isimden numara sorgulaması yapabilirmiyim şeklinde gelen sorularla birlikte bilinmeyen ve gizli olan numaraları nasıl sorgulanacağını haberimizde ele alacağız.

Gün içerisinde sayısı arama alan bir kişiyseniz eminim bilinmeyen numaralardan sizi de çok kişi arıyordur. Haliyle bu kimdi? Ya da bu numara kimin? Diye sorularla birlikte sorgulama işlemi yapıyorsunuz. Numara üzerinden kişinin isim bilgilerine erişim sağlayabilir miyim? Veya da ismini bildiğiniz bir kişinin numarası rehberden silindikten sonra o kişinin numarasına nasıl ulaşım sağlanacağını bilmek en doğal hakkınızdır. Böyle bir sistemin var olup olmadığını merak edenler arasındaysanız merakınızı yazımız giderecektir. Çünkü teknolojiye dur diyemediğimiz bu dönem içerisinde her şey tek bir tuş ile halledilmektedir. Yeter ki araştırmacı olun. Şimdi bazı kullanıcılarımız bu numara sorgulamasının hangi alan üzerinden yapılacağına dair bilgileri bilemiyor. Biz de bu bilgileri kapsamlıca yazımızda ele almış bulunuyoruz.

isimden numara sorgulaması yapabilirmiyim

Ad soyisimden numara çıkar mı? Beni kim aradığını nerden bulabilirim?, birinin ismiyle arama sağlasam numarası gelir mi?, eski arkadaşımın numarasını bulma imkanım var mı? bu ve benzeri yönden gelen ve araştırma içerisine girilen durumun temelinde yatan içeriklerin kapsamlı şekilde müdahaleleri tarafımızdan sağlanmış durumdadır. Turk telekomun geliştirdiği yeni sistem ile artık vodafone, turkcell ve turk telekom yani (Avea) hatlarına bağlı olan numaraları isimden bulabilme imkanına sizlerde sahip olabilirsiniz.

İsimden numara sorgulama

Öncelikle Turk telekom sunmuş olduğu bu hizmetten nasıl yararlanacağınız konusunda sizleri bilgilendirmek önemli olan işlemlerden birisidir. Sonrasında ise hangi yolları izleyeceğinizi ve nasıl arama sağlayacağınızı anlatacağız.

isimden numara sorgulaması yapabilirmiyim, isimden numara sorgulama, numaradan isim sorgulama, numara sorgulayamıyorum, beni kim aradı, bilinmeyen numarayı sorgulama

İlk olarak isimden numara sorgulama alanına tıklıyoruz. Buraya tıkladığınızda karşınıza yeni bir sayfa açılacaktır. Açılan sayfanın alt satır alanında isim soy isim memleket ve ilçe gireceğiniz bir alan olacaktır. Gelen bu alan üzerinden ”Basit ve Kapsamlı” yazısınında var olduğunu görmektesiniz. Kişinin isim soy isim ve yaşadığı memlekete kadar biliyorsanız bu durumda ”Kapsamlı” seçimi sizin için daha uygun olacaktır.

Bazı kişiler numaranın sorgulama alanına ulaşamadıklarını dile getireceklerdir. Bunun temelinde yatan nedenlerden biri ise o kişinin kendini gizlemesinden kaynaklıdır. Yani Vodafone, avea ya da turkcell operatörleriyle yapılan görüşmeler sonrasında numaranın her alanda sorgulamasının önüne geçilebilmesi mümkündür. Bu durumda istediğiniz kadar bilgi sahibi olsanız da bu gelen sayfa içerisinde bilgiler gözükmeyecektir.

Bilinmeyen numara sorgulama işlemleri ise operatör ile yapılan görüşme sonrasında totalde 72 saat yani 3 gün sonra silinmesi gerçekleştirilmektedir. Bunun da bilgisine sahip olmanızda fayda var diye düşünüyorum.

isimden numara sorgulaması yapabilirmiyim, isimden numara sorgulama, numaradan isim sorgulama, numara sorgulayamıyorum, beni kim aradı, bilinmeyen numarayı sorgulama

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz