Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Tik tok canlı yayın yaş sınırı nedir ve kaçtır? Diye merak ediyorsanız bu konuda sizleri bilgilendireceğiz.

Tik tok dünya genelinde hızla yaygınlaşan ve siyasetçilerin dahi dilinde olan bir sosyal medya uygulamasıdır. Bildiğiniz üzere Amerika’da getirilmesi beklenen yasağın ertelenmesiyle beraber yaklaşık 100 milyon kullanıcının hesabı açıkta kalmıştır. Tik tok canlı yayın ile ilgili sınır var mı? Sorusunun yanıtını ise sizlere vererek bu konudaki soru işaretlerinizi kaldıracağız.

Tik tok uygulamasını diğer sosyal medya platformlarından ayıran özellikler bulunmaktadır. Dolayısıyla bu özelliklerden dolayı her isteğinizi hemen devreye alamıyorsunuz. Canlı yayın konusunda aklınıza takılan sorularınızın yanıt bulabilmesi için var olan bilgileri sizlere aktaracağız.

Tik tok canlı yayın yaş sınırı nedir ve kaçtır?

Tik tok canlı yayın yaş sınırı nedir ve kaçtır

Tik tok canlı yayın yaş sınırı nedir? hesabınızda canlı yayının açılabilmesi için yaş sınırı öncesinde takipçi kitlenizin 1000 sayısına ulaşması gerekiyor. Bazı kullanıcılar 1000 takipçi kitlesine ulaşmalarına rağmen canlı yayını açamadıklarını dile getirseler de bu daha sonrasında otomatik olarak giderilmektedir.

Tabi giderilmeyen kullanıcıların hesaplarıyla alakalı da inceleme gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Hesabınızda doğum tarihi bilgilerinizi yanlış girdiyseniz ya da doğru girmenize rağmen yaşa takılmışta olabilirsiniz. Çünkü yaş sınırı bulunduğundan ötürü 16 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Şayet bilgilerinizi girerek 16 yaşı doldurmamış iseniz 1000 takipçiye sahip olmanızda dahi canlı yayın açamazsınız.

Tik tok uygulamasında sanal hediyelerinde gönderildiğini söylemek mümkündür. Sanal hediye gönderiminin de bir yaş sınırı bulunmaktadır. Bu sınır ise 18 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekiyor. 18 yaş altındaysanız sanal hediye gönderiminizi gerçekleştiremezsiniz.

Tik tok canlı yayın yaş sınırı kaçtır?

Tik tok canlı yayın yaş sınırı kaçtır? Yanıtını yukarıda vermiş olduğumuz bilgilerle sizlere açıklamış bulunuyoruz. Şayet bu sınıra uyumluluk gösteriyor olmanıza rağmen ve hayran kitlenizin 1000 olması durumunda dahi canlı yayın açamıyorsanız bu durumu tik tok yöneticilerine iletmeniz gerekiyor.

Web sitemizin arama alanına tik tok iletişim formu yazmanızla birlikte gelen makaleyi incelemeniz durumunda problemsiz şekilde sorununuz iletebilir ve ilgili yetkililerle iletişime geçebilirsiniz. Tik tok hakkında merak ettiğiniz farklı konuları ise bize yorum alanından dile getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here