WhatsApp Görüntülü Arama Ses Gitmiyor sorunun nasıl giderileceğini yazımızda kapsamlı olarak ele alacağız. Whatsapp görüntü var ses yok sorununda mikrofon ayarlarının açık olmasına rağmen çalışmıyor sorunu için yapılması gerekenleri aşağıda sizlere sunacağız.

Cep telefonlarımızın vazgeçilmez uygulamalarından birisi olan Whatsapp uygulamasında son zamanlarda yaşanan sorunlardan biri de görüntülü arama sırasında görüntünün gelmesine rağmen karşı tarafa sesin gitmeme sorunudur. Sorun ile ilgili inceleme ve araştırmaları gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Sesinizin gitmemesine ilişkin bir çok neden olmasından ötürü ilk olarak yapacağınız işlem ayarlarını görsellerini sizlerle paylaştık farklı yapacağınız işlemleri ise yazılarda tek tek belirtmiş bulunmaktayız. Haliyle sadece görsellerde yaptığınız işlemler sonrasında ayarlardan vazgeçmeden yazılanları da uygulamanız halinde bu yaşanan sorun ortadan kalkacaktır. Artık görüntülü arama yaptığınızda sesin de görüntünün geldiğini göreceksiniz.

WhatsApp Görüntülü Arama Ses Gitmiyor

görüntü var ses gitmiyor, whatsapp ses gitmiyor, whatsapp mikrofon çalışmıyor, whatsapp görüntülü aramada ses gitmiyor, whatsapp ses sorunu, iPhone 5 , iPhone 6, iPhone 7 görüntülü konuşma sesim gitmiyor, iPhone görüntülü konuşmada sesim gitmiyor, whatsapp ses alamıyorum, whatsapp sesi gelmiyor gibi sorunların tamamının ortadan kaldırılabilmesi yapılacak olan adımları sizlerle tek tek paylaşacağız.

WhatsApp Görüntülü Arama Ses Gitmiyor, görüntü var ses gitmiyor, whatsapp ses gitmiyor, whatsapp mikrofon çalışmıyor, whatsapp görüntülü aramada ses gitmiyor, whatsapp ses sorunu

Whatsapp Ses Gitmiyor

Whatsapp uygulamasında görüntülü arama sağladığımız arkadaşlarımızda bazı durumlarda görüntünün gelmesine rağmen sesin gelmediğini, yada gitmediğini görebilirsiniz. Haliyle bu sorunun tamamen ortadan kaldırılabilmesi için ilk yapmanız gereken iki tarafında son güncelleme üzerinden mi giriş yapıp yapmadığı olacaktır.

  • Dolayısıyla ilk yapacağınız işlem Play store ya da Apple store üzerinden whatsapp uygulamasının son halini indirmiş olup olmamasıdır.
  • Yani güncelleme bir telefona gelmiş diğer telefona gelmemişse bundan kaynaklı da olabilir.
  • Haliyle ilk olarak uygulamayı silip tekrar yüklemeniz gelecektir.
  • Uygulamayı kaldırıp yüklemeniz durumunda denemesini sağlayalım.
  • Olmaz ise cihazımızın ana ekran alanında yer almakta olan ”Ayarlar” bölümüne giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.


WhatsApp Görüntülü Arama Ses Gitmiyor, görüntü var ses gitmiyor, whatsapp ses gitmiyor, whatsapp mikrofon çalışmıyor, whatsapp görüntülü aramada ses gitmiyor, whatsapp ses sorunu

Whatsapp Mikrofon Çalışmıyor

Yapılan işlemlerimizin devamında cihazınızda ki ayarlar alanına giriş işlemi gerçekleştirdikten sonra ”Whatsapp” uygulamasını göreceksiniz.

Bu alanın üzerine gelip içerisine giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.

WhatsApp Görüntülü Arama Ses Gitmiyor, görüntü var ses gitmiyor, whatsapp ses gitmiyor, whatsapp mikrofon çalışmıyor, whatsapp görüntülü aramada ses gitmiyor, whatsapp ses sorunu

Whatsapp Ses Sorunu

Whatsapp ses sorununda yaşadığınız sorun sonrasında gelecek olan ekranda ”Mikrofon” adımlarının aktif halde olup olmadığını kontrol ediyoruz. Eğer bu alan kapalı ise burayı aktif hale getirdikten sonra ses gidip gelecektir.

Genel olarak bu sorunun temelinde yatan sebeplerden biri buradaki ayarlardan kaynaklanmaktadır.

Mobil veri ve Wifi bağlantısından kaynaklanıyor da olabilir. Yani cihaz çekmeyen bir alanda işlem görüyorsa şayet bu durumda yapacağız işlem şu olacaktır. Eğer wifi üzerinden bağlanıyorsanız bu durumda wifi bağlantısını kapatıp mobilden giriş sağlamayı deneyelim.

Her iki kullanıcı da bu işlemi sağlayabilir. Yaptığınız işlemlerin sonrasında hala daha sorun giderilmediyse bu durumda ”Uygulamar >Ayarlar” bölümüne giriş işlemi gerçekleştirdikten sonra ”Verileri temizle” yapıyoruz. Böylelikle sorun ortadan kalkacaktır.

Tüm bu işlemler sonrasında hala da daha sesiniz karşı tarafa gitmiyor ise bu durumda yapacağını işlem basittir. Yanınızda yörenizde bir kulaklık var ise kulaklık ile konuşmayı deneyin kesin çözüm olacaktır. Bundan emin olabilirsiniz. İyi gezintiler dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz