Telefonumun sarjı hemen durduk yere bitiyor ya da kendi kendi bitiyor ise alınacak önemleri paylaşacağız. Telefonumu kullanmadığım halde şarjı bitiyor.

Akıllı telefonların çıkışlarıyla birlikte telefonların şarj oranlarının da dayanmadığı bir döneme giriş sağlamış bulunuyoruz. Öyle ki artık herkesin cebinde taşınabilir şarj cihazı bulunmaktadır. Bunlar dahi telefonların şarjların bitmesine engel olamamaktadır. Çünkü facebook, twitter, instagram ve whatsapp hesabında sürekli gezinti yaptığımızdan dolayı kamera açıp video çekerek cihazların şarjları da buna bağlı olacak şekilde bitmektedir. Fakat bazı kullanıcılar cihazlarının şarj oranlarının bir anda bittiğini dile getirmektedirler. Biz de yaşanan bu hızlı şarj bitişleriyle ilgili incelemeleri kapsamlıca konu almış bulunuyoruz. Bataryanın ömrünün bitmesine nelerin sebebiyet vereceğini detayları birlikte haberimizde bulabilirsiniz.

Telefonumun sarjı hemen durduk yere bitiyor

Bataryanın ömrü hemen bitiyor, telefonumun şarjı kendi kendine bitiyor, telefon şarjı neden bitiyor?, telefonun şarjının hızlı bitmesine sebep veren nedenler nelerdir? Diye aklınıza gelen soru işaretlerinin yanıt bulması için haberimize ulaştıysanız size bunun neden olacağı sebepleri aktaracağız.

Telefonumun şarjı kendi kendine bitiyor

Yeni alınan bir telefonun şarj süresi hemen bitmez. Öncelikle telefonun şarjı hemen bitmesin istiyorsanız. Kullandığınız cihazı sürekli şarja takıp çıkarmayın. Yani tam anlamıyla dolmadan prizden almayın. Haricinde cihazın şarjı tam bitmeden şarja takmanıza gerek bulunmamaktadır. Böyle bir durumda da tak çıkar işlemi sağlayacağınızdan dolayı cihaz bataryası ömrünü kısaltacaktır. Buda cihazın şarjının erkenden bitmesine sebebiyet verecektir.

Telefonumun sarjı hemen durduk yere bitiyor, telefonumun şarjı birden bitiyor, telefonumun şarjı kendi kendine bitiyor, şarjım çabuk bitiyor, şarjım hemen bitiyor, telefonumu kullanmadığım halde şarjım bitiyor

Harici durumda bir çok arka plan uygulamaları şarj ömrünü kısa tutmaktadır. Haliyle buna da çok dikkat etmeniz gereklidir. Telefonunuzda gezinti sağladığınız uygulamalarda arka planda yer alan bağlantıları hemen kapatmanız gereklidir.

Bunların yanına ek olarak cihazı kullanmadığınız süreler içerisinde uyku moduna alın. Yani yok yere ışık yapmasına gerek kalmasın. Beraberinde ışıklandırmayı da kısmanız cihazınıza fayda sağlayacaktır.

Telefonumun sarjı hemen durduk yere bitiyor, telefonumun şarjı birden bitiyor, telefonumun şarjı kendi kendine bitiyor, şarjım çabuk bitiyor, şarjım hemen bitiyor, telefonumu kullanmadığım halde şarjım bitiyor

Telefonunuzda sık sık gezinti yapmanız en tabii hakkınızdır. Fakat acil bir durumunuz var ise ya da yola çıkacağınız zaman dilimi içerisinde çok fazla video izlemeniz cihazınızın şarj ömrüyle ilgili sorun olmamasına olanak sağlayacaktır.

Bunların beraberinde kendi kendine kapanmaya başlayan ya da bir an da biten telefonunuzun artık bataryası ömrünün sonuna gelmiştir. Ya yeni bir batarya almanız gerekiyor ya da belirtilen işlemleri sağlayarak durumu düzeltme işlemi sağlayabilirsiniz.

Telefonumun sarjı hemen durduk yere bitiyor için belirtilen işlemler sizler için faydalı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz