Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Whatsapp iki adımlı doğrulama kodumu unuttum ve hatırlamıyorum diyenler için gerekli olan bilgileri ele aldık.

Whatsapp ve diğer uygulamaların tamamında güvenliğiniz için alınacak ek önlemler bulunmaktadır. Whatsapp’Ta ise ek güvenlik için iki adımlı doğrulama ayarı kullanılmaktadır. Kodunuzu belirleyerek uygulamanızı daha güvenli hale getirebiliyorsunuz. Fakat çoğu kullanıcı Whatsapp iki adımlı doğrulama kodumu unuttum ve hatırlamıyorum demektedir.

Çoğu kişinin yaptığı bu araştırmalara katkımız olsun diye nelerin gerekli olduğunu ele aldık. Normalde 6 haneli bu kodun unutulması ile beraber telefon numarasına gönderilmesini talep ederek kodun alınmasını sağlayabilirsiniz. Lakin kod telefona da gelmiyor ise böyle bir durumda hesabınıza giremeyebilirsiniz.

Whatsapp iki adımlı doğrulama kodumu unuttum ve hatırlamıyorum

Whatsapp iki adımlı doğrulama kodumu unuttum ve hatırlamıyorum

Whatsapp kodumu unuttum diyorsanız numaranızı 7 gün içerisinde doğrulayamayacağınızı bildirmemiz gerekiyor. 7 günün sonunda hesabınıza giriş gerçekleştirmesi yapabilirsiniz. Ancak Whatsapp uygulaması da 7 gün öncesindeki haliyle başlayacaktır. 7 Gün sonrasına kadar whatsapp tekrar doğrulanmasına izin ne yazık ki vermeyecektir.

Dolayısıyla doğrulama sırasında genel itibariyle kullanıcılarımıza E-posta da eklemesini istiyoruz. Çünkü kodun unutulması durumunda direk olarak E-posta adresine bilgilendirme isteyebiliyorsunuz. Şayet E-posta eklemesi yapmadıysanız işinizin daha da zor olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Whatsapp bu durumda numaranın doğrulmasını siz olsanız dahi 7 gün boyunca buna izin vermemektedir.

Peki 7 günün sonunda ne mi olacak? 7 gün bittiğinde artık uygulama sizden kod sormayacağı için siz kod sormadan hesabınıza giriş gerçekleştirebileceksiniz. Fakat şöyle bir durum söz konusu olacaktır. Siz 7 gün boyunca telefonunuzdan uygulamaya giriş yapmadığınızdan ötürü rehberde kayıtlı olan kişilerin mesajları beklemede tutuluyordu. Ancak hesabın doğrulamasını gerçekleştiremediğiniz için bu mesajların tamamına erişimi 7 gün sonunda kaybedeceksiniz.

Whatsapp kodumu hatırlamıyorum

Whatsapp kodumu hatırlamıyorum sorunu için yukarıdaki adımları takip edebilirsiniz. Bahsedilen ayarları işleme koymanız sonrasında 7 gün içerisinde nelerle karşılaşacağını bildirdik. 30 gün boyunca kodu aktif ederek girmezseniz eğer bundan ötürü hesabınız silinecek ve yeniden açtığınızda sıfır bir Whatsapp ile karşılaşacaksınız.

Uygulama hakkında merak ettiğiniz kodu hatırlamıyorum veya da kodumu unuttum diye girdiğiniz araştırmalarımıza katkımız olsun diye var olan verileri sizinle paylaşmış bulunuyoruz. Sormak istediğiniz ya da takıldığınız bir yer olur ise bize bunu yorumdan dile getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz