Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda instagram mağaza butonu ekleme ve alışveriş açma isteğinizi nasıl yerine getireceğinize bakacağız.

İnstagram hesabınızın sürekli kendini güncelliyor olmasıyla beraber getirdiği yeniliklerden yararlanmak isteyebilirsiniz. Bildiğiniz üzere mağaza simgesinin ana profil ekranına düşmesi tüm kullanıcıların dikkatini çekti. Mağaza açıp siz de bu simge alanında alışveriş yeriniz olsun istiyorsanız nasıl olacağını ele alacağız. instagram mağaza butonu ekleme ve alışveriş açma işlemlerinizi ele alarak bu ayarların nasıl ilerleneceğine beraber bakacağız.

Sağlayacağımız ayarlarla birlikte sizlerde artık instagram hesabınızdaki alışveriş yerinizi açarak ana profil ekranına ise mağaza butonunu getirebileceksiniz. Bu aşamada neler yapılması gerektiğini ve hangi yolların takip edilmesi gerektiğini gerek yazılı gerekse de görsel olacak şekilde paylaşacağız.

instagram mağaza butonu ekleme ve alışveriş açma

instagram mağaza butonu

instagram mağaza butonu ekleme ayarlarınızı işleme alabilmek için öncelikle kişisel bir hesap kullanmamanız gerekiyor. Bu özellikten yararlanabilmeniz için profesyonel bir hesaba sahip olmanız gereklidir. Dolasıyla ilk yapmanız gereken adımlardan birisi hesabı hemen profesyonel hesaba geçirmektir.

Profesyonel hesabınıza geçiş yapmanızla birlikte artık profil ekranınıza mağaza butonunu ekleyebilirsiniz. Nasıl olacağı konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız eğer ilk önce hesabınıza girerek profil alanına gelin. Ardından ekranın sağ üst alanında yer alan üst üste çizgili bölmeye dokunun. Karşınıza gelecek olan sayfada ‘’Ayarlar’’ seçeneğine tıklayın. Ve devamında gelen sayfada ‘’İşletme’’ sekmesini görerek onun üzerine dokunun.

Açılan ekranın en altında ‘’Instagram’da Alışveriş’i ayarla’’ seçeneğine dokunun. Gelen ekranda ‘’Profile mağaza ekle, gönderilerinde ürünleri etiketle ve mağazan hakkında istatistikler al’’ seçenekleri bunulacaktır. En altta yer alan ‘’Kullanmaya başla’’ butonuna tıklayın. Daha sonrasında ise karşınıza gelen ekranda ‘’Facebook hesabını bağla’’ diyerek işlemlerinizi devam ettirebilirsiniz. Yalnız siz bu işlemi yapmaya çalıştığınızda sizde ilgili sayfa gelmiyor ya da alışveriş butonu eklenmiyorsa çözüm aşağıdaki gibidir.

instagram alışveriş açma

instagram mağaza açma

instagram alışveriş açma aşamalarını bahsettiğimiz şekilde işleme koyabilmektesiniz. Lakin siz işletme alanına gelerek bu işlemleri belirttiğimiz şekilde devreye alıyor olmanıza rağmen ayarlar işleme girmiyor ise uygulamayı kaldırıp yeniden yükleme sağlayarak deneme yapabilirsiniz.

Sorunu bu çözmez ise bu durumu instagram yöneticilerine sorun bildir alanından bildirmeniz yeterli olacaktır.

instagram alışveriş açma
instagram mağaza butonu ekleme ve alışveriş açma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here