Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Telegram önbelleği temizleme ve silme ayarlarını hangi alandan sağlanacağına dair bilgileri aktaracağız.

Telegram uygulamanızda gelen verilerin belli bir alanda depolandığını az çok tahmin edebiliyorsunuzdur. Bu depolama alanı sizin kullanımlarınıza bağlı olacak şekilde ilerleme sağlamaktadır. Dolayısıyla çoğu kullanıcı Telegram önbelleği temizleme ve silme işlemlerini nasıl sağlanacağı konusunda araştırma sağlamaktadır.

  • Mesajlaşma uygulaması olarak sevilerek kullanmaya başlayan uygulamanın fazlaca depolama yapmasından rahatsızlık duyuyorsanız ilgili alanı temizleyerek bu sorundan kendinizi kurtarabilmeniz mümkündür.
  • Ayarların nerede olduğunu bir türlü bulamayanlar ve işlem aşamalarının nasıl sağlandığını bilemeyenler için işlem aşamalarından bahsedeceğiz.
  • Gerçekleştireceğimiz işlemlerle birlikte sorununuzu gidermiş olacaksınız.

Telegram önbelleği temizleme ve silme

Telegram

Telegram önbelleği temizleme ayarını uygulamanın kendi içerisinden sağlayabiliyorsunuz. Dolayısıyla Telegram uygulamasına giriş sağlamanızla birlikte gelen sayfanın sağ alt alanında bulunan ‘’Ayarlar’’ sekmesine tıklayın. Ve ayarlar bölümüne giriş gerçekleştirmenizle birlikte aşağıdaki adımları takip ederek ilerleme sağlayabilirsiniz.

  • Ayarların içerisine girmenizle birlikte sayfanın orta alanında bulunan ‘’Veri ve depolama’’ alanına giriş sağlayın.
  • Gelinen noktada orta kısımda ‘’Depolama kullanımı’’ seçeneğini görmüş olmalısınız.
  • Oranın içerisine girişinizi yaptığınızda gelen sayfayı aşağıya doğru kaydırın.
  • En alt seçenekte ‘’Telegram önbelleğini temizle’’ yazısının üzerine dokunun.

Ayarlarınızı belirtilen şekilde işleme koyarsanız eğer en ufak bir sorun yaşamadan işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Ön belleğin ara ara temizlenmesi telefonunuz içinde oldukça faydalı bir işlemdir.

Telegram önbelleği temizleme

Telegram önbelleği silme

Telegram önbelleği silme ayalarını bahsedilen şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İşlem sırasında alınan bir hata olursa o hatanın bilgisini bize yorumdan ulaştırsanız eğer ne ile alakalı olduğuna dair sizi bilgilendirebiliriz.

Telegram mesajlaşma uygulaması olarak hızla gelişen bir uygulamadır. Şuan da tek olmayan özelliğinin hikayeler olduğu aşikardır. Bunun üzerinde bir çalışma yapılır mı? Bunu ilerleyen dönemlerde görmüş olacağız. Ancak gizlilik ilkesi kullanıcıları cezbeden en büyük özelliklerinden birisidir. Ve böyle giderse uygulamayı daha çok kişinin indireceğini söylemekte mümkündür.

Uygulama da farklı farklı araştırmalar sağlayabilirsiniz. Nitekim biz de bu araştırmalarınıza katkıda bulunabilmek adına bilgilendirme sağlıyoruz. Önbellek belirtilen şekilde temizlenmez ise sizden ricamız bağlantıları kontrol ettikten sonra uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemenizdir.

Telegram önbelleği temizleme ve silme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz