Kıymetli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Telegram gizli sohbet başlatma ve başlatamıyorum diyenlere özel işlem aşamalarını sağlayacağız.

Whatsapp’ın sözleşmesi sonrasında Telegram uygulaması ülkemizde bir anda popüler mesajlaşma uygulaması ilan edildi. Uygulamaya girişlerin çoğalmasıyla birlikte merak edilen konularda artmış durumdadır. Telegram gizli sohbet başlatma ve başlatamıyorum sorunuyla karşılaşan kullanıcılarımız için işlemlere nelerin gerekli olduğunu bildireceğiz.

  • Telegram bilgi gizliliği açısından herkes tarafından benimsenerek indirilen bir uygulamadır.
  • Durum böyleyken gizli sohbetin de içerisinde olması kullanıcıları daha da rahatlamaktadır.
  • Çünkü burada mesajların kendiliğinden kaybolması, bunun zamanlanması ve buna bağlı olarak da aynı zamanda uçta uca şifreleme özelliği de bulunmaktadır.

Telegram gizli sohbet başlatma ve başlatamıyorum

Telegram gizli sohbet başlatma

Telegram gizli sohbet başlatma işlemlerini devreye koyabilmeniz için uygulama içerisinde nereye giriş sağlanacağını tek tek aktaracağız. İlk olarak hangi kişiyle gizli sohbet yapmak istiyorsanız o kişinin üzerine gelip profil resminin olduğu kısma dokunun.

Açılan ekranda bulunan seçeneklerin içerisinde (…) çizgili bölmeye dokunmanız gerekmektedir. Buraya dokunmanızla birlikte ‘’Gizli sohbet başlat’’ seçeneği de belirmiş olacaktır. Onun üzerine tıklamanızla beraber gizli sohbetin başlatılıp başlatılmamasıyla alakalı size ön bilgilendirme verilecektir. Yani işlemi onaylayıp onaylamadığınızı bildiren bir bilgi gelecek. Başlat demenizle birlikte gizli sohbetin başlatılması sağlanacaktır.

Uçtan uca şifreleme kullanılırken, Telegram sunucularında iz bırakmamaktadır, mesajların yok olmasını istiyorsanız bunun zamanlamasını kendiniz seçiyorsunuz, iletmeye de izin vermemektedir. Gizli sohbetin özelliklerinde bu varken siz başlatma işlemleriniz sonrasında başlatılmıyor diyorsanız aşamaları beraber gözden geçireceğiz.

Telegram gizli sohbet başlatamıyorum

Telegram gizli sohbet başlatamıyorum

Telegram gizli sohbet başlatamıyorum belirtilen alana giriş yapıyor olmanıza karşın ve işlemleri söylenen şekilde devreye alıyor olmanıza rağmen hata alıyorsanız durum farklı yönden ilerlemektedir. Normalde sizin gizli sohbete almış olduğunuz arkadaşınızla sohbeti ilerletebilmeniz için karşı tarafında çevrim içi olması gerekmektedir. Karşı taraf çevrim içi değil ise gizli sohbete geçiş sağlasanız bile sohbetin ilerlemesini sağlayamazsınız.

Karşı taraf çevrim içi ancak siz kesinlikle işlem yapamıyorsanız bu durumda internet bağlantınızı gözden geçirerek uygulamayı kaldırıp yeniden yükleme sağlayarak deneme gerçekleştirmenizle birlikte sorununuzu gidermiş olacaksınız.

Telegram gizli sohbet başlatma ve başlatamıyorum
Önceki İçerikTelegram kişi engelleme ve engelleyemiyorum
Sonraki İçerikOutpost Zero sistem gereksinimleri pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here