Twitter hesabımda emojiler gözükmüyor gelmiyor problemi sonrasında hangi nedenlerden ötürü gelmediğini veya çıkmadığını kaleme alacağız.

Sosyal medya hesapları artık günlük yaşamda arkadaşlarımız ile görüşme sağladığımız alanlar olmuştur. Twitter üzerinden de bir çok takipçi oranına kısa süre içerisinde erişim sağlanabilmektedir. Tabi takip ettiğimiz yada takip edilen kullanıcılarla da sohbetlerimiz olmaktadır. Bu arkadaşlarımıza günlük yaşantımızda olduğu gibi o anki duygumuzu yüz ifadeleriyle belli etmekteyiz. Uygulamanın içerisinde var olan emojilerin yardımıyla üzüntülü ya da mutluysak onu gönderebiliyoruz. Ya da ne biliyim şaşkınlık, alkış emojilerine bazen ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun nedeni ise konuştuğumuz kişinin o an ki ruh halimizi anlamasıyla alakalıdır. Lakin twitter hesaplarında son dönemlerde yaşanan problemlerden biri haline gelen emoji yok sorunu can sıkmaya başlamış durumdadır. Beraber yapacağımız işlemlerle birlikte bu sorun da ortadan kalkmış olacaktır.

 Twitter hesabımda emojiler gözükmüyor gelmiyor

Emoji konusunda diğer akıllı telefonlara istinaden iPhone cihazları daha zengin bir içeriğe sahiptir. Android 4.4 işletim sisteminin altında olan telefonlarda gelen anlamda emoji sorunlarıyla karşı karşıya kalınmaktadır. Bu sorunların giderilebilmesi için nelerin sağlanması gerektiğine birlikte göz atacağız.

Sorunun çözümü için ilk olarak Buraya tıkladıktan sonra uygulama telefonunuza inecektir. Uygulama telefona indikten sonra cihazımızın ”Menü” alanına geliyoruz.

İşlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra ”Ayarlar” kısmına giriş işlemi sağlıyoruz. Bunun sonrasında ”Dil ve giriş>Geçerli klavye>Klavyeleri seç” bölümüne giriş yapıyoruz.

Klavyeleri seç bölümüne giriş yaptıktan sonra ”Swiftkey” klavyesini görerek buradan aktif konuma getireceğiz. Swiftkey aktif hale geldiği andan itibaren ”Twitter” uygulamasına giriş sağlayabilirsiniz. Artık emojilerin uygulama da gözüktüğüne şahit olacaksınız. Tekrarı sorun devam etmesi halinde uygulamayı silip yeniden yüklemesini gerçekleştiriyoruz. Ardından telefonu kapatıp açmamız halinde emojiler gelmeye başlayacaktır.

Twitter hesabımda emojiler gözükmüyor gelmiyor yönünde yaşanan sorun yapmış olduğumuz işlemlerle birlikte giderilmiş olacaktır. Yalnız hala daha sorununuz devam ediyorsa bu durumda telefon desteklemediğinden kaynaklı sorun yaşıyor olabilirsiniz. Çünkü indirdiğimiz uygulama olmayan emojilerin geri getirilmesine imkan sağlayacaktır. Yani aslında indirilen uygulama ile birlikte cihaz içerisinde klavye bağlantısına eklenmiş olacaktır. İyi gezintiler dilerim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz