Kıymetli okurlarımız, yayına vereceğimiz bu yazımızda Whatsapp sözleşmesini iptal etme ve edemiyorum diyenler için yapılması gereken adımları paylaşacağız.

Dünyanın en çok tercih edilen uygulamalarından birisi olan Whatsapp uygulaması son zamanda getirdiği güncelleme ile birlikte ülkemizde bir çok kişinin tepkisini çekmiş durumdadır. Kullanıcılar kendilerine dayatılan sözleşmeyi kabul etmeyeceklerini farklı platformlardan dile getirirken sözleşmeyi kabul edenler ise nasıl iptal edeceğini araştırmaktadır. Whatsapp sözleşmesini iptal etme ve edemiyorum yönünde girdiğiniz araştırmaya yanıtı makalemizde vereceğiz.

Uygulama AB ülkeleri hariç diğer ülkelerin Whatsapp kullanımıyla alakalı verileri paylaşabileceğini dile getirirken bunu da zorunlu tutan bir bildirim göndermiş durumdadır. Kabul etmeyenlerin ise kullanımını yapamayacağını söylemektedir. Kabul edenler ise bunun nereden iptalini sağlanacağını haliyle bilmek istemektedir.

Whatsapp sözleşmesini iptal etme ve edemiyorum

Whatsapp sözleşmesini iptal etme ve edemiyorum

Whatsapp sözleşmesini iptal etme yönünde bir araştırma sağlıyorsanız eğer muhtemelen gelen bildirimi hiç okumadan kabul ettiğinizi söyleyebiliriz. Aslında Whatsapp bunu Facebook ile iş birliği oluşturmak amacıyla getirmiş durumdadır. Lakin çoğu kullanıcı bunun bir dayatma olmasını baz alarak hesaplarını silmiş durumdadır.

Sözleşmeyi kabul edenler ise verilerinin başkalarıyla paylaşılacağı düşüncesiyle sözleşme iptaline yönelik durumun nasıl yapacağını merak etmektedir. Normalde çoğu kullanıcı hesaplarını sildiğinde sorunun giderildiğini düşünüyor olsa da böyle bir durum söz konusu değildir. Çünkü en başta kabulü sağlandığından ötürü silme işlemleri sonrasında problem yaşayabilme ihtimaliniz oldukça yüksektir.

Lakin yeniden yükleme işlemi yaptığınız esnada gelen güncelleme ve geçmişi silin demenizle beraber silme işlemlerinizi devreye koyarsanız artık sözleşme iptalini devreye almış olacaksınız. Whatsapp’ta kabul etmiş olduğunuz sözleşme maddelerini bu şekilde silmiş olacaksınız.  Whatsapp’ın almış olduğu bu kararın geri çekilimi söz konusu mu? Onu da zaman belirleyecektir.

Whatsapp sözleşmesini iptal edemiyorum

Whatsapp sözleşmesini iptal edemiyorum diyenler için yukarıdaki işlemleri devreye koyuyor olmanıza rağmen hata alıyorsanız eğer sorun cihazınıza gelen güncellemelerle alakalı olabilir. Ki zaten sizin güncellemelerinizi devreye almanızla birlikte kaldırıp yeniden yükleme yapmanızın haricinde farklı bir işlem sağlamanıza gerek yok.

Belirtilen ayarlar neticesinde Whatsapp’ın sözleşmesiyle alakalı aklınıza takılan farklı sorular varsa eğer bunu bize yorum kısmından dile getirmeniz yeterlidir.

Önceki İçerikHuawei Ascend Mate format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikTelegram profil resmi ekleme koyma
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here