WhatsApp sesli mesaj gönderemiyorum gitmiyor nedeni nedir? Nasıl çözebilirim? şeklindeki soruların yanıtı yazımızda. Whatsapp hesabı üzerinden karşı tarafa sesli mesaj göndermesinde yaşanan sorunların altında yatan sorunları sizler için anlatacağız.

Whatsapp uygulamasının belki de en sevilen özelliğinden birisi de sesli mesaj gönderimi olmaktadır. Yani normal yazmaktan sıkıldığınız her an itibariyle karşı tarafa konuşmanızı sesli olarak gönderebilirsiniz. Haliyle bu özelliğin whatsapp uygulaması içerisinde var olması ise uygulamayı popüler yapmaktadır. Böyle bir özelliğin var olmasında herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Ancak kullanımında hatanın meydana gelmesi can sıkıcı bir hal alabilmektedir. Biz de bu tarz durumlarda yaşanacak sıkıntıları kapsamlıca ele alacağız. Böylelikle uygulama içerisinde çalışmayan sesli mesaj özelliğinin neyle alakalı çalışmadığını anlatacağız. Karşı tarafa gitmeyen sesli mesajların tekrarında nasıl gönderileceğini yazımız sonrasında bulabilirsiniz. Hadi gelin beraber kontrol edelim.

WhatsApp sesli mesaj gönderemiyorum gitmiyor

WhatsApp sesli mesaj gönderemiyorum gitmiyor, sesli mesaj gönderemiyorum, sesli mesaj gitmiyor, whatsapp sesli mesaj gönderemiyorum, whatsapp sesli mesaj gitmiyor, whatsapp sesli mesaj yollayamıyorum sebebini öğrenmek isteyen kullanıcısı iseniz yazımız yeterli olacaktır.

Whatsapp sesli mesaj yollayamıyorum

Whatsapp hesabında sesli mesaj göndermek istediğiniz kişiyse sesli mesaj gitmiyorsa bu durumda hangi yolların izleneceğini maddeler halinde sizlere sunumunu sağlayacağız. İzleyeceğiniz yöntemler ve uygulayacağınız adımlar sonrasında sorun kalmadan işlemlerinize devam edebilirsiniz.

WhatsApp sesli mesaj gönderemiyorum gitmiyor, sesli mesaj gönderemiyorum, sesli mesaj gitmiyor, whatsapp sesli mesaj gönderemiyorum, whatsapp sesli mesaj gitmiyor, whatsapp sesli mesaj yollayamıyorum

  • Öncelikle internet veri bağlantısını kontrol ediyoruz.Yani dosya boyutu çok olduğundan ötürü internetiniz az ise bu durumda sesli mesaj gönderim işlemleri geçersiz olacaktır.
  • Yarıda kalan işlemin tamamlanabilmesi için bir wi-fi bağlantısı üzerinden tekrar gönderme işlemi deneyelim.
  • Sesli mesaj gönderimi sağlayan biri iseniz ve bu bağlamda gönderim sağlamaya çalıştığınız video bir türlü gitmiyorsa bunun sebeplerinden birisi telefonda yer alan tarih ve saatin yanlışlığıyla alakalı bir durum olacaktır.
  • Nasıl bir yol izlenmesi gerekiyor? Yapılması gereken işlem belli telefonunuzun tarih ve saat ayarını değiştirip o şekilde deneme sağlayalım.
  • Cep telefonunun hafızası dolu olduğundan kaynaklı da bu sorun ile karşı karşıya kalma ihtimali yükseleceğinden ötürü işlemler yapılan müdahaleler sonrasında çözüm getirtecektir.
  • Yani cihazın SD kartında alan kalıp kalmadığından emin olduktan sonra eğer SD kartını doluysa artık kaydetme işlemi biter. Yani whatsapp hiç bir veri bağlantıları kaydetmeyecektir.
  • Dolayısıyla kaydetmediği bir işlemi de gönderimini yapmayacaktır. Yapılan işlemler sonrasında gereksiz uygulamaları silerek bağlantı da yer açmanız bu süre içerisinde geçerliliği koruyacaktır.

WhatsApp sesli mesaj gönderemiyorum gitmiyor problemi için yapılacak müdahaleler sorunu ortadan kaldıracaktır. İyi gezintiler dilerim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz