Vestel lcd tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor tarzında karşı karşıya kaldığınız sorunların giderilmesi için ayarları yazımızda aktaracağız. Vestel lcd televizyonunuzu açtığınızda karşınıza kanallar gelmiyor ya da açılmıyorsa kumandayı ya da televizyonu kırmaya gerek bulunmamaktadır. Yazımızı incelemeniz yeterlidir.

Evimizde uzandığımız yerde durup dururken bir anda televizyondaki kanalların gittiğini ve daha sonrasında gelmediğini gördüyseniz bu konuda neler yapılması gerekiyor bunları detaylandıracağız. Kullanım sağlamış olduğunuz televizyonun markası Vestel lcd tv ise böyle bir durumda hiç üzülmenize yada kumandayı yerle nisan etmenize gerek bulunmamaktadır. Televizyon karşısında kanalların gittiğini ve gelmediğinizi gördüğünüz bir durumda ilk yapmanız gereken işlemlerden birisi kablo bağlantıların kontrolü olmalıdır. Yani siz kablo bağlantılarının çıkmasından ötürü bu sorun ile karşı karşıya gelmiş olabilirsiniz. Dolayısıyla bağlantıları kontrol ettikten sonra hala daha kanal bulamama, ya da kanallara ulaşılamıyor sorunu devam ediyorsa bu durumda aşağıdaki adımlarımızı yaparak soruna çözüm bulabilirsiniz.

Vestel lcd tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor

Vestel lcd tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, lcd tv kanal gelmiyor, lcd tv kanal çıkmıyor, lcd tv kanal bulamama, vestel lcd tv kanallar gelmiyor, vestel lcd tv kanallar çıkmıyor tarzında gelen şikayetlerinizin tamamını değerlendirmeye almış bulunmaktayız. Yapılan değerlendirmeler ve araştırmalar sonrasında elinizde ki ürünün kablo bağlantıları sonrasında problem giderilmez ise bu durumda kurulumun sağlanması gereklidir.

Vestel lcd tv kanallar gelmiyor

İzlemiş olduğumuz bir diziyi, haberi yada eğlence kanalını kanallar gelmediğinden ötürü o gün izlememe durumu ile karşı karşıya kalmayın diye konuyu araştırdık. Özellikle de bu yazımızda vestel lcd tv kullanıcıları için bağlantılar kontrol edildikten sonra hangi adımların kontrol edilmesi gerektiğini kapsamlıca anlatacağız.

 • İlk olarak tv kumandasını elimize alıp  üzerinden yer alan ”Menü” tuşuna tıklayıp devamında gelen ekranda  ”Kurulum” alanına giriş sağlıyoruz.
 •  Devamında  ”İlk kurulum” diyoruz.
 • Tüm kanalları ve ilk kurulum için tüm kanalları silmek ister misiniz? Kanallarınız silinmeyekcektir.
 • Gelen uyarıya”Evet” işaretledikten sonra kanallar gitmeyecek.
 • Hoşgeldiniz, lütfen dil seçimini yapınız! Türkçe” olacak şekilde işaretliyoruz.

Vestel lcd tv kanallar çıkmıyor

Bu bahsedilen adımlar sonrasında tabi ki de işlem ayarları bitmiş sayılmıyor. Devamında ki adımlar için aşağıdaki işlemleri sağladıktan sonra kanallar gelecektir.

 • Ülke; Turkey işaretliyoruz.
 •  ”Ev Modu’‘ olarak ayarlıyoruz.
 • Lütfen sayısal arama tipi seçiniz; Uydu belirliyoruz.
 •  ”Normal” seçelim
 • Anten tipi olarak ise ”Direkt ve DiSEqC” yazıları bulunacaktır. Bunlar içerisinde merkezi sistem ise DiSEqC tek bağlantı ise Direkt belirleyebilir ya da çoklu bağlantı kullanıyorsanız DiSEqC seçip devam edelim.
 •  Uydu ”Turksat (42.0E)” 
 •  ””Henüz herhangi bir kanal eklenmedi. Kanalları eklemek için lütfen Kurulum Menüsüne gidiniz.”
 •  ”Kurulum” alanına geliyoruz.
 • Manuel Kanal Arama” bölümüne giriş sağlıyoruz.
 • Açılan ekrandaki bilgileri aşağıdaki şekilde dolduralım.

Arama Tipi: Uydu

Frekans: 12423 / 12380

Polarizasyon: Yatay / H/ Dikey V

Sembol Oranı:30000/27500

Şebeke Arama: Etkin

Bilgilerini girdikten sonra kanalların tek tek geldiğini görebilirsiniz. Vestel lcd tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor sorunu giderilmiş olacaktır. İyi gezintiler dilerim.

Vestel lcd tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, lcd tv kanal gelmiyor, lcd tv kanal çıkmıyor, lcd tv kanal bulamama, vestel lcd tv kanallar gelmiyor, vestel lcd tv kanallar çıkmıyor Vestel lcd tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, lcd tv kanal gelmiyor, lcd tv kanal çıkmıyor, lcd tv kanal bulamama, vestel lcd tv kanallar gelmiyor, vestel lcd tv kanallar çıkmıyor Vestel lcd tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, lcd tv kanal gelmiyor, lcd tv kanal çıkmıyor, lcd tv kanal bulamama, vestel lcd tv kanallar gelmiyor, vestel lcd tv kanallar çıkmıyor Vestel lcd tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, lcd tv kanal gelmiyor, lcd tv kanal çıkmıyor, lcd tv kanal bulamama, vestel lcd tv kanallar gelmiyor, vestel lcd tv kanallar çıkmıyor Vestel lcd tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, lcd tv kanal gelmiyor, lcd tv kanal çıkmıyor, lcd tv kanal bulamama, vestel lcd tv kanallar gelmiyor, vestel lcd tv kanallar çıkmıyor Vestel lcd tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, lcd tv kanal gelmiyor, lcd tv kanal çıkmıyor, lcd tv kanal bulamama, vestel lcd tv kanallar gelmiyor, vestel lcd tv kanallar çıkmıyor Vestel lcd tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, lcd tv kanal gelmiyor, lcd tv kanal çıkmıyor, lcd tv kanal bulamama, vestel lcd tv kanallar gelmiyor, vestel lcd tv kanallar çıkmıyor Vestel lcd tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, lcd tv kanal gelmiyor, lcd tv kanal çıkmıyor, lcd tv kanal bulamama, vestel lcd tv kanallar gelmiyor, vestel lcd tv kanallar çıkmıyor Vestel lcd tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, lcd tv kanal gelmiyor, lcd tv kanal çıkmıyor, lcd tv kanal bulamama, vestel lcd tv kanallar gelmiyor, vestel lcd tv kanallar çıkmıyor Vestel lcd tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, lcd tv kanal gelmiyor, lcd tv kanal çıkmıyor, lcd tv kanal bulamama, vestel lcd tv kanallar gelmiyor, vestel lcd tv kanallar çıkmıyor Vestel lcd tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, lcd tv kanal gelmiyor, lcd tv kanal çıkmıyor, lcd tv kanal bulamama, vestel lcd tv kanallar gelmiyor, vestel lcd tv kanallar çıkmıyor Vestel lcd tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, lcd tv kanal gelmiyor, lcd tv kanal çıkmıyor, lcd tv kanal bulamama, vestel lcd tv kanallar gelmiyor, vestel lcd tv kanallar çıkmıyor Vestel lcd tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, lcd tv kanal gelmiyor, lcd tv kanal çıkmıyor, lcd tv kanal bulamama, vestel lcd tv kanallar gelmiyor, vestel lcd tv kanallar çıkmıyor Vestel lcd tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, lcd tv kanal gelmiyor, lcd tv kanal çıkmıyor, lcd tv kanal bulamama, vestel lcd tv kanallar gelmiyor, vestel lcd tv kanallar çıkmıyor Vestel lcd tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, lcd tv kanal gelmiyor, lcd tv kanal çıkmıyor, lcd tv kanal bulamama, vestel lcd tv kanallar gelmiyor, vestel lcd tv kanallar çıkmıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz