Whatsapp kuramıyorum hata kodu 24 uyarısı alıyorum alıyorsanız bunun temelinde yatan hata android işletim sistemiyle alakalı bir uyum sorunudur.

Akıllı telefonlarımıza Play store ya da Apple store üzerinden indirmiş olduğumuz ilk uygulamalarından birinin adıdır Whatsapp. Android işletim sistemli telefonların bazılarında yükleme adımlarında hata kodu 24 uyarısı almaktadır. Yani temelinde yatan neden ise şudur; Dosya bağlantısın da var olan whatsapp 4.4 yükleme adımlarını engel olan com.whatsapp bağlantı dosyasının data/data/com alanı üzerinden gizliliğine dair olmasıyla alakalıdır. Şuana kadar bunun yapılandırılmasına ilişkin bir ayar yada bir bağlantı bulunmamaktadır. Lakin sizin telefonunuz uygulamayı destekler düzeyde olmasına rağmen bu ve benzeri sıkıntılar ile karşılaşma durumu oluyor ise bunu da çözümlemenin yollarını sizlere sunacağız. Birlikte gerçekleştireceğimiz ayarlar neticesinde problemimiz ortadan kalkmış olacaktır.

Whatsapp kuramıyorum hata kodu 24 uyarısı alıyorum

Whatsappı telefonuma kuramıyorum, whatsappı kurarken hata kodu 24 uyarısı alıyorum, bu hata kodu 24 uyarısı ne anlama geliyor?, whatsapp hata kodu 24 uyarısı ne demektir? Benzeri soru işaretlerinin ortadan kalkması ve telefonunuza whatsapp’ın kurulumun gerçekleştirilebilmesi için izlenecek çözüm adımlarını tek tek sizlere sunumunu gerçekleştireceğiz. Hadi gelin birlikte göz atalım çözüm adımlarımıza.

Whatsapp error-24 uyarı geliyor

Aldığınız bu hatanın belirttiğimiz işlem ayarları sonrasında error-24 uyarısı için gelen işlem adımlarında oluşan sıkıntıların temelinde android işletim sistemlerinde yoğunlukta yaşanmaktadır. Ancak sizin cihazınızın destek gördüğüne inanıyorsanız bu durumda sağlanacak işlem adımlarımıza birlikte bakalım.

Whatsapp kuramıyorum hata kodu 24 uyarısı alıyorum, whatsapp kurulmuyor, whatsappı kuramıyorum, whatsapp hata kodu 24, whatsapp error-24, whatsapp error-24 uyarı geliyor

  • Whatsapp uygulamasını telefonunuza indirme sırasında hata kodu 24 uyarısı sonrasında belirtilen işlemleri sağladıktan sonra olmaz ise sıfırlama yapacağız.
  • İlk olarak cihaz hafızası dolmuş olabilir. Bundan ötürü telefondan var olan gereksiz uygulamaları kaldıralım.
  • Beraberinde gereksiz video ve resimleri de silip hafızanın rahatlamasına imkan sağlayalım.
  • İşlemlerin gerçekleştirilmesi sonrasında whatsapp uygulamasını kaldırıp yeniden yüklemesini sağlayalım.
  • Onun haricinde ”Ayarlar>uygulama yöneticisi>Tümü> Google playstore>Verileri sil” bağlantısı üzerinden işlemlerimizi gerçekleştirelim.
  • Bu belirtilen işlemlerden sonra sorun devam ediyorsa whatsapp’ı eski sürümünü yükleyelim.
  • Olmaz ise ”Ayarlar” bölümüne giriş yaparak cihazı ”Yedekle ve sıfırla” işlemini sağlayalım. Tabi bunun için şarj oranın %50 in üzerinde olması gereklidir.

Hala daha devam ediyorsa cihaz whatsapp’ın desteklemiyor olacağından ötürü bu sorunu yaşıyorsunuzdur. Whatsapp kuramıyorum hata kodu 24 uyarısı alıyorum işlemlerimizin bilgilendirmesini sağlamış bulunuyoruz.

Önceki İçerikSnapchat geofilters nedir nasıl kullanılır ne işe yarıyor
Sonraki İçerikSnapchat hikayeleri gözükmüyor gelmiyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz