Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Huawei Ascend G730 format atma ve sıfırlama ayarlarını hangi alandan işleme koyacağınıza dair sizi bilgilendireceğiz.

Hali hazırda kullanmış olduğunuz telefonlarınıza yüklenilen uygulamalardan ötürü donmalar ve kasmalar meydana gelebilir. Sorunların giderilmesini kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Teknik sorunların giderilmediği zamanlarda ise en son ihtimal ise cihazın sıfırlanmasıdır. Huawei Ascend G730 format atma ve sıfırlama ayarlarını nereden yapılacağına dair tüm detayları vereceğiz.

Telefonunuzun sıfırlama yöntemlerini işleme koyabilmeniz için farklı farklı yöntemler bulunmaktadır. İki ayrı yöntemi ise biz sizlere bildirerek sıfırlamanızı yapmanıza yardımcı olacağız. Sizden tek isteğimiz verdiğimiz bilgileri harfiyen işleme koymanız olacaktır. Hazırım diyorsanız eğer işlemlerinize başlayabiliriz.

Huawei Ascend G730 format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend G730 format atma ve sıfırlama

Huawei Ascend G730 format atma işlemlerinin devreye alınabilmesi için yedeklerinizi almanız gereklidir. Çoğu kullanıcı bu işlemi yapmadığından ötürü sıfırlama bitiminde oldukça pişman olmaktadır. Sorumluluğun size ait olmasından ötürü biz de işlemlere başlamadan önce bu yedeklerin alınması gerektiğini sizlere bildirmekteyiz.

Yedeklerinizi almanızla birlikte uygulama şifre bilgilerini de bir kenara not alın. Haricinde de ‘’Mcbackup’’ uygulamasını indirerek telefonunuzun rehberini yedeklemesini sağlayabilirsiniz. Ayarlarınızı belirtilen şekilde işleme koymanızla birlikte telefonunuzun şarj oranının da %70 ve üzerinde olmasına özen gösterin.

Verdiğimiz bilgiler ışığında cihazınızın ‘’Ayarlar’’ bölmesinin içerisine girişinizi sağlayarak açılan ekranda ‘’Yedekle ve sıfırla’’ bölmesine dokunun. Sağlayacağınız işlemlerle birlikte gelen sayfada ‘’Fabrika verilerini sıfırla’’ demenizle birlikte son adımda ise ‘’Telefonu sıfırla’’ demeniz yeterli olacaktır. Cihazınızın ilk formatlama aşamasını böylelikle devreye alırken ikinci yöntem için ise işlemlerinizi aşağıdaki şekilde devreye koyabilirsiniz.

Huawei Ascend G730 sıfırlama

Huawei Ascend G730 sıfırlama ayarları için ise ilk olarak telefonu kapatın.Ve ardından ‘’Sesiyükselt’’ tuşuyla birlikte ‘’Açma’’ yani (Power) tuşuna aynı anda basın.

Cihazın açıldığını gördüğünüz an Açma tuşundan elinizi çekin ve sesi yükselt tuşuna basılı tutmaya devam edin. Kurtarma yani (Recovery) ekranına ulaştığınızda gelen ekranda ‘’Sesi azalt’’ tuşu kullanımı ile birlikte ‘’Wipe data/Factory reset’’ seçerek ‘’Power’’ tuşuna basılı tutun. Gelen ekranda ‘’Reboot system Now’’ seçerek Açma tuşuna tıklayın.

İşlemlerinizi bu şekilde devreye almanızla birlikte cihazınızın sıfırlama işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Donanımsal sorun varsa sıfırlama bu sorunu çözmeyeceğinden ötürü cihazı servise götürebilirsiniz.

Önceki İçerikSpace Engineers sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
Sonraki İçerikTelegram sürekli kapanıyor ve dışarı atıyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here