Kıymetli arkadaşlar, hazırladığımız bu yazımızda Tik tok videoya kendi sesinizi ekleme ve koyma ayarlarınız noktasında sizi bilgilendireceğiz.

2017 Yılı itibariyle hayatımıza giren ve bu tarihten bu zamana kadar olan dönem içerisinde herkesin ilgi odağı olmayı başaran tik tok uygulaması popülerliğini günden güne artış göstererek daha da üst seviyeye çıkarmış durumdadır. Yalnız uygulama hakkında takılanlar olduğu için bu durumlarda nelerin gözden geçirilmesi gerektiğine değineceğiz. Tik tok videoya kendi sesinizi ekleme ve koyma aşamalarını ele alacağız.

  • Tik tok para kazandırmasından ötürü uygulamada popüler olmaya çalışan oldukça fazla kişinin olduğunu da belirtmek isteriz.
  • Durum böyle iken kendi sesinizle de olaya atılmak istemeniz de en tabi hakkınız olduğunu da söyleyebiliriz.

Tik tok videoya kendi sesinizi ekleme ve koyma

  1. Tik tok videoya kendi sesinizi ekleme

Tik tok hesabınızda Android ya da iPhone telefonunuzdan orijinal sesi videoya yükleyebilmeniz için nelerin gerekli olduğunu aşamalı olarak sizinle paylaşacağız. Sizden isteğimiz adımları doğru bir şekilde işleme koymanız olacaktır. Ben hazırım diyorsanız eğer o halde ayarlara başlayabiliriz.

Telefonunuzda yüklü olan tik tok uygulamasını açmanızla birlikte ilk önce hesabınızın içerisine giriş gerçekleştiriniz. Daha sonrasında alt tarafta bulunan ‘’+’’ işaretine tıklayınız. Beraberinde ‘’Yükle’’ adı altında bir seçenek göreceksiniz. Ve bu seçenekle beraber galeri alanına yönlendirileceksiniz. Hangi videoyu eklemek istiyorsanız o videoyu seçip ilerleme yapabilirsiniz. İşlemleri ilerletebilmek için ‘’İleri’’ demeniz yeterli olacaktır. Tekrarında sağ üst bölmede yer alan ‘’İleri’’ komutuna tıklayıp ayarlarınızı devam ettirebilirsiniz.

Tik tok videoya kendi sesinizi ekleme

Tik tok’un seslendirme özelliğinden yararlanabilmeniz için vereceğimiz diğer ayarları da işleme koymanız gerekecektir. Tik tok hesabınıza giriş işlemi sonrasında ekranın alt kısmında yer alan kayıt butonuna tıklayıp video çekim işlemlerinizi bitirmelisiniz. Videonun kayıt işlemlerinin bitmesi için ise kırmızı tik işaretine tıklamanız yeterlidir.

  • Tik tok videoya kendi sesinizi koyma

Var olan ayarlarınıza devam ederken ‘’Kayıt’’ simgesine dokunarak ses ekleme işlemi yapabilir ve haricinde ‘’orijinal sesi koru’’ diyerek işlemi onaylayabilirsiniz. Videoya kendi sesinizi koyma işlemlerinizi bu şekilde halledebileceğinizi bildirebiliriz. Lakin bazen internet kesintisinden ya da az çekiyor olmasından ötürü bu sorunla karşılaşma durumunuz muhtemeldir.

Kontrollerinizi yapmanızla birlikte işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Tik tok hakkında sormak ya da merak ettiğiniz bir husus olursa bunu bize yorumdan dile getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz