Whatsapp mesajlarını geri yükleyemiyorum veya da sohbet geçmişi geri yüklenmiyor tarzındaki soruların cevap bulması için yazımız yeterli olacaktır.

Akıllı telefonların gelişmesiyle birlikte whatsapp kullanan kitlenin de çoğaldığı gözlemlenmektedir. Çünkü her akıllı telefon alındığında ilk akla gelen uygulamalardan biri whatsapp uygulamasıdır. Gerek sunmuş olduğu mesajlaşma alanı gerekse de ücretsiz oluşundan dolayı tercih edilmesinin birinci maddesi de bu olmaktadır. Kullanıcılar telefonlarını değiştirdiğin de ise önemli olan mesajların geri gelip gelmediğini merak etmektedir. Ya da telefonunu sıfırlama yapma ihtiyacı olduğunda numaralar ya da var olan mesajların geri getirilmesini istemektedir. Android telefonlar da saat otomatik olarak yedekleme alındığı için mesajlar otomatik olarak geri gelmektedir. Google drive üzerinde ise iPhone telefonunuzdan yedeklemeyi yapmanız halinde onunda nasıl geri yükleneceğini ve mesajlarınızın tekrar nasıl geleceğinizi sizlere sunmuş olacağız.

Whatsapp mesajlarını geri yükleyemiyorum

Whatsapp mesajlarını geri yükleyemiyorum, mesajları geri yükleyemiyorum, mesajlar yüklenmiyor, whatsapp mesajlar yüklenmiyor, whatsapp mesajlar geri gelmiyor, whatsapp sohbet geçmişi yüklenmiyor şeklindeki şikayetlerin çoğaldığı bu dönemde yapılacak olan adımların anlatımını gerçekleştireceğiz. Makalemizi inceledikten sonra mesajlarınızı nasıl yükleneceğini ve sohbet geçmişinin tekrarında nasıl geri geleceğini öğrenmiş olacaksınız.

Whatsapp mesajlar yüklenmiyor

Whatsapp hesabında yedeklenen mesajların tekrar geri yüklenmesi için neler yapılması gerektiğini kaleme aldığımız bu yazımızda işlemlerin detayına ineceğiz. Öncelikle mesajların yükleneceği google hesabının ya da numaranızın doğruluğundan emin olmanız gereklidir.

Whatsapp mesajlarını geri yükleyemiyorum, mesajları geri yükleyemiyorum, mesajlar yüklenmiyor, whatsapp mesajlar yüklenmiyor, whatsapp mesajlar geri gelmiyor, whatsapp sohbet geçmişi yüklenmiyor

Android telefonlarında otomatik olarak yedekleme sağladığından dolayı bu anlamda sorun olacağını zannetmiyorum. Lakin eğer iPhone telefonunuza google drive üzerinden işlem sağladıysanız ve bu bağlamda mesajların geri getirilmesi adına verdiğiniz google hesabının doğruluğundan emin olmalısınız.

Bundan emin olduktan sonra mesajların geri yüklenebilmesi için Whatsapp hesabını kaldırıp yeniden yüklemesini sağlayalım. Whatsapp hesabını indirdiğiniz de mevcutta kullandığınız telefon numarasını girelim. Beraberinde sizlere ”Geri Yükle” adı altında bir ekran gelecektir. Geri yükle diyerek işlemlere devam edelim. Geri yükleme işlemleri tamamladığı andan itibaren ”İleri” ikonuna tıklamanız halinde mesajlarınız geri gelecektir.

Eğer mesajların geri yüklenmediğini görürseniz bu durumda internet bağlantınızın yavaşlığından kaynaklı sorun yaşıyorsunuzdur. Bağlantıyı kontrol etmeniz gereklidir. Wifi bağlantısına bağlanarak geri yüklemeyi tamamlamak daha sağlıklı olacaktır.

Whatsapp mesajlarını geri yükleyemiyorum tarzında yaşanan sıkıntılarınız bu anlatacağımız işlemler sonrasında çözüme kavuşmuş olacaktır. Mesajlar geri yüklendikten sonra sorun olmadığını sizler de göreceksiniz. Teknik sorunlarla karşılaşmanız halinde bunu yorum bölümünde belirtmeniz yeterlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz