Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Telegram aramalar sekmesi gözükmüyor ve çıkmıyor diyenlere özel ilgili ayarların nereden sağlanacağına bakacağız.

Son zamanların en gözde mesajlaşma uygulaması haline gelen Telegram uygulamasını ülkemizde de çoğu kişi indirip kullanmaya başlamış durumdadır. Özellikle son bir haftalık dönemde Whatsapp’ın getirmiş olduğu sözleşme bilgilendirmesi üzerine 25 milyon kişi tarafından indirilmiş durumdadır. Uygulamayı indiren kişiler ise Telegram aramalar sekmesi gözükmüyor ve çıkmıyor demektedir.

  • Bildiğiniz üzere platformda sadece mesajlaşma değil, görüntülü ve sesli aramalarda sağlayabiliyorsunuz.
  • Aramalarınızın da yapıldığı uygulamada çoğu kullanıcıların geçmiş aramalarını ve son aramaları görüntülemiş olduğu arama sekmesini bulamadıklarını dile getirmektedirler.
  • Oluşan sorunun uygulama ile ilgili mi yoksa sizle alakalı mı olup olmadığına göz gezdireceğiz.

Telegram aramalar sekmesi gözükmüyor ve çıkmıyor

Telegram aramalar sekmesi gözükmüyor

Telegram aramalar sekmesi gözükmüyor diye moral bozup surat asmanızı gerektirecek bir durum bulunmamaktadır. Çünkü aramalar sekmesini siz tekrardan yapacağınız bir ayar doğrultusunda geri getirme şansınız bulunmaktadır.

Son aramalarınızı görüntüleyebilmek ve gelen giden aramalara göz atabilmek için ilk olarak uygulamanıza giriş gerçekleştirin. Uygulamanıza girişinizi yapmanızla birlikte gelen sayfanın sağ alt kısmında yer alan ‘’Ayarlar’’ bölmesine giriş sağlayın.

Ayarlar kısmına girişinizle birlikte açılan ekranda ‘’Son aramalar’’ bölümünü göreceksiniz. Onun üzerine dokunmanızla beraber gelen sayfada ‘’Arama sekmesini göster’’ butonunun karşısındaki tikin kapalı olduğunu göreceksiniz. Kapalı olan tik işaretini sağa doğru kaydırmanız durumunda artık aramalar sekmesini ana ekranda görebileceksiniz. Aramalarınızı da bu alandan kontrol etmeniz mümkündür.

Telegram aramalar sekmesi çıkmıyor

Telegram aramalar sekmesi çıkmıyor

Telegram aramalar sekmesi çıkmıyor sorunu için verdiğimiz ayarları işleme koymanız yeterliliğini koruyacaktır. Yapacağınız ayarlar neticesinde sorununuzun giderilmiş olması gereklidir. Ancak ben bu ayarları yapıyor olmama rağmen problemin hala devam ediyor diyorsanız bu durumda farklı bir problem yaşıyorsunuzdur.

Haliyle işlem esnasında bağlantılarınız kesilmiş olabilir. Bağlantılarınızı gözden geçirerek yeniden deneme sağlamanız gereklidir. Mobilden bağlıysanız wifiye, wifiden bağlıysanız mobile bağlanarak işlem sağlayabilirsiniz. Ayarlarınız sonuçsuz kalırsa eğer bu durumda uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemeniz yeterli olacaktır. Telegram hakkında sormak ya da merak ettiğiniz farklı hususlar varsa eğer bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

Telegram aramalar sekmesi gözükmüyor ve çıkmıyor
Önceki İçerikFacebook oturum zaman aşımına uğradı ve beni dışarı attı
Sonraki İçerikTelegram son aramalar gözükmesin ve çıkmasın
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here