Whatsapp mesajlarım geç geliyor yada hiç gelmiyor ise bu durumda android ve iphone cihazlarında hangi yolların izleneceğini konu alacağız.

Son zamanlar da whatsapp hesabında baş gösteren sorunlardan birisi de bildirim problemi olmuştur. Yani uygulama içerisinde sevdiğimizin, arkadaşımızın ya da akrabamızın attığı mesajlar tarafımıza gelmemeye başlamıştır. Bazı kullanıcılar ise mesajların kendisine geldiğini fakat çok zaman geçtikten sonra gecikmeli olarak geldiğini dile getirmektedirler. Hal böyle olunca bizde whatsapp hesabı üzerinde yaşanan ve bu gecikmeli gelen mesaj bildirimlerin sebebine ilişkin sorunun derinine inmiş bulunuyoruz. Whatsapp bildirimlerinde gelen gecikme yada hiç gelmeme problemi için neler yapılması gerektiğine birlikte göz atalım. Whatsapp hesabı dünyanın en çok giriş sağlayan ve kitlesini hızlıca artıran bir mesajlaşma platformudur. Böyle bir platformda mesajların geç gelmesi ya da hiç gelmemesi kullanıcılarına hayli sorun yaşatabilir.

Whatsapp mesajlarım geç geliyor yada hiç gelmiyor

Whatsapp mesajlarım geç geliyor yada hiç gelmiyor, mesajlarım geç geliyor, mesajlarım hiç gelmiyor, whatsapp mesaj bildirimi gelmiyor, whatsapp mesajlar geç geliyor, whatsapp mesajlarım gelmiyor ise hemen yüz asmaya gerek bulunmuyor. Elbette yaşanan tüm sıkıntının bir çözüm yolu bulunmaktadır. Biz de bu haberimizde whatsapp geç gelen mesajların sebebine ilişkin nedenleri sizlerin huzuruna sunacağız. Ve böylelikle yaşanan sorunlarınız mazi olmuş olacaktır.

Whatsapp mesajlarım gelmiyor

Arkadaşınız ya da sevdiğiniz size whatsapp yoluyla bir mesaj attığını ve buna cevap vermediğini söylediğin de yüzünüzdeki şaşkınlığı görüyor gibiyim. Evet bazen atılan mesajlar size gelmese de bu durumdan siz sorumlu tutulabilirsiniz. Bunu ispat etmekte bir hayli zor dönemeçtir. Şimdi aşağıda belirtilen çözümlerle birlikte konuya nasıl hakim olacağınızı anlatacağız.

Whatsapp mesajlarım geç geliyor yada hiç gelmiyor, mesajlarım geç geliyor, mesajlarım hiç gelmiyor, whatsapp mesaj bildirimi gelmiyor, whatsapp mesajlar geç geliyor, whatsapp mesajlarım gelmiyor

  • Böyle bir durumun anlaşıldığı ilk andan itibaren telefonunuzun kapatıp yeniden açmanız gerekecektir.
  • Bu işlem mutlaka işinize yarayacaktır.
  • Beraberinde telefonunuzdan ”Ayarlar>Whatsapp>Menü tuşu>Uygulama tercihlerini sıfırla” adı altında bir seçeneğin var olduğunu göreceksiniz. ”Uygulama tercihlerini sıfırla diyerek işlemlere devam ediyoruz.
  • İnternet veri bağlantınızı kontrol etmeniz gereklidir. Yani o an internetiniz yoksa size gönderilen mesajın size gelmemesi kadar normal bir durum söz konusu olmayacaktır.
  • Yapılan ayarlar sonrasında whatsapp uygulamasını telefonunuzdan silip yeniden yüklemesini gerçekleştirelim.
  • Bazen telefonu uçak modu ile kullanmaktayız. Böyle bir durumda wi-fi bağlantısının açık kalabilmesi için ”Ayarlar>Kablosuz>Menü tuşu>Gelişmiş>Uykudayken kablosuz’u açık tutun seçeneğine ”Her zaman” olarak ayarlamanız halinde işlem başarıya erecektir.

Whatsapp mesajlarım geç geliyor yada hiç gelmiyor sorunu için belirtilen işlemler işinizi görecektir. Ve böylelikle çözüme kavuşabilirsiniz. İyi gezintiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz