Vestel led tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor böyle bir sorun karşısında izleyeceğiniz yolu yazımızda kapsamlıca ele aldık. Vestel led televizyonunuzda kanalların gelmemesi, çıkmaması sonrasında nelerin yapılması gerektiğini sizlerin huzuruna sunmuş bulunmaktayız.

Günlük yaşantımızın bir parçası olan ve bu bağlamda da hayatımız da çok önemli bir yer kapsayan televizyonlarımız olmazsa olmazlarımız arasındadır. En çok tercih edilen televizyon ürünlerinden birisi olan vestel led televizyonunda eğer eve gelip açtığınızda kanallar gelmiyorsa, ya da karşısınız da sinyal yok uyarısı varsa neler yapılması gerekenler konu alacağız. Böyle bir durum sonrasında ilk kontrol sağladığınız ya da sağlamanız gerektiği yer eminim kablo bağlantıları olmaktadır. Yaptığımız kontroller neticesinde bu bağlantıları kontrol edeceğinizden ötürü yaşanan sıkıntı giderilirse iyi seyirler dileriz, yok eğer giderilmez ise bu durumda televizyon yeni bir kurulum istemektedir. Bu kurulum için yapılması gerekenleri de bizler yazımızda konu almış bulunmaktayız.

Vestel led tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor

Vestel led tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, led tv kanal gelmiyor, led tv kanal çıkmıyor, led tv kanal bulamama, vestel led tv sinyal gelmiyor, vestel led tv kanallar yok yaptığımız kablo bağlantıları ile ilgili kontroller sonrasında yapılacak adımlar sonrasında televizyonda kanalların geleceğine emin olabilirsiniz. Yeter ki sorun teknik bir problem olmasın.

Vestel led tv kanallar yok

Vestel led televizyonunuz üzerinden yaptığınız kanal kontrolleri sonrasında ekrana kanallar ulaşmıyor ve sadece sinyal yok sorunu geliyorsa aşağıdaki adımları izleyelim.

 • Yapmamız gereken ilk işlem televizyon kumandasını elimize alıp daha sonrasında ”Menü” tuşuna tıklamak olacaktır. Bu işlem ardından ”Kurulum” bölümüne giriş sağlıyoruz.
 •  Sonrasında ”İlk kurulum” alanına giriş sağlıyoruz.
 • Tüm kanalları ve ilk kurulum için tüm kanalları silmek ister misiniz? Kanallarınız silinmeyekcektir.
 • Gelen uyarıya”Evet” diyelim. Kanallar gitmeyecek.
 • Hoşgeldiniz, lütfen dil seçimini yapınız! Türkçe” ,işaretliyoruz.

Vestel led tv sinyal gelmiyor

Yukarıdaki adımların devamı için karşınıza gelmiş olan ekrandaki işlemleri yine sizlere aşağıda sunumunu gerçekleştiriyor olacağız.

 • Ülke; Turkey olarak belirliyoruz.
 • Gelen ekranda  ”Ev Modu’‘ seçiyoruz.
 • Lütfen sayısal arama tipi seçiniz; Uydu olarak belirlemesini sağlıyoruz.
 • Karşımıza gelen ekranda ”Normal” olarak belirlemesini sağlıyoruz.
 • Anten tipi olarak ise ”Direkt ve DiSEqC” yazıları bulunacaktır. Bunlar içerisinde merkezi sistem ise DiSEqC tek bağlantı ise Direkt belirleyebilir ya da çoklu bağlantı kullanıyorsanız DiSEqC olacak bir biçimde işlem sağlıyoruz.
 •  Uydu ”Turksat (42.0E)” 
 •  ””Henüz herhangi bir kanal eklenmedi. Kanalları eklemek için lütfen Kurulum Menüsüne gidiniz.”
 • Yaptığımız işlem ayarları sonrasında gelen seçenekler içerisinde ”Kurulum” adımına giriş yapıyoruz.
 • Manuel Kanal Arama” girelim
 • Açılan ekrandaki bilgileri aşağıdaki şekilde dolduralım.

Arama Tipi: Uydu

Frekans: 12423 / 12380

Polarizasyon: Yatay / H/ Dikey V

Sembol Oranı:30000/27500

Şebeke Arama: Etkin

Vestel led tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor sorunu için yapmış olduğumuz adımlar sayesinde artık televizyondaki kanallar geri gelecektir. Zaten gelmez sorun devam ederse cihazı teknik servise gönderelim. Sorularınızı yorumdan iletebilirsiniz.

Vestel led tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, led tv kanal gelmiyor, led tv kanal çıkmıyor, led tv kanal bulamama, vestel led tv sinyal gelmiyor, vestel led tv kanallar yok Vestel led tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, led tv kanal gelmiyor, led tv kanal çıkmıyor, led tv kanal bulamama, vestel led tv sinyal gelmiyor, vestel led tv kanallar yok Vestel led tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, led tv kanal gelmiyor, led tv kanal çıkmıyor, led tv kanal bulamama, vestel led tv sinyal gelmiyor, vestel led tv kanallar yok Vestel led tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, led tv kanal gelmiyor, led tv kanal çıkmıyor, led tv kanal bulamama, vestel led tv sinyal gelmiyor, vestel led tv kanallar yok Vestel led tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, led tv kanal gelmiyor, led tv kanal çıkmıyor, led tv kanal bulamama, vestel led tv sinyal gelmiyor, vestel led tv kanallar yok Vestel led tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, led tv kanal gelmiyor, led tv kanal çıkmıyor, led tv kanal bulamama, vestel led tv sinyal gelmiyor, vestel led tv kanallar yok Vestel led tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, led tv kanal gelmiyor, led tv kanal çıkmıyor, led tv kanal bulamama, vestel led tv sinyal gelmiyor, vestel led tv kanallar yok Vestel led tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, led tv kanal gelmiyor, led tv kanal çıkmıyor, led tv kanal bulamama, vestel led tv sinyal gelmiyor, vestel led tv kanallar yok Vestel led tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, led tv kanal gelmiyor, led tv kanal çıkmıyor, led tv kanal bulamama, vestel led tv sinyal gelmiyor, vestel led tv kanallar yok Vestel led tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, led tv kanal gelmiyor, led tv kanal çıkmıyor, led tv kanal bulamama, vestel led tv sinyal gelmiyor, vestel led tv kanallar yok Vestel led tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, led tv kanal gelmiyor, led tv kanal çıkmıyor, led tv kanal bulamama, vestel led tv sinyal gelmiyor, vestel led tv kanallar yok Vestel led tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, led tv kanal gelmiyor, led tv kanal çıkmıyor, led tv kanal bulamama, vestel led tv sinyal gelmiyor, vestel led tv kanallar yok Vestel led tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, led tv kanal gelmiyor, led tv kanal çıkmıyor, led tv kanal bulamama, vestel led tv sinyal gelmiyor, vestel led tv kanallar yok Vestel led tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, led tv kanal gelmiyor, led tv kanal çıkmıyor, led tv kanal bulamama, vestel led tv sinyal gelmiyor, vestel led tv kanallar yok Vestel led tv kanal bulamıyorum sinyal gelmiyor, led tv kanal gelmiyor, led tv kanal çıkmıyor, led tv kanal bulamama, vestel led tv sinyal gelmiyor, vestel led tv kanallar yok

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz