Telefonum calındı imei numarasını bilmiyorum diye moral bozmanıza gerek yok. IMEI numaranızı sorgulama ve öğrenebilmeniz için yazımızı hazırladık.

Telefon çalınmalarının çok olduğu bir dönem içerisinde IMEI numarasının önemi oldukça büyüktür. Çünkü sizlerin telefonunun başka bir kullanıcıya satışı gerçekleştirilmeden bu imei numarası üzerinden bulunması için lazımdır. Dolayısıyla emek verip uzun uğraşlar sonrasında aldığınız bir telefonun bir başkası tarafından çalınmasını kabullenmek oldukça zordur. Nedeni ise akıllı telefonların fiyatları artık tavan noktasındadır. Sizin emekleriniz ya da babanızın emekleriyle almış olduğu bir telefonun kaybolması sizi derinden etkileyebilir. Hal böyle iken telefonu aldıktan sonra ilk yapmanız gereken işlem adımlarından birisi cihazınızın IMEI numarasını bir yere kaydetmek olsun. Hatta kayıtla kalmasın bir yere not edin ve onu kimsenin göremeyeceği bir yere kaldırın. Benim başıma gelmez dersin gelir, olmaz dersin olur. Bir gün başınıza böyle bir durum gelmeden kesinlikle bu işlemi sağlamanızda fayda bulunmaktadır. Not aldığım bu IMEI numarası ne işe yarar diye düşünmenize gerek yok. Bu numara ile karşı tarafın cihazı kullanımını yapmasına engel olabilir cihazı kilitleyerek kullanılamaz hale getirebilirsiniz.

Telefonum calındı imei numarasını bilmiyorum

IMEI numaramı nasıl öğrenebilirim, telefonum kayboldu imei numaram lazım, telefonum yok imei numarasını nereden öğrenebilirim? Bunları sormadan önce yukarıda bahsettiğimiz işlemi yapmanız da fayda bulunmaktadır. Ama diyelim ki bir şey oldu ve siz artık bunu almadan telefonu çaldırdınız. O halde yapılması gereken işlem ayarları için yazımız size yardımcı olacaktır.

imei numarası sorgulama

IMEI numarasının sorgulanabilmesi için bir çok yöntem şekli bulunmaktadır. Makalemiz de konu aldığımız işlem ayarlarıyla birlikte artık imei numarasının öğrenimini gerçekleştirebilirsiniz. İlk önce telefonunuzda yapacağınız bir kaç tuşlama ile buna ulaşım gerçekleştirebileceğiz.

Telefonum calındı imei numarasını bilmiyorum, telefonum çalındı, imei numarası sorgulama, imei numarası öğrenme, imei numarası lazım, imei numaramı bilmiyorum

  • Telefonumuzdan ”*#06#” kodunu girdikten sonra arama bölümüne tıklıyoruz. Yapılan işlem ayarları sonrasında telefonun IMEI numarası doğrudan ekrana gelecektir.
  • Tabi bu işlemi telefon çalınmadan önce yapmanız gereklidir. Çalındıktan sonra ise hangi yolların izleneceğini sizinle paylaşacağız.
  • Şimdi siz bu yazıyı eğer telefon çalındıktan sonra okuyorsanız ve IMEI numarasını bir yere not etmediyseniz eminim çok üzülmüşsünüzdür.
  • Fakat telefon çalınsa dahi hala daha bir ihtimal bulunmaktadır. Eğer siz telefonunuzun kutusunu hala daha saklıyorsanız kutu üzerinde yer alan barkod içerisinde ”IMEI” numarası yer almaktadır.

IMEI numarasını bilmiyorum

Şayet siz bu yaptığımız işlem ayarları sonrasında ne kayıt etme işlemi sağladınız ne de elimizde kutu bulunuyorsa böyle bir durumda işlemlerimize devam ediyoruz. Eğer telefonunuzda kullandığınız mail adresini başka bir cihazda da kullanıyorsanız oradan da öğrenimini sağlayabiliriz.

Telefonum calındı imei numarasını bilmiyorum, telefonum çalındı, imei numarası sorgulama, imei numarası öğrenme, imei numarası lazım, imei numaramı bilmiyorum

Gmail uzantısındaki verilerinin indirilebilmesi için  Buraya tıklayıp erişim işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Verileri indir demeniz halinde verilerin indirildiğini görebilirsiniz. Yaptığımız işlem ayarları sonrasında ”ANDROİD” simgesi çıkacaktır. Simgenin solundaki ok tuşuna tıklamanız halinde IMEI numaranızı karşınızda göreceksiniz.

Telefonum calındı imei numarasını bilmiyorum, telefonum çalındı, imei numarası sorgulama, imei numarası öğrenme, imei numarası lazım, imei numaramı bilmiyorum

Bulunan IMEI numarası sonrasında çalınan telefon ile ilgili ne yapabilirim? İşte tam da bu işlem için öncelikli olarak bulunduğunuz Operatör ile iletişime geçin sonrasında çıkan MT tarafından verilen talimatları izleyin. Onlar telefonu kilitleyecek olup artık cihaz kullanılamaz hale gelecektir. Ne siz ne de bir başkası hiç bir şekilde kullanamaz. Bunu devreye aldığımız sürede tırnak ucu kadar bulunma ihtimali varsa kesinlikle ve kesinlikle kilitleme işlemi yapmanızı yapmayınız.

Telefonum calındı imei numarasını bilmiyorum ile ilgili hazırlanan makalemiz umarım işinizi görmüştür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz