Whatsapp google drive yedekleme yapamıyorum diye sorun yaşıyorsanız sizlere android ve iPhone cihazlarda manuel yedeklemenin nasıl olacağını anlatacağız.

Whatsapp hesabında yedekleme android cihazlarında saat: 02:00’de otomatik olarak yapılmaktadır. Fakat iPhone kullanıcılarında böyle bir otomatik ayar olmadığı için onlar da sohbet yedeğini nasıl alabileceğini merak etmektedir. Biz de whatsapp sohbet yedeğinin alınabilmesi için hangi yolların izleneceğini sizlere sunumunu gerçekleştireceğiz. Google drive bağlantısını kullanarak nasıl yedekleme sağlanacağını kapsamlıca ele alacağız. Bu yedeklemenin manuel olarak tekrarlanmasının nasıl olacağını da anlatacağız. Siz de makalemizi inceledikten sonra artık yedekleme işlemlerini kendiniz sağlayabileceğiniz için sorun yaşamadan kullanım sağlayabilirsiniz. Anlatımını gerçekleştireceğimiz yazımızı incelediğiniz de problem yaşamadan yedekleme işlemlerini sağlayabilirsiniz.

Whatsapp google drive yedekleme yapamıyorum

Whatsapp google drive yedekleme yapamıyorum, whatsapp yedeği indirme, google drive yedekleme, google drive yedekleme yapamıyorum, iphone whatsapp google drive yedekleme, whatsapp yedekleyemiyorum şeklinde gelen sorunların yedekleme işlemleri için hangi yolların izleneceğini sizlere sunacağız. Bu yedekleme sırasında Google drive oldukça işinizi görecektir. Böylelikle ilerleyen dönemler de telefonu değiştirseniz dahi sorun olmadan kullanım yapabilirsiniz.

iPhone whatsapp google drive yedekleme

iPhone telefonlarımız içerisinde whatsapp için google drive üzerinden yedekleme yapılabilmesi için sizlere anlatımı sıralamasını yapacağız. İşlem ayarları sonrasında yedekleme işlemleri tamamlanmış olacaktır.

Whatsapp google drive yedekleme yapamıyorum, whatsapp yedeği indirme, google drive yedekleme, google drive yedekleme yapamıyorum, iphone whatsapp google drive yedekleme, whatsapp yedekleyemiyorum

  • Whatsapp yedekleme işlemlerinin yapılabilmesi için öncelikli olarak whatsapp uygulamasını içerisine giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.
  • Beraberinde ”Menü” alanına tıklıyoruz. Sonrasında ”Ayarlar>Sohbetler>Sohbet yedeği” diyerek işlemlerimize devam ediyoruz.
  • Yapmış olduğumuz işlem sonrasında ”Google Drive’a yedekle” ye seçerek yedekleme sıklığı seçeneği için ”Asla” dışında bir seçeneği işaretleyebilirsiniz.
  • Sonrasında otomatik olarak size seçenek seçmeniz için bir ekran sunulacaktır. Burada kendi Google hesabımızı seçiyoruz. Bir google hesabı bulunmuyorsa ”Hesap ekle” alnıan giriş sağlayıp hesap bilgilerinin girişini gerçekleştiriyoruz.
  • Ama buraya vermiş olduğumuz ”Google” hesabını bir yere yazmanız gereklidir.
  • Son olarak wi-fi bağlantısı üzerinden yedekleme yapmanızın daha sağlıklı olacağını belirtmemiz de fayda bulunmaktadır. Çünkü normal olarak internet bağlantınızı bitirebilir ya da ekstra ücretlendirmeye tabii tutulabilirsiniz.

Whatsapp google drive yedekleme yapamıyorum diye üzülmenize gerek bulunmadığını sizlere anlatarak gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu yukarıda belirtilen işlemler işinizi görecektir. Ancak yapamıyorum diyorsanız bu durumda internet bağlantınız ile alakalı sorun yaşıyor olabileceğiniz için bunu dikkate almanızda fayda bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz