WhatsApp mesajlarım gitmiyor yazılanlar gelmiyor ise bunu bir tek siz yaşıyorsanız bu durumda nelerin yapılacağını kaleme alacağız. Whatsapp uygulaması içerisinde mesaj yollayamıyor iseniz ya da yazılanları geç aldığınız belirtiliyorsa makalemiz mutlaka göz atmalısınız.

Bundan 2 sene önce 2 Kasım 2016 tarihi itibariyle whatsapp hesabı üzerinde whatsapp, facebook ve instagram uygulamalarında mesajların gitmediği tespit edildi. Kullanıcılar uygulamalarla alakalı olduğunu düşünse de aslında Türkiye’ ye gelen sosyal medya yayın yasağından kaynaklıydı. Ancak bazı kullanıcılar hala daha mesajların gitmediğini ya da yazılanların kendilerine gelmediğini veya geç geldiğini iletmektedir. Biz de böyle bir durum karşısında nelerin yapılacağını, hatanın altındaki temel nedeni sizler için araştırmasını sağlamış bulunmaktayız. Öncelikle başka kimse de mesaj gitme yada gelme sorunu yok iken siz böyle bir sorun ile karşı karşıya iseniz nelerin uygulanacağını haberimizde bulabilirsiniz. Yapılması gerekenleri adım adım olacak şekilde kapsamlıca siz kıymetli okurlarımıza sunumunu gerçekleştireceğiz.

WhatsApp mesajlarım gitmiyor yazılanlar gelmiyor

WhatsApp mesajlarım gitmiyor yazılanlar gelmiyor, whatsapp mesajlar gitmiyor, whatsapp mesaj gelmiyor, whatsapp yazılanlar gelmiyor, whatsapp yazılanlar gitmiyor, whatsapp mesaj yollayamıyorum ne yapıyorsanız olmuyorsa artık bu soruna son verme zamanı gelmiştir. Hesap içerisinde bir çok sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz. Fakat bu sorun baya can sıkıcı bir hal almaktadır.

Whatsapp mesajlar gitmiyor

Uygulama kaynaklı genel bir sorun olmamasına rağmen gönderimini sağladığınız mesajlar karşı tarafa gitmiyorsa bu durum karşısında yapılacak adımlar bellidir. İlk olarak uygulamanın son sürümünün yüklü olup olmadığından emin olalım.

WhatsApp mesajlarım gitmiyor yazılanlar gelmiyor, whatsapp mesajlar gitmiyor, whatsapp mesaj gelmiyor, whatsapp yazılanlar gelmiyor, whatsapp yazılanlar gitmiyor, whatsapp mesaj yollayamıyorum

Güncelleme de gelmiş olabilir. Gelen güncellemeyi yapmadığınızdan kaynaklı böyle bir sorun ile karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Play store ya da Apple store uzantısına giriş yaparak Whatsapp uygulamasını güncellemesini sağlayalım.

Yapmış olduğumuz müdahale sonrasında sorun giderilmedi ve devam ediyorsa bu durumda yapılması gereken ilk işlemlerden birisi internet ağının kontrol edilmesi olacaktır. Bağlantıyı eğer mobil veri üzerinden kuruyorsanız bu da sebebiyet verebilmektedir. Yani wi-fi bağlantısından giriş yapıp denemesini gerçekleştirelim. Bu işlem sonrasında sorun yüksek ihtimalle giderilmiş olacaktır.

Fakat siz bu işlemleri yaparken hala daha sorun yaşıyorsanız bir telefonu kapatıp yeniden açmayı deneyelim. Beraberinde yanınızda bir arkadaşınız varsa onun telefonundan başka birine mesaj yollamayı deneyelim. Bir kontrol sonrasında uygulama ile ilgili olup olmadığı anlaşılacaktır.

WhatsApp mesajlarım gitmiyor yazılanlar gelmiyor sorunu yapılacak ve izleyeceğiniz bu yol ile çözüme kavuşmuş olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz