Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Huawei Ascend Y330 format atma ve sıfırlama adımları konusundaki ayarlarınızı nereden yapacağınıza bakacağız.

Sıfır almış olduğumuz telefonlarımıza zaman içerisinde uygulama yükleyerek kullanımlarımıza başlamaktayız. Gerek uygulamalardan gerekse de internet gezintilerimizden ötürü telefonlarımızda yavaşlık ve donmalar yaşanabilmektedir. Yaşanan sorunun önüne geçilebilmesi için cihazın sıfırlamasını yapmanız gerekiyor. Huawei Ascend Y330 format atma ve sıfırlama ayarları için nelerin gerekli olduğuna bakacağız.

  • Telefonunuzu sıfırlamanız cihazınızı fabrika ayarlarına göndereceğinden ötürü gereksiz dosyalarınızdan arınmış olacaksınız.
  • Yine aynı şekilde yavaşlık ve donmalar varsa oluşan sıkıntılarınızda giderilecektir.
  • Donanımsal değil teknik manada bir sorun yaşıyorsanız eğer sıfırlama çözümünüzü sağlayacaktır.

Huawei Ascend Y330 format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend Y330 format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend Y330 format atma ayarlarını işleme koymadan önce almanız gereken önlemlerin neler olduğuna birlikte göz gezdireceğiz. İlk olarak telefonunuzun içerisinde var olan yedeklerin alınması gereklidir. Yedeklerinizi aldıktan sonra rehberinde gitmemesini istiyorsanız ‘’Mcbackup’’ uygulamasını indirerek rehberinizin de yedekleme işlemlerini devreye koyabilirsiniz.

Ayarlarınızı belirtilen şekilde işleme almanızla birlikte telefonunuzun şarj oranını da gözden geçirmeniz gerekiyor. Yüzde %70 ve üzerinde olması doğrultusunda sıfırlamanızın yapılmasını gerçekleştirip sorunun giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Verdiğimiz bilgileri göz önünde bulundurmanızla birlikte artık sıfırlama aşamalarına başlayabilirsiniz. Böylelikle herhangi bir sorun yaşamadan sıfırlama işlemlerini devreye almış olacaksınız. İlk olarak telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölmesine girerek oradan da ‘’Yedekle ve sıfırla’’ demeniz gerekiyor. Belirtilen işlemleriniz sonrasında ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ ve son adımda ise ‘’Yedekle ve sıfırla’’ diyerek adımlarınızı bitirebilirsiniz.

Huawei Ascend Y330 sıfırlama

Huawei Ascend Y330 sıfırlama ayarları için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

Bahsettiğimiz ayarları işleme koymanızla beraber sorununuzu gidermiş ve cihazınızın iki farklı sıfırlama yöntemini de öğrenmiş olacaksınız.

Önceki İçerikAstellia sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikWhatsapp iki adımlı doğrulama kodumu unuttum ve hatırlamıyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here