Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Telegram son aramalar gözükmesin ve çıkmasın istiyorsanız eğer ilgili sekmenin nasıl kaldırılacağını size bildireceğiz.

Günümüz çağında artık iletişimlerin çoğu mesajlaşma yoluyla yapılmaktadır. Tabi sesli aramalar ve görüntülü aramaların da yoğunlaştığı bir dönem içerisinde olduğumuzu söylemek mümkündür. Whatsapp’tan sağlanan bu işlemler artık bir çok kullanıcı tarafından Telegram’dan yapılmaya başlanmış durumdadır. Kullanıcıların bazıları ise Telegram son aramalar gözükmesin ve çıkmasın istiyorsanız ayarlarınız noktasında size yardımcı olacağız.

Beraber gerçekleştireceğimiz ayarlarla birlikte sorununuzu giderirken aramalar sekmesini de kaldırmış olacaksınız. Yani orta alanda yer alan ‘’Aramalar’’ artık sizin uygulamanızda görünmemeye başlanacaktır. Nasıl ayarlanıyor olduğunu gerek görsel bir şekilde gerekse de yazılı şekilde sizlere ayrı ayrı ele alacağız.

Telegram son aramalar gözükmesin ve çıkmasın

Telegram son aramalar gözükmesin

Telegram son aramalar gözükmesin istiyorsanız eğer bunun ayarlamalarını yapamıyor olmanızla alakalı olduğunu unutmayın. Telegram uygulamanız içerisinde rehberinizdeki arkadaşlarınızla yapmış olduğunuz son aramalar gözükesin istiyorsanız aramalarınızı silebilirsiniz. Ancak siz son aramaların hiçbir şekilde görünmesini istemiyorsanız ve tekrar silmek için uğraşmak dahi istemiyorsanız ‘’Aramalar’’ sekmesini kaldırmanız gereklidir.

  • Aramalar sekmesinin ana menü ekranında olmaması için ilk olarak uygulamanıza giriş gerçekleştiriyorsunuz.
  • Uygulamaya girişinizi yapmanızla birlikte gelen sayfada ‘’Son aramalar’’ adı altında bir pencere gelecektir.
  • Son aramalar bölmesine dokunmanızla birlikte ‘’Arama sekmesini göster’’ seçeneğinin karşısındaki tik işaretini kapalı duruma getirmeniz yeterlidir.

Ayarlarınızı yaptıktan sonra tekrar ana menü alanına geldiğinizde artık aramalar seçeneğinin bu alanda görünmediğini görebilirsiniz. Lakin siz kapalı duruma getiriyor olmanıza rağmen hala daha bu kısımda görünüyor ise sorun farklıdır.

Telegram son aramalar çıkmasın

Facebook oturum zaman aşımına uğradı ve beni dışarı attı

Telegram son aramalar çıkmasın istiyorsanız ilgili ayarları belirtilen şekilde devreye koyabilirsiniz. Ayarlarınızın işleme koyulması ile beraber sorun varsa işlemleriniz esnasında bağlantılarınız kesilmiş olabilir. Dolayısıyla internet bağlantınızı gözden geçirerek yeniden bağlantı kurmayı denemelisiniz.

Ayarlarınızla alakalı sorun internet bağlantınızla ilgili değil ise uygulamaya gelen güncelleme bu sorunu yaşatıyor olabilir. Güncel hale getirebilmenizin en kolay yöntemi ise telefonunuzdan uygulamanızı kaldırıp yeniden yüklemek olacaktır. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur.

Önceki İçerikTelegram aramalar sekmesi gözükmüyor ve çıkmıyor
Sonraki İçerikErzurum Sistem Gereksinimleri ve pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here