Whatsapp konum atamıyorum gönderemiyorum bunu nasıl yapabilirim? Ya da konum nasıl atılır? Detaylarıyla birlikte haberimizde ele almış bulunuyoruz.

Bilmediğimiz bir şehre gittiğimizde bir adresin sorgulamasını eskiden uzunca süre yapmaktaydık. O şehirdeki arkadaşımızı, akrabamızı bulabilmek için çok uğraş sarf ederdik. Fakat artık yıl 2018 ve her geçen gün teknoloji biraz daha gelişmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte akıllı telefonlarımızda var olan özellikler de haliyle güncellenmesini sağlamaktadır. Whatsapp uygulaması da buna en güzel örneklerinden bir tanesidir. Kullanıcı kitlesine sunmuş olduğu hizmetten dolayı her geçen gün hızla gelişmektedir. Bilindiği üzere whatsapp hesabı üzerinden arkadaşımıza konum atabiliyoruz. Arkadaşımızda bizim ona atmış olduğumuz konumu takip ederek bizi bulabilmektedir. Bu büyük şehirlerde ya da yeni gittiğimiz bir şehirde bir birimizi bulabilmemiz için bulunmaz bir nimet gibi görünmektedir. Lakin bazı kullanıcılarımız whatsapp hesabı üzerinden konum gönderemediklerini, konum bilgilerinin çıkmadığını dile getirmektedirler. Biz de bu hatanın nasıl çözüme kavuşacağını yazımızda konu almış bulunuyoruz.

Whatsapp konum atamıyorum gönderemiyorum

Whatsapp hesabımdan konum atamıyorum, whatsapptan konum gönderilmiyor, whatsapp konum atılmıyor, whatsapp konum göndermiyor, whatsapp hesabı üzerinde konum bilgileri çıkmıyor şeklinde yaşamış olunan sorunların çözümü için hangi ayarların sağlanması gerektiğini ele alacağız. Whatsapp hesabında konumun nasıl atılacağını da buna bağlı olacak şekilde sizlere sunacağız.

Whatsapp konum atılmıyor

Şehir dışında arkadaşınızın, akrabanızın yanına gittiğiniz de eminim yeri bilmiyorsanız ilk olarak size konum atmanızı isterler. Böylelikle sizin nerede olduğunuzu elleriyle bulmuş gibi bulabilirler. Ancak bir çok kullanıcı whatsapp hesabı üzerinden karşı tarafa konumun nasıl gönderileceğine dair bilgi sahibi değildir. Biz de konumun whatsapp hesabından karşı tarafa nasıl gönderileceğini anlatacağız.

Whatsapp konum atamıyorum gönderemiyorum, konum atamıyorum, konum gönderemiyorum, whatsapp konum atılmıyor, whatsapp konum gönderilmiyor, whatsapp konum çıkmıyor

  • Whatsapp hesabımızın içerisine giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
  • Daha sonrasında konum göndermek istediğimiz arkadaşımızı seçiyoruz.
  • Seçtikten sonra sayfanın sağ üst alanında mandal şeklinde bir ikon göreceksiniz.
  • Mandal ikonuna tıklayıp gelen ekran üzerinden ”Konum” seçeneğini seçtiğinizden andan itibaren haritadan konumunuz bulunacaktır.
  • Bunu karşı tarafa gönder demeniz halinde karşı taraf konuma bağlı olarak sizi bulacaktır.
  • Tabi konumun gitmesi için telefonunuzun konum bilgilendirmesini de açmanız gereklidir.

Whatsapp konum çıkmıyor

Belirtilen işlemi sağladığınızda konum gelmiyorsa bu durumda internet veri bağlantınız ile alakalı sorun yaşıyorsunuzdur. Bağlantıyı kontrol etmeniz gerekli. Haricinde tarih ve saati değiştirip orada telefonu kapatıp açmanız da bu sorunu giderecektir.

İnternet bağlantınız da yaşanan sıkıntı whatappta konum gönderme ve atma adımlarında da sizlere sorun yaşatabilir. Bu bağlantıları muhakkak kontrol etmeniz gereklidir. Telefonun konum ayarlarının açık olup olmadığını da kontrol etmeniz gereklidir. Whatsapp konum atamıyorum gönderemiyorum problemi için hazırladığımız yazımız umarım faydalı olmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz