Kıymetli okurlarımız, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Tik tok canlı yayına misafir alma ve başkasını alma konusunda hangi işlemlerin sağlanması gerektiğini konu alacağız.

Dünya geneline sıçrayan ve ülkemizde de popülerliğini sürekli arttırmayı başaran tik tok uygulamasındaki merak edilen konuları ele almaya devam ediyoruz. Uygulama içerisindeki merak ettiğiniz konuları tek tek ele alarak çözüm noktasında sizleri bilgilendiriyoruz. Tik tok canlı yayına misafir alma ve başkasını alma ayarlarını nasıl işleme koyacağınızı sizlere paylaşacağız.

Diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi tik tok uygulamasındaki canlı yayınıza da başka katılımcıları alıp o şekilde yayına devam edebiliyorsunuz. Ancak tik tok canlı yayınını yeni yapıyorsanız eğer bu ayarın nerede olduğunu bilemeyebilirsiniz. Dolayısıyla bizde size bu ayarın nerede olduğunu hem yazılı hem de görsel bir şekilde kaleme almış bulunuyoruz.

Tik tok canlı yayına misafir alma ve başkasını alma

Tik tok yayına misafir alma

Tik tok yayına misafir alma ayarları için adımları tek tek ele alacağız. İlk önce uygulamanıza misafir almadan önce tik tok canlı yayını sorunsuz şekilde açmanız gerekiyor. Canlı yayının açılımı hususundaki şartların da yerine gelmiş olması lazım. İlk şart olarak 1000 Takipçinizin ve yaşınızın ise 16 yaşında olması gerekiyor.

Zaten siz yukarıda belirttiğimiz şartları yerine getirmediğinizde canlı yayın butonu hesabınızda aktif olmayacaktır. Olsa bile yaşınızın tutmamasından ötürü canlı yayına kalıcı olacak şekilde kısıtlama gelecektir. Bazı kullanıcılar yaşlarının tutmasına rağmen kısıtlamaları aldığını dile getirmektedir. Eğer görüntünüz yaşınızı doğrulamıyor ve bu konuda şikayet almışsanız hesabınızda bu kısıtlamaya gidersiniz.

Asıl konumuza dönecek olursak eğer canlı yayına bir başkasını alabilmeniz için ilk olarak canlı yayına geçişin sağlanması gerekiyor. Geçiş işlemlerini yaptığınızda ise ekranın altında canlı yayın ile alakalı yapacağınız işlemler belirecektir. Ekranın sol alt tarafında ise bir birine geçmiş çengel ya da sonsuzluk işaretini göreceksiniz. Sembole tıklayarak canlı yayına kişiyi davet edebilirsiniz. Lakin canlı yayına katılım işlemlerini karşı tarafın kabul etmesi gerekiyor. Kabul etmediği sürece siz o kişiyi yayına alamazsınız.

Tik tok canlı yayına başkasını alma

Tik tok canlı yayına misafir alma ve başkasını alma

Tik tok canlı yayına başkasını alma konusundaki düşüncelerinizi işleme koyabilmeniz için yapmış olduğunuz araştırmalarda size yardımcı olmaya çalıştık. Yukarıdaki adımları doğru bir şekilde uygulamanızla birlikte bir başkasını yayınıza davet ederek canlı yayınıza onunla devam edebilirsiniz.

Misafir isteği daveti karşı tarafa ulaştığında onunda kabul etmesiyle birlikte yayını ikili olacak şekilde gerçekleştirebileceksiniz. Tik tok için sormak veya eklemek istediğiniz bir yer olur ise bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

Önceki İçerikinstagram mağaza butonu ekleme ve alışveriş açma
Sonraki İçerikTik tok canlı yayın yaş sınırı nedir ve kaçtır?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz