Telefonuma virüs girdi temizleyemiyorum giren virüsleri silemiyorum diye üzülmenize gerek yok artık. Bulaşan virüsün nasıl temizleneceğini yazımızda anlatacağız.

Hızla gelişen teknoloji ile birlikte artık bilgisayar kullanımlarının yerini telefonlarımız almış durumdadır. Her türlü bilgiye telefondan hemen erişim sağlanabildiğinden ötürü bir çok kullanıcı artık evlerindeki bilgisayarları hiç kullanmaz hale gelmiş durumdadır. İnternet üzerinde yapılan gezintiler, girilen siteler ve buna bağlı olacak şekilde yapılan bir çok araştırma sonrasında çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Yani her ne kadar bu durum iyi olarak görünse de cihazımız için zararlı olabilmektedir. Çünkü internet üzerinde yaptığımız bir gezinti sırasında karşımıza ”Telefonuza virüs bulaştı” ya da ”Telefonunuzda virüs var” tarzında uyarıların ekrana geldiğini görebiliyoruz. Bu tarz durumlar da gelen uyarının altındaki ”Tamam” ikonuna tıklamamanız gereklidir. Tıkladıktan sonra hattınız dan ücret çekilecektir. Ya da cihaz bir anda kilitlenip daha da açılmayabilir. Bunun için ilk yapmanız gereken tarayıcı kapatmak olsun. Sonrasında ise tarayıcıya girerek sağ üst alandan seri bir şekilde sekmeyi kapatmasını sağlamak olacaktır. Tabi siz daha öncesinden tamam düğmesine bastıysanız ve virüs tamamen bulaştı ise bu durumda giren virüsün nasıl temizleneceğini kaleme alacağız.

Telefonuma virüs girdi temizleyemiyorum

Telefonumda virüs var, telefonuma virüs girdi ne yapmalıyım?, telefonumdaki virüsü nasıl temizleyebilirim? telefonuma giren virüsü nasıl silebilirim? Bu ve benzeri tüm sorularınızın yanıtsız kalmaması için incelemelerimizi de buna bağlı olacak şekilde kapsamlıca konu alıyoruz.

Telefonumdaki virüsleri silemiyorum

Şimdi yukarıda zaten telefona virüs girdiğinde gelen uyarıyı sizinle paylaşmış bulunuyoruz. Şayet siz seri bir şekilde tarayıcıya giremiyorsanız bu durumda tarayıcıyı komple telefonunuzdan kaldırın. Yeniden bir tarayıcı yükleyebilirsiniz bu kadar sorun olmayacaktır. Sonrasında ise bu sorun ortadan kalkmış olacaktır.

Telefonuma virüs girdi temizleyemiyorum, telefonuma virüs bulaştı, telefonuma virüs girdi, telefonumdaki virüsleri silemiyorum, telefonumdaki virüsleri temizleyemiyorum, telefonumda virüs var

  • Eğer siz internet üzerinde gezinti sağladığınız sırada modemin içerisindeki wi-fi bağlantısı üzerinden bağlıysanız bu durumda wi-fi ağına da virüs bulaşmış olabilir.
  • Haliyle modemin arka kısmındaki reset bölümünden ürünün resetlenerek yeniden kurulumun sağlanması gereklidir.
  • Modeminizi nasıl kuracağınızı bilmiyorsanız sitemizin arama alanına modemin marka ve modelini yazmanız yeterli olacaktır.
  • Tabi sadece virüsler modemin wifi ağına bulaşmamaktadır. Telefonumuzun içerisine girse de siz bunu fark etmeyebilirsiniz.
  • Dolayısıyla bunu telefonunuzun şarjının bir anda bitmesi, telefonla görüşme sağlarken sesin gidip gelmemesi, ya da şebeke ile ilgili yaşanan sıkıntılar buna sebep olacaktır.
  • Galeri de var olan resim, video ya da müziklerin gözükmemesi bunlarda cihaza virüs bulaştığını göstermektedir.
  • Böyle bir durumda cihaza bulaşan virüsün temizlemeniz için telefonunuzun yedeklemesini almanız gereklidir.
  • Beraberinde cihazınızın sıfırlama işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekiyor.
  • Sıfırlama yapıldıktan sonra cihazda yaşanan aksaklıkların devam etmediğini görebilirsiniz.
  • Zaten sıfırlama ile birlikte virüslerin tamamı ortadan kalkmış olacaktır.

Telefonumdaki virüsleri temizleyemiyorum

Telefona virüs bulaşmamasını istiyorsanız ya da virüslerin temizlenmesini istiyorsanız virüs koruma programı kullanmanız gereklidir. Play store ya da apple store üzerinden indireceğiniz virüs programları telefonunuzdaki virüslerin temizlenmesine imkan sağlayacaktır.

Telefonuma virüs girdi temizleyemiyorum, telefonuma virüs bulaştı, telefonuma virüs girdi, telefonumdaki virüsleri silemiyorum, telefonumdaki virüsleri temizleyemiyorum, telefonumda virüs var

Hangi virüs programı kullanabilirim diye düşünüyorsanız Buraya tıklayarak virüs programını telefonunuza indirebilirsiniz. Tarama başladıktan sonra virüslerin hızlıca temizlendiğini göreceksiniz.

Tabi sizin telefonunuza bulaşan virüsün boyutu büyükse bunu hiç bir virüs programı temizlemesi sağlayamaz. Bu durumda da yapılması gereken işlem yine belirtilen şekilde ürünün fabrika ayarlarına geri göndermek olacaktır.

Telefonuma virüs girdi temizleyemiyorum, telefonuma virüs bulaştı, telefonuma virüs girdi, telefonumdaki virüsleri silemiyorum, telefonumdaki virüsleri temizleyemiyorum, telefonumda virüs var

Cihaz fabrika ayarlarına gitmesi hem telefonunuzu yenilemiş olacak hem de sizin gezintilerinizi daha sağlıklı yapmanıza olanak sağlayacaktır. Aslında bu işlemler telefonunuzdaki virüslerin kaldırılmasına yeterlidir. Fakat telefona bulaşan virüs sizin telefon üzerinde hiç bir işlem yapmanıza olanak sağlamıyorsa bu durumda teknik bir servise götürerek müdahaleleri yaptırmanız yeterlidir.

Telefonuma virüs girdi temizleyemiyorum umarım faydalı olmuştur. Belirtilen işlemler de yapamadığınız aklınıza takılan sorular varsa bunu yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz