Facebook messenger konum gönderemiyorum veya bildiremeyen kullanıcılarımız için neler yapacağını detaylıca anlatacağız. Messenger konum atamıyorum.

Facebook aldığı bir karar ile mesajlaşma alanını messenger olarak güncellemesini sağlamış durumdadır. Kullanıcıların messenger üzerinden iletişime geçmelerine imkan sağlandıktan sonra uygulama üzerinde de çeşitli güncellemeler de birbiri ardına geldi. Bunların en güzel olanı da messenger üzerinden konum bildirmesi yapmak olmuştur. Bir çok kullanıcı konumu bildirmek için whatsapp uygulamasını kullansa da messenger üzerinde de konum bildirebiliyorsunuz. Ancak nereden ve nasıl yapılacağı konusunda bilgisi olmayan ya da olmasına rağmen konum gönderimi yapamayan kişiler için durumu sebeplerinin ne olduğunu sunacağız. Bu sayede bilmediğimiz bir yerde iken arkadaşımızın bizi bulabilmesi daha kolay olacaktır. Özellikle de büyük şehirlerde yaşayan kullanıcılarımız için bu olmazsa olmazlar arasında girecektir. Messenger üzerinden nasıl konum göndereceğinize gelin birlikte bakalım.

Facebook messenger konum gönderemiyorum

Facebook messenger konum gitmiyor, messenger konumu bulmuyor, messenger konum gözükmüyor yönündeki problemlerin çözüm ile sonuçlanması için araştırmalarımızı sağlamış bulunuyoruz. İlk olarak konum gönderimi yapmadan önce telefonumuzun da konumun açık olması ve internet bağlantısının var olması gereklidir.

Messenger konum gönderilmiyor

İlk olarak Facebook messenger hesabından nasıl konum gönderimi sağladığınızı ele alalım. Bunu bildikten sonra konum gönderilmiyorsa onunda nedenlerini sizlere açıklayacağız. Hem böylelikle messenger uygulamasını kullanarak arkadaşlarımıza konum atmaya da başlayabilirsiniz.

Facebook messenger konum gönderemiyorum, messenger konum gönderilmiyor, messenger konum atamıyorum, messenger konum bildiremiyorum, facebook konum gönderme

  • Öncelikle messenger uygulamasına giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
  • Ve daha sonrasında konuşma sağlayacağımız arkadaşımızın üzerine gelip konuşmayı açıyoruz.
  • Sonrasında metin kutusunun orada yer alan (+) işaretine tıklıyoruz. Ya da alt tarafta yer alan (…) bölüme tıklıyoruz.
  • Buraya tıkladıktan sonra ”Konum” butonuna tıklıyoruz.
  • Telefonda konum aç uyarısı gelecektir. Açılsın demeniz halinde konum açılacaktır.
  • Canlı konum paylaşa dokunduktan sonra konum paylaşım işlemleri tamamlanmış olacaktır.

Messenger konum atamıyorum

Yukarıdaki işlemleri sağladığınızda konum atılamıyorsa bu durumda internet bağlantısını kontrol etmeniz gereklidir. Bağlantıyı kontrol ettikten sonra uygulamayı da kapatıp yeniden açalım.

Bununla birlikte telefonu da kapatıp açarak telefonumuzdaki saat ve tarih ayarlarının doğru olup olmadığını kontrol etmeniz halinde sorun ortadan kalkacak ve konum paylaşım işlemleriniz tamamlanacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz