Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Telegram çok internet yiyor ve veri kullanımı hususundaki ayarlarınız için bilgilere değineceğiz.

Mesajlaşma olarak en gözde uygulamalardan birisi haline gelen Telegram uygulamasında kitle günden güne artış göstermektedir. Elbette kitle arttıkça kişilerin isteklerinde de artış olduğunu söyleyebiliriz. Telegram çok internet yiyor ve veri kullanımı hususunda ayarların yapılandırılabilmesi için nelerin gerekli olduğuna birlikte göz gezdireceğiz.

  • İnternetin gitmemesi için bir araştırma yapıyorsanız eğer muhtemelen wifi yerine mobil veriden bağlantı kurduğunuz içindir.
  • Mobil internetinizin de öyle hemen bitmesini istemiyorsanız çoğu uygulamalara giriş yapmayabilirsiniz.
  • Ya da videolar izlemeyip sadece mesajlaşma uygulamalarında mesajlaşama sağlayabilirsiniz. Lakin Telegram’ın ne kadar internet harcadığını bilememeniz size sorun yaşatabilmektedir.

Telegram çok internet yiyor ve veri kullanımı

Telegram çok internet yiyor

Telegram çok internet yiyor ve siz böyle düşünüyorsanız aklınızdaki belirsizliği kaldırmak için yapmanız gereken işlem bellidir. Anında internetin çok fazla gitmemesi için veri kullanımlarınızın ayarlayabilirsiniz.

Keza zaten bir çok kullanıcı uygulamada veri kullanımının azaltılmasının nereden sağlanacağı konusunda bir fikre sahip değildir. Dolayısıyla bu kullanımların önüne geçilebilmesi için gerekli müdahaleleri birlikte gerçekleştireceğiz.

  • Telefonunuzdan Telegram mesajlaşma uygulamasına girişinizi sağlayın.
  • Uygulamaya giriş işlemleri sonrasında gelen sayfanın sağ alt tarafında yer alan ‘’Ayarlar’’ butonuna dokunun.
  • Oradan da ‘’Veri ve depolama’’ alanına giriş gerçekleştirin.
  • Gelen ekranda ‘’Daha az veri kullan’’ yazısını göreceksiniz.
  • Onun üzerine tıklayarak mobil internetinizin çok gitmemesi için düzenlemeler yapabilirsiniz.

Veri ve depolama kısmına girdiğinizde diğer ayarlarınızın da kendi isteğinize göre ayarlayarak veri kullanımlarınızı azaltabilirsiniz.

Telegram veri kullanımı

Telegram veri kullanımı için bahsettiğimiz ayarlarınızı işleme koyarsanız emin olun ki bu hususta çok fazla sorun yaşamayacaksınız. Nedeni ise ilgili ayarlarınızı sağladıktan sonra zaten verilerinizin kullanımı sadece mesajlaşmanıza göre olacaktır. O da çok fazla internetinizi götürmeyecektir.

Normal Whatsapp ve diğer uygulamalarınız gibi ne kadar veri götürmesi gerekiyorsa o kadarlık bir depolama alanı alacaktır. Telegram hakkında merak ettiğiniz diğer hususları bize yorum alanından dile getirebilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler ve sağlıklı günler dileriz.

Telegram veri kullanımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz