WhatsApp mesaj gönderemiyorum olmuyor diye ağ da yaşanan bağlantı sorununun nasıl giderileceğini sizlere paylaşacağız. Whatsapp hesabında mesajların gönderilemediğini ve internet var olmasına rağmen  bağlantı yok hatasının temelindeki nedenleri size sunacağız.

Ücretsiz mesajlaşma programı olan whatsapp uygulaması telefonlarımızın vazgeçilmez uygulamalarından birisidir. Haliyle bu platformda meydana gelen hatalar günümüzü tersine çevirebilmektedir. Moral bozukluğuna sebebiyet veren tüm hataları sizler için kaleme almaktayız. Ancak yaşanan sorunları sizlerin bizlere iletmesiyle bildiğimizden ötürü varsa problemler yorum alanında belirtmeniz yeterli olacaktır. Şimdi ki yazımız da ise whatsapp hesabı üzerinden arkadaşınıza, sevgilinize ya da akrabanıza gönderimini sağlayacağınız bir mesajın ona gitmemesiyle alakalı olacaktır. Bu sorunun ne ile ilgili, neler yaparsanız sorun giderilir? Hepsini haberimizde bulmanız mümkün olacaktır. Şimdi gelin haberimizi kapsamlıca inceleyelim.

WhatsApp mesaj gönderemiyorum olmuyor

WhatsApp mesaj gönderemiyorum olmuyor, whatsapp mesaj göndermiyor, whatsapp mesaj gönderemiyorum, whatsapp mesaj sorunu, whatsapp bağlantı sorunu, whatsapp bağlantı yok sorun nedir? Attığım hiç bir mesaj karşı tarafa gönderilemiyor? çözümü için nedenlerin araştırması içerisine girdiğinizden eminim. Şimdi hataya neden olan ve çözümü için hangi yolları denemeniz gerektiği anlatacağız.

Whatsapp mesaj gönderilmiyor

Whatsapp uygulamasında bazen sunucu kaynaklı genel bir hata alındığı sırada kısa süreliğini de olsa arkadaşlarınızı mesaj, fotoğraf ya da video göndermeme durumları yaşanmaktadır. Böyle bir durum sonrasında herkeste hata olduğu için whatsapp’ın genel çalışmasını bitirmesini beklemeniz de fayda bulunmaktadır.

WhatsApp mesaj gönderemiyorum olmuyor, whatsapp mesaj göndermiyor, whatsapp mesaj gönderemiyorum, whatsapp mesaj sorunu, whatsapp bağlantı sorunu, whatsapp bağlantı yok

Bazı kullanıcılar ise anında uygulamayı indirip tekrar yüklemesini gerçekleştirmektedir. Bunun yapılması da herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Ancak eğer hiç kimse de hata yok sadece siz de mesaj göndermeme sorunu var ise bunun için yapacağınız işlemler belirlidir.

Eğer karşı tarafa mesaj, fotoğraf ya da video gönderilmiyorsa internet ağını kontrol edelim. Bağlantınız da var olan yavaşlık ya da sorundan ötürü mesaj gönderimini sağlayamıyor olabilirsiniz. Mobil veri bağlantısından bağlıysanız wi-fi üzerinden bağlantıyı kurup bu şekilde deneme sağlayalım.

Wi-fi bağlantısı yok ise vodafone, turkcell ya da avea operatör ile görüşme sağlayıp onlara durumun izahını gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bu işlemler sonrasında bir başka arkadaşınızdan deneme yapmanız da fayda bulunmaktadır. Ya da o kişi tarafından engel almışsınızdır.

WhatsApp mesaj gönderemiyorum olmuyor tarzında yaşanan sorun anlatımını gerçekleştirmiş olduğumuz şekilde adımlar sonrasında çözüme kavuşmuş olacaktır.

Önceki İçerikWhatsApp görüntülü aramada görüntü gelmiyor
Sonraki İçerikWhatsApp mesajlarım gitmiyor yazılanlar gelmiyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz