Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Telegram engel kaldırma ve kaldıramıyorum diyenlere özel işlem aşamalarından bahsedeceğiz.

Her mesajlaşma ve sosyal medya uygulamanın kendine has özellikleri bulunmaktadır. Ancak ortak özelliklerinde olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü platformlar birbirine benzemektedir. Telegram engel kaldırma ve kaldıramıyorum sorunu için nelerin yapılması gerektiğine bakacağız.

  • Genelde Telegram ve benzeri mesajlaşma uygulamalarında birini engellememiz durumunda o kişinin rehberimizden biri olduğunu söyleyebiliriz.
  • Engel sebebi ise ona küslüğümüz ya da kızgınlığımızdan da kaynaklanabilir.
  • Haliyle engellediğimiz kişiyle ilerleyen zamanlarda barıştığımızda o kişinin hemen engellini kaldırmak isteriz.
  • Lakin Telegram uygulamasında bu işlemi daha öncesinde hiç yapmadıysanız eğer hangi alandan sağlayacağınıza beraber bakacağız.

Telegram engel kaldırma ve kaldıramıyorum

Telegram engel kaldırma

Telegram engel kaldırma işlemleri sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Zorluğu burada sadece nereden yapıldığının bilinmiyor olmasından kaynaklıdır. Haliyle biz de bu ayarların nereden devreye gireceğine ilişkin detayları sizinle paylaşacağız.

Öncelikle telefonunuzdan Telegram uygulamasını içerisine girerek oradan da sağ alt tarafta yer alan ‘’Ayarlar’’ sekmesine dokunun. Gelen ekranda bulunan ‘’Gizlilik ve güvenlik’’ yazısının üzerine tıklayın. Beraberin de bir çok seçenek sunsa da bize en üst tarafta yer alan ‘’Engellenen kullanıcılar’’ tıklayın.

İşlemlerinizin devreye alınabilmesi için burada bulunan kişiler arasında hangisinin engelini kaldırmak istiyorsanız onun isminin üzerine dokunun. Gelen sayfada kişi profili olacaktır. Hemen altında ‘Engel kaldır’’ adı altında bir seçenek bulunmaktadır. Engel kaldır demeniz halinde engelin kaldırılmasına devam edilsin mi? Sorusuna da evet demenizle birlikte engelin kaldırma işlemleri bitmiş olacaktır.

Telegram engel kaldıramıyorum

Telegram engel kaldırma ve kaldıramıyorum

Telegram engel kaldıramıyorum problemi için belirttiğimiz adımları kaleme almanız yeterlidir. Lakin siz bu işlemleri ben yapıyorum ancak o kişinin engeli kalkmıyor diyorsanız burada farklı bir hata alıyor olabilirsiniz. İnternet bağlantınızı gözden geçirerek mobilden bağlıysanız wifiye, wifiden bağlıysanız mobile bağlanarak deneme sağlayabilirsiniz. Uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleme yaparak işlem yapabilirsiniz.

Tüm bu bilgilerin dışında karşı tarafın sizi engellemiş olup olmadığını da bilmeniz gerekiyor. Ancak böyle bir durum yok siz sorun yaşamaya devam ediyorsanız sorun sunucularla alakalı olabilir. Farklı arkadaşınızın aynı problemi yaşayıp yaşamadığı sorarak öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz