WhatsApp Sesli Arama Ses Gitmiyor Gelmiyor sorunun giderilebilmesi için yapmanız gerekenleri yazımızda ele alacağız. Whatsapp karşı tarafa sesim gitmiyor, gelmiyor ve buna bağlı yaşanan ses sorununun nasıl giderileceğini anlatacağız.

Günlük yaşantımızın vazgeçilmezlerinden biri haline gelen Whatsapp uygulamasında yaşanan bazı aksaklıklar haliyle kullanıcıların canını sıkmaktadır. Son zamanlarda artış gösteren problemlerden biri olan sesli arama sırasında karşı tarafın sesini alamama ya da sesimizin gitmemesiyle ilgili problemin nasıl giderileceğini yazımızda ele alacağız. Öncelikle uygulamayı artık yaşlısından, gencine varana kadar her kesim tarafından kullanılmasından ötürü durumu kapsamlı olarak ele alacağız. Görsellerde sadece bazı adımları paylaşacağımız için yazılanları okuyup ayarlarınızı tek tek sağlamanız daha sağlıklı olacaktır. Şimdi işlem adımlarımıza başlayalım.

WhatsApp Sesli Arama Ses Gitmiyor Gelmiyor

Whatsapp sesli arama sorunu, whatsapp ses gelmiyor, whatsapp ses gitmiyor, iphone whatsapp karşı tarafa ses gitmiyor, karşı tarafa ses gitmiyor, whatsapp sesim gitmiyor, whatsapp sesli arama yapmıyorum, whatsapp sesli arama da sesim gitmiyor, whatsapp sesli aramada karşı tarafın sesi gelmiyor, whatsapp arama ses gitmiyor, whatsapp arama ses gelmiyor, telefonda görüntülü konuşma ses gitmiyor ve buna bağlı tüm işlem ayarları için yapılacak olan işlem adımları için yazımızı incelemeniz yeterlidir.

WhatsApp Sesli Arama Ses Gitmiyor Gelmiyor, whatsapp sesli arama sorunu, whatsapp ses gelmiyor, whatsapp ses gitmiyor, iphone whatsapp karşı tarafa ses gitmiyor, karşı tarafa ses gitmiyor, whatsapp sesim gitmiyor

Whatsapp Ses Gelmiyor

Sesli arama sağladığınızda ses gelmiyor, ya da ses gitmiyorsa bu durumda ilk olarak uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol etmeniz gerekecektir.

Bunun için hem karşı taraf hemde sizin uygulamayı kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyelim. Yapacağınız bu işlem ile beraber uygulamanın güncel halini indirmiş olacaktır. Sonrasında ayarlarımızın devamı için eğer sorun giderilmediyse telefonumuzun ”Menü” alanına geliyoruz.

Bu alanda yer almakta olan ”Ayarlar” alanına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.

WhatsApp Sesli Arama Ses Gitmiyor Gelmiyor, whatsapp sesli arama sorunu, whatsapp ses gelmiyor, whatsapp ses gitmiyor, iphone whatsapp karşı tarafa ses gitmiyor, karşı tarafa ses gitmiyor, whatsapp sesim gitmiyor

iPhone Whatsapp Karşı Tarafa Ses Gitmiyor

Cep telefonumuzun içerisinden ”Ayarlar” alanına giriş işlemi sağladıktan sonra sayfayı aşağıya doğru indirdiğinizde karşınıza ”Whatsapp” adı altında bir yazı gelecektir.

Gördüğünüz yazının üzerine tıklayıp ayarlara devam ediyoruz.

WhatsApp Sesli Arama Ses Gitmiyor Gelmiyor, whatsapp sesli arama sorunu, whatsapp ses gelmiyor, whatsapp ses gitmiyor, iphone whatsapp karşı tarafa ses gitmiyor, karşı tarafa ses gitmiyor, whatsapp sesim gitmiyor

Whatsapp Sesim Gitmiyor

Whatsapp sesim gitmiyor ile ilgili yaşadığınız sorun sonrasında gelecek olan ekranda ”Mikrofon” adımlarının aktif halde olup olmadığını kontrol ediyoruz. Eğer bu alan kapalı ise burayı aktif hale getirdikten sonra sesiniz karşı tarafa gidip gelecektir.

Genel olarak bu sorunun temelinde yatan sebeplerden biri buradaki ayarlardan kaynaklanmaktadır.

Mobil veri ve Wifi bağlantısından kaynaklanıyor da olabilir. Yani cihaz çekmeyen bir alanda işlem görüyorsa şayet bu durumda yapacağız işlem şu olacaktır. Eğer wifi üzerinden bağlanıyorsanız bu durumda wifi bağlantısını kapatıp mobilden giriş sağlamayı deneyelim.

Her iki kullanıcı da bu işlemi sağlayabilir. Yaptığınız işlemlerin sonrasında hala daha sorun giderilmediyse bu durumda ”Uygulamar >Ayarlar” bölümüne giriş işlemi gerçekleştirdikten sonra ”Verileri temizle” yapıyoruz. Böylelikle sorun ortadan kalkacaktır.

Tüm bu işlemler sonrasında hala da daha sesiniz karşı tarafa gitmiyor ise bu durumda yapacağını işlem basittir. Yanınızda yörenizde bir kulaklık var ise kulaklık ile konuşmayı deneyin onunla birlikte sorununuz giderilecektir.

Aklınıza takılan yada yaptığınız işlem ayarları sonrasında hala daha sorun giderilmediyse bu durumu yorum alanında bize iletmeniz yeterli olacaktır.

3 YORUMLAR

  1. Whatsap aramalarında sadece eşimle annemi arayınca ses sorunu yaşıyorum uygulamalarının güncelliğini vs kontrol ettim ancak bir çözüm bulamadım yardımcı olursanız sevinirim. Aynı şekilde onlarda sadece benim aramalarımda ses sorunu yaşıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz