Lg telefonumda cift tıklayınca kilit donuyor açılmıyor ya da takılıyor çözümü nedir? Lg LG G2, LG G3, LG G4, LG G5 cihazlarında Knock Code sorununu ele aldık.

LG getirdiği yeniliklerle her zaman telefon kullanıcılarının gözlerini kamaştırmaktadır. Çift tıklama özelliği ile ekranın açılma işlemini getirdikten sonra buna bağlı diğer telefon üreticileri de aynı özelliği getirdiler. Ancak lg kullanıcıları özelliği ilk başlarda sorunsuz şekilde kullanırken ilerleyen dönemlerde sorunlarla karşılaştıklarını dile getirmektedirler. Çift tıklama yaparak sağlamış oldukları kilit açma işlemlerinde donmaların, açılma adımlarında takılmaların meydana geldiğini bildirmektedirler. Yaşanan aksiliklerle birlikte oldukça can sıkıcı bir hal yaşanmaya başlandı. Biz de bu yaşanan sıkıntının nasıl çözüme kavuşacağını, hangi ayarlar sonrasında sorunun düzeleceğini detaylandıracağız. Yapacağımız müdahaleler sonucunda ise sorunun çözümü sağlanmış olacaktır.

Lg telefonumda cift tıklayınca kilit donuyor açılmıyor

LG telefonumda kilit ekranı açarken sürekli olarak donma, kasma ve takılma sorunları yaşandığından ötürü bu sıkıntı için basit bir yöntem uygulamak yeterlidir. Sağlayacağımız işlem ayarı sonrasında telefonumuzun daha sağlam bir şekilde çalışmasına da olanak sağlayacağız.

Lg telefonumun kilidi açılmıyor

Telefonunuzda yaşanan kilit açma sorununda oluşan donma ve kasma sorunları için öncelikle yüzeysel olarak sorunu çözmeye başlayacağız. Eliniz yaşken ya da pisken telefonlarımızı bazen açmak durumunda kalıyoruz. Dolayısıyla kilit ekranı sizin elinizi okumamaya başlayacaktır. Kesinlikle ıslak mendil kullanmadan kuru bir bez ile telefon ekranınızı güzelce bir temizliyoruz. Üzerinde herhangi bir toz veya ıslaklık kalmayacak şekilde işlemlerimizi sağlayalım. Yapılan müdahale sonrasında elimizi de temizleyelim. Sonrasında sorun çözüme kavuşmuş olacaktır.

Lg telefonumda cift tıklayınca kilit donuyor açılmıyor, lg telefonumun kilidi açılmıyor, çift tıklamayla ekran açılmıyor, lg knock code sorunu, lg kilit açılmıyor, lg ekran donuyor, lg ekran gelmiyor

Şayet yukarıda belirtilen işlem adımları sonrasında hala daha kilit açma sonrasında donma ve kasma olayı yaşıyorsanız bu durum yazılımsal olmaktadır. Bunu gideremeyiz mi? Diye korkmaya gerek bulunmamaktadır.

Bunun için telefon tuş bölümüne gelerek ”3845#*855#” yaptıktan sonra karşımıza ”Hidden” yazısı gelecektir. Peki bu hidden ne oluyor? ”Hidden” kullanım sağladığınız LG telefonun gizli menü alanıdır. Gelen bu alana giriş sağlandıktan sonra ”Settings” yaparak beraberinde ”Update Touch firmware” kısmına giriş gerçekleştiriyoruz.

Yapılan işlem ayarları sonrasında 15-20 saniye geçtikten sonra bağlı olduğunuz yerden çıkış sağlayabilirsiniz. Böylelikle artık sorun kalmayacaktır. Ancak problem yaşanmaya devam ederse bu durumda cihazımızın sıfırlama işlemlerini sağlayacağız.

Diyelim ki sıfırlama sonrasında da sorun devam ediyorsa bu durumda yapmanız gereken işlem cihazın garantisi varsa garantiye yoksa da telefoncuya verip kontrol ettirmek olacaktır.

Önceki İçerikFacebook hesabımda emoji gözükmüyor
Sonraki İçerikTwitter hesabımda emojiler gözükmüyor gelmiyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz