Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Tik tok yaş değiştirme ve değiştiremiyorum diyenlere özel işlem aşamalarının nereden sağlanacağında dair detayları ele aldık.

Tik tok uygulamasındaki yaş sınırlandırması diğer uygulamalara nazaran daha farklı ilerleme sağlamaktadır. Tik toka kayıt olabilmeniz için yaşınızın en az 13 olması gereklidir. Tik tokta canlı yayın açabilmeniz için ise yaşınızın en az 16 olması gereklidir. Yine tik tokta hediye alabilmeniz için ise yaşınızın en az 18 olması gereklidir. Dolayısıyla yaşla ilgili olarak bir çok kişi araştırma içerisine girmektedir. Biz de hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Tik tok yaş değiştirme ve değiştiremiyorum diyenlere özel işlem aşamalarından bahsedeceğiz.

Tik tokta bir çok kullanıcı canlı yayın açabilmek için ya da hediye alabilmek için yaşlarını büyütmek istemektedir. Normalde yaş değiştirme imkanınız varken bu diğer uygulamalarda olduğu gibi kolay olmamaktadır. Yaşın değiştirilebilmesi için tik toka nüfus cüzdanınızı göndermeniz gereklidir. Şayet böyle bir işlemi göze alamıyorsanız ayarları sağlayamazsınız.

Tik tok yaş değiştirme ve değiştiremiyorum

Tik tok yaş değiştirme ve değiştiremiyorum

Tik tok yaş değiştirme işlemlerini hile ile değiştirmek istiyorsanız bunu yapamazsınız. Çünkü uygulama doğum tarihinin değişikliğini sadece kimlik bilgilerinizle değiştirmektedir. Yaşınızı uygulamaya girerken büyük göstermekte sizin yararınıza değildir. Çünkü en ufak bir sorun yaşamanız durumunda uygulama hesabınızdaki sorunu gidermek için kimlik bilgilerinizi isteyebilir.

Ancak siz yaşınızı uygulamaya kaydolurken hatalı girdiyseniz eğer değiştirme imkanınız elbette bulunmaktadır. Dolayısıyla bu işlemi yapabilmeniz için de öncelikle tik tok uygulamasına giriş sağlayın. Uygulamanıza giriş yaptıktan sonra profil ekranına gelip sağ üst tarafta yer alan üst üste çizgili bölmeye dokunun.  Devamında ise ‘’Ayarlar ve gizlilik’’ bölmesine giriş sağlayıp ‘’Bir problemi rapor et’’ alanına tıklayın.

Yapılan işlemler neticesinde gelen ekrana uygulama da karşılaştığınız sorunu ayrıntılı olacak şekilde dile getirmeniz gerekiyor. Yaşınızın uygulamaya giriş yapıldığı sırada yanlış girdiyseniz eğer yukarıdaki ayarlar neticesinde durumu tik tok yetkililerine bildirebilir ve sorununuzu giderebilirsiniz. Lakin yaşınızdaki değişiklik yapmış olduğunuz bu işlem sonucunda değişmiyor ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Tik tok yaş değiştiremiyorum

Tik tok yaş değiştiremiyorum diyerek surat asıp moral bozmanızı gerektirecek bir durum bulunmamaktadır. https://www.tiktok.com/legal/report/transaction?lang=en ilgili form üzerinden gerekli olan ayarlarınızı işleme koyarak sorunun giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Tik tokta yaşınızı hileli bir şekilde değiştirmek istiyorsanız bunu yapamayacağınızı bilmenizi isteriz çünkü kimlik bilgileri olmadan bu değişimi sağlayamıyorsunuz. Diğer uygulamaların aksine tik tok bu konuda çok katı durumdadır. Açılan canlı yayınlarda dahi 13 yaşında olan biri gözüktüğü an canlı yayına yasak getirmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz