Televizyonda Ses Gelmiyor Cıkmıyor Sorunu ile karşılaştığınız zaman yapılacak olan işlem ayarlarını tek tek anlatımını sağlayacağız. Samsung, Arçelik, Vestel, Philips ve Sony televizyonlarında yaşanan ses sorununun nasıl giderileceğini makalemizde anlatacağız.

Televizyonunuzda dizi izlerken ya da sevdiklerinizle maç keyfi yaparken seste yaşanan aksaklıklar her zaman can sıkıntısına sebebiyet vermektedir. Haliyle tüm televizyon kullanıcıları televizyonlarında yaşanan bu problem sonrasında nasıl bir yol izleyeceğini merak etmektedir. Hal böyleyken siz değerli okurlarımız için konunun araştırmasını kapsamlı olacak şekilde gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Yapacağınız ayarlar ve kontroller sonrasında televizyonunuzda sesin gelmemesi, ya da çıkmaması sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. İlk olarak televizyonunuzun içerisindeki ses ayarlarını kontrol edip, sonrasında ise kumanda üzerindeki bağlantılar neticesinde sorunun çözüme kavuşma işlemlerini gerçekleştireceğiz.

Televizyonda Ses Gelmiyor Cıkmıyor Sorunu

samsung tv ses gelmiyor, philips tv ses gelmiyor, vestel tv ses gelmiyor, philips tv ses gelmiyor, sony tv ses gelmiyor, tv ses gelmiyor, televizyondan ses çıkmıyor, tv ses sorunu, tv’den ses çıkmıyor, televizyondan ses çıkmıyor probleminin çözümü için makalemizi incelemeniz yeterlidir. Konu kapsamlı olacak şekilde ele alınmıştır.

Samsung Tv Ses Gelmiyor

Evinizdeki kullandığınız cihazın modeli ve markası ne olursa olsun ses sorununun temelinde yatan nedenlerden biri kumandayla alakalıdır. Haliyle ilk olarak uydu ve tv kumandası üzerinde herhangi bir tuşun takılı kalıp kalmadığını kontrol ediyoruz.

  • Şunu da  belirtmemiz de fayda bulunmaktadır. Evimizde kullanımını gerçekleştirmiş olduğumuz televizyon ve uydu alıcılarının iki farklı kumandaları yer almaktadır.
  • İlk olarak televizyon kumandasından televizyon sesini açmayı deneyip sonrasında sorun giderilmediyse uydu alıcısı üzerinden ses açma işlemini denemeyi sağlayın.
  • Yaptığınız işlem adımı sonrasında televizyonda görüntü olmasına rağmen ses kaynaklı sıkıntınız cihazın ses seviyeleriyle alakalıysa yaptığınız bu işlem sonrasında çözüm gelecektir.

Televizyonda Ses Gelmiyor Cıkmıyor Sorunu, samsung tv ses gelmiyor, philips tv ses gelmiyor, vestel tv ses gelmiyor, philips tv ses gelmiyor, sony tv ses gelmiyor, tv ses gelmiyor, televizyondan ses çıkmıyor

Televizyondan Ses Çıkmıyor

Yaptığınız kontroller sonrasında hala daha televizyonunuzdan ses çıkmıyorsa daha farklı kontrollerin yapılması gerekecektir.

  • Televizyon kumandası üzerinde herhangi bir tuşun basılı kalıp kalmadığını kontrol edelim.
  • Bu tuşlardan biri MUTE tuşu ise onu takılı kaldığı yerden çıkarmayı deneyin.
  • Kontrol sonrasında sorunun çözüme kavuşması gerekiyor hala daha sorun devam ediyorsa yine son kez farklı bir kontrol sağlayacağız.
Tv Ses Gelmiyor

Evimizde kullanımını sağladığımız televizyonumuzda yukarıdaki ayarları sağlamamıza rağmen ses gelmemeye devam ediyorsa bu durumda yapılacak olan bir diğer kontrol ise şu yönde ilerlenecektir.

  • Kumandayı televizyona tam olarak tutmadığınız için de yapılmıyor olabilir.
  • Bunu da kontrol etmenizde fayda bulunmaktadır.

Televizyonda yaşanan ses sorunu ile alakalı problemlerin tamamına bu yaptığımız kontroller sonrasında çözüm bulabilirsiniz.

Karşılaştığınız farklı sorunları ise yorum alanında bizlere iletmeniz halinde o sorun ile alakalı da işlem kontrollerini yapıp içerikler hazırlanacaktır.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz