WhatsApp hesabımı virüsten korumak istiyorum isteyenler için ve whatsapp’a virüs bulaşır mı? Sorusunu merak edenlere makalemiz yardımcı olacaktır. Whatsapp virüsü 2018 yılında gönderimi yapılır mı? Tarzında gelen soru içeriklerinin tamamının yanıtı haberimizde yer almaktadır.

Hemen hemen 1 milyara yaklaşan kullanıcısıyla dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma platformu olan Whatsapp hesabında güvenik üst sırada gelmektedir. Yani ufak bir güvenlik problemi 1 milyar kullanıcısını kaybetmesine mahal olabileceği için buna gerekli hassasiyet gösterilmektedir. Whatsapp hesabında rehberinizde kayıtlı olan kişiler mesaj yolladığından dolayı virüs gelmesi zor bir ihtimaldir. Lakin tüm alınan bu önlemlerin yanı sıra sizlere tanımadığınız numaralardan da mesaj gönderimi sağlanabiliyor. Yani elbetteki her tanımadık numaranın attığı mesaj virüs içeriği taşımamaktadır. Ancak tanımadığınız bir kişiden size bir video gönderilirse o videoyu açmayın. Ya da resim veya bir şifre kodu gibi bir bilgi gelmesi halinde kesinlikle bu bağlantıları kabul etmemeniz gereklidir. Şimdi bu hususta virüsten korunmak için neler yapılması gerektiğini anlatacağız.

WhatsApp hesabımı virüsten korumak istiyorum

WhatsApp hesabımı virüsten korumak istiyorum, whatsapp virüsü 2018, whatsapp virüs gönderme, whatsapp virüs temizleme, whatsapp virüsünden nasıl korunulur, whatsappa virüs girermi bunu merak eden biriyseniz doğru adreste olduğunuzu bilmenizi isteriz. Şimdi gelen virüsten korunmak adına nelerin yapılması gerektiğine değineceğiz. Hazırsanız başlayalım.

Whatsapp virüsünden nasıl korunulur

Öncelikle arkadaşlar sadece whatsapp üzerinde değil bütün sosyal medya kanalı üzerinden size virüs gönderimi sağlanabilir. Yani normal şartlarda kişiler size mesaj atarak da sizi kandırabilir. Haliyle aklınızı kullandığınız süre içerisinde sorun yaşama ihtimaliniz yüzdelik dilimde sıfırdır.

WhatsApp hesabımı virüsten korumak istiyorum, whatsapp virüsü 2018, whatsapp virüs gönderme, whatsapp virüs temizleme, whatsapp virüsünden nasıl korunulur, whatsappa virüs girermi

Hediye kazandınız, kontur kazandınız ya da buna benzer bilgilere itibar etmemeniz durumunda virüs bulaşımı olmayacaktır. Haricinde sizin tanımadığınız kişilerin sizlere mesaj gönderimi sonrasında o mesaj içeriğini kontrol etmeniz gereklidir. Video tarzındaki görüntülere tıklamanızı tavsiye ediyoruz.

Ya da link gönderimleri yapılmaktadır. Gelen link bağlantılara da tıklamanızı ön görmüyoruz. Siz sadece whatsapp üzerindeki arkadaşlarınızla konuşma sağlayabilirsiniz. Rehberinizde kayıtlı olmayan kişilerden gelen mesajlara aldırış etmeyin.

Bunların yanına ek olarak numaranız başka bir alan da paylaşım yapılabilir. Güvendiğiniz yere numaranızı vermemeniz durumunda sorun yaşamazsınız. Böyle bir sorun için telefon numarası değişikliği yapabilirsiniz.

WhatsApp hesabımı virüsten korumak istiyorum ile ilgili içerik bilgilerini yukarıda sizinle paylaşmış bulunuyoruz. İyi gezintiler dilerim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz