Televizyonda Ses Var Görüntü Yok Sorunu için çözüm yöntemlerinin neler olduğunu ayarlarınızı nasıl sağlayacağınızı makalemizde anlatacağız. Samsung, Lg, Arçelik, Sony, Philips ve tüplü televizyonlarda sesin gelmesine rağmen görüntü sorununun nasıl giderileceğini aktaracağız.

Televizyonda izlediğimiz flim yada genel programlarınız sırasında karşılaştığımız hatalardan biri de görüntünün bir anda gelmemesi, sesin var olmasına rağmen görüntünün gelmemesi oldukça can sıkıcı bir hal almaktadır. Buna sebebiyet veren temel nedenin ne oluşuna sizler adına kontrol gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Yaptığımız araştırmalar ve edindiğimiz bilgilendirmeleri yazımızda detaylı olarak ele alacağız. Sizlerinde bizim sağlamış olduğumuz bu sorun çözümü ile alakalı incelemeleri kontrol etmeniz halinde yaşanan soruna çözüm noktasında işlem sağlayabilirsiniz.

Televizyonda Ses Var Görüntü Yok Sorunu

samsung televizyonda ses var görüntü yok, arçelik televizyonda ses var görüntü yok, televizyonda ses var görüntü yok lg, sony televizyonda ses var görüntü yok, philips tv ses var görüntü yok, tüplü televizyonda ses var görüntü yok, tv ses var görüntü yok, tv ses geliyor görüntü gelmiyor, uydu ses var görüntü yok, vestel tv ses var görüntü yok sorununun çözüme kavuşturulması ve buna sebep veren durumların inceleme detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Vestel Tv Ses Var Görüntü Yok

Evinizde kullanım sağlamış olduğunuz televizyonunuzda ses var ancak görüntüye dair herhangi bir ekran gelmiyorsa bu durumda ilk yapmanız gereken işlemlerden biri televizyon ve uydu arasındaki kablo bağlantılarını kontrol etmek olacaktır.

  • Kontrollerinizi  sağladığınız ve bu yapılan kontroller neticesinde televizyonunuzun arkasına takılı olan bağlantılarda herhangi bir sıkıntı yok ise,
  • Televizyonunuzun arka aydınlatmasında bir sorundan ötürü bu problem ile karşı karşıya kalmışsınız demektir.
  • Ya da Board arızası dediğimiz arızalardan biri ile karşı karşıya kalmışsınızdır. Board arızası; Bu arızanın temelinde yatan nedenlerden biri de tv’ye sesin getirilmesini sağlar lakin görüntüde bir hareket olmamasına sebebiyet vermektedir.

Televizyonda Ses Var Görüntü Yok Sorunu, samsung televizyonda ses var görüntü yok, arçelik televizyonda ses var görüntü yok, televizyonda ses var görüntü yok lg, sony televizyonda ses var görüntü yok, philips tv ses var görüntü yok, tüplü televizyonda ses var görüntü yok

Samsung Televizyonda Ses Var Görüntü Yok

Kullanmakta olduğunuz televizyon markası her ne olursa olsun arıza ile alakalı yaşanan sorun değişmeyecektir.

Yukarıda belirttiğimiz arızaların devamına,

  • İmverter Kartlarının yanması, İnvertor devresinin arıza yapması gibi durumları da ekleyebiliriz.
  • Sorunun temelinde yer alan bu arızalarla ilgili yapılması gereken çok fazla bir işlem söz konusu değildir.
  • Ancak bazı anlarda kablo bağlantılarının tam takılı olmayışından dolayı, görüntünün gitmesiyle alakalı sorunlar yaşanmaktadır. Haliyle ilk söylemiş olduğumuz uydu ve kablo bağlantı kontrollerinin detaylı bakılması gereklidir.

Diğer karşılaşılan arızalarla ilgili yetkili servislerle iletişime geçebilirsiniz. Umarım makalemiz faydalı olmuştur.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz