa artık kaydetme işlemi biter. Yani whatsapp hiç bir veriyi kaydetmez.
  • Dolayısıyla kaydetmediği bir işlemi de gönderimini sağlamayacaktır. Bunun düzeltilmesi için gereksiz uygulamaları silerek bağlantı da yer açmanız yeterli olacaktır.

WhatsApp video gönderemiyorum gitmiyor için yapılacak işlem ayarları çözüm sunacaktır. Akla takılan soruları yorum kısmından bizlerle paylaşmanız yeterli olacaktır.

8 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz