Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Whatsapp iki adımlı doğrulamayı kapatma ve kapatamıyorum diyenler için izlenecek çözüm yollarını ele aldık.

Herkesin severek kullanımını gerçekleştirmiş olduğu uygulamalardan birisi haline gelen Whatsapp uygulamasında da güvenlik olarak bir çok önlemler artık alınmaya başlanmış durumdadır. Whatsapp kullanımı yasaklandı ya da whatsapp hesabın başkalarının eline geçti araştırmalarını yapanlar hesaplarını daha fazla güvene almak istemektedir. Whatsapp iki adımlı doğrulamayı kapatma ve kapatamıyorum yönünde araştırma yapanlar ise muhtemelen almış olduğu önlemleri kapatma kararı almıştır.

İki faktörlü kimlik doğrulamayı açmanızla beraber artık belirlemiş olduğunuz kod üzerinden hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz. Tabi kodun belirlemesi sonrasında o belirlediğiniz kodu bir kenara not almalısınız. Siz hepsini yaptınız ancak bu kodun artık sorulmasından rahatsızlık duyuyor ve gelmemesini istiyorsanız bilgilendirmeleri sizinle paylaşacağız.

Whatsapp iki adımlı doğrulamayı kapatma ve kapatamıyorum

Whatsapp iki adımlı doğrulamayı kapatma

Whatsapp iki adımlı doğrulamayı kapatma ayarlarını devreye alabilmeniz için ilk olarak uygulamanıza giriş gerçekleştirin. Sağ alt kısımda üst üste çizgili bölmenin amacı ‘’Menü’’ alanı olduğudur. Menü bölümün içerisine girişinizi yapmanızla beraber gelen sayfada ise ‘’Ayarlar’’ kısmına giriş gerçekleştirip oradan da ‘’Hesap’’ bölümüne erişim sağlayın.

Açılan ekranda ‘’İki adımlı doğrulama’’ seçeneğini göreceksiniz. Buranın üzerine dokunmanızla beraber gelen ekrandan kapatma ayarlarınızı sağlayabilirsiniz. Daha öncesinde bir kod belirlemesi sağladıysanız eğer açılan sayfada en üst alanda ‘’Devre dışı bırak’’ diye bir seçenek olacaktır. İlgili seçeneğe dokunarak ayarlarınızı bitirebileceksiniz.

Kapatma işlemleriniz için verdiğimiz ayarları işleme koyarsanız artık girişleriniz sonrasında sizden giriş kodu istemeyecektir. Kod sizin belirlediğiniz bir kod olduğu için aslında bunu kaldırma taraftarınız değiliz. İki adımlı doğrulamayı kapatmış olmanıza rağmen uygulama hala daha size bu doğrulama bilgilendirmelerini soruyor ise farklı bir problem yaşıyor olma ihtimalini oldukça yüksektir. Dolayısıyla böyle durumlar için de aşağıdaki adımları işleme koyun.

Whatsapp iki adımlı doğrulamayı kapatamıyorum

Whatsapp iki adımlı doğrulamayı kapatamıyorum

Whatsapp iki adımlı doğrulamayı kapatamıyorum diyorsanız eğer ilk olarak telefonunuzda yer alan WhatsApp uygulamasını kaldırıp yeniden yüklemesini gerçekleştirin. Yapacağınız bu ayar uygulamanın güncel olmasını sağlayacaktır. Haliyle tekrar aynı işlemleri devreye aldığınız sorun olmaması gereklidir.

İşlemleri yaptığınız sırada bağlantınız giderse bundan ötürü de sorun yaşama ihtimalinizin oldukça yüksek olduğunu belirtmeliyim. Bağlantılarınızı gözden geçirdikten sonra aynı ayarları kontrol ederek işlemlerinizi bitirebilirsiniz. Whatsapp hakkında farklı merak ettiğiniz bir yer varsa eğer bize bunu yorum alanından dile getirebilirsiniz.

Whatsapp iki adımlı doğrulamayı kapatma ve kapatamıyorum
Önceki İçerikHuawei Ascend Y511 format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikWhatsapp iki adımlı şifreyi değiştirme ve değiştiremiyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here