Telefonumun kamerası bulanık bozuk cekiyor ise bu duruma sebebiyet veren nedenleri anlatacağız. Kameram net çekmiyor diyorsan yazımız işinize yarayacaktır.

Günlük yaşantımız da her anımızı artık fotoğraf yada video çekmekteyiz. Gelişen teknoloji ile birlikte telefonlarında kameraları buna bağlı olacak şekilde daha da netlik kazanmış durumdadır. Güzel gördüğümüz bir yeri çekip doğrudan Facebook, instagram, twitter yada whatsapp hesabı üzerinden sevdiklerimizle paylaşımını sağlamaktayız. Lakin telefonlarımızı kullanım sağladığımız sırada ilerleyen dönemlerde kameranın görüntüleri net çekmediğini gözlemlersiniz. Ve bu tüm fotoğraflara yansıdığından dolayı kameranızın bulanık ya da net çekmemesine sebep olan nedenlerle birlikte nasıl bir yol izleneceğini konu alacağız. Bu bağlamda ilk kontrolü kamera bağlantı ayarlarını sağlamanız olacaktır. Çünkü bazı durumlarda Auto Focus adı verdiğimiz özellik kameranız içerisinde bulunmuyor ise bu da büyük etken olabilmektedir. Diğer sebepleri ise yazı içeriğinde bulabileceksiniz.

Telefonumun kamerası bulanık bozuk cekiyor

Kamera bulanık çekiyor, kameram neden bulanık gösteriyor, telefonumda resim çekiyorum ama net değil, telefonum resimleri net olarak çekmiyor ve buna benzer tüm sıkıntıların çözümüne ilişkin ayarlar için nelere dikkat etmeniz gerektiğini, neler yapmanız gerektiğini kapsamlıca konu alacağız. Birlikte sağlayacağımız işlemler sonrasında da problem çözüme kavuşmuş olacaktır.

Telefonum kamerası net değil

Artık yeni aldığımız telefonların ilk olarak kamera özelliklerine bakmaktayız. Aklınızda bulunsun bu özelliklere bakarken aynı zamanda cihazın gece modunun var olup olmadığını kontrol ediniz. Çünkü gece çekeceğiniz resimlerde bu özellik oldukça işinizi görecektir. Bunun yanı sıra bir resim daha iyi çıkabilmesi için yapmanız gereken işlem ayarlarından biri de karanlıkta çekim yapmak olacaktır. Evet yanlış duymadınız bir resmin en net çıktığı alan karanlıktır. Tabi karanlıkta bir cismin ya da alanın net çıkabilmesi için telefonun içerisinde kameranın aydınlatmasını açmanız gereklidir.

Telefonumun kamerası bulanık bozuk cekiyor, telefon kameram bulanık çekiyor, kameram net çekmiyor, kameram uzağı bulanık ekiyor, telefonumun kamerası net değil, telefon kameramın görüntüsü çok bozuk

Bu aydınlatma açılarak resim çektiğinizde bulanık çıkma ihtimali yüzdelik dilimde yok gibi bir şeydir. Haricinde gündüz resim çekimlerinde ise güneşin arkanıza almanız yada yana almanız gereklidir. Yatay olarak çektiğiniz bir resmin görüntü kalitesinde inanılmaz derecede farklılık göstereceğinizi belirtmemiz de fayda bulunmaktadır.

Tabi telefonlardaki kameralarımız zaman içerisinde netlik derecelerinde sorunlar yaşatabiliyor. Örneğin siz oturduğunuz bir mekanda telefonu masaya bırakıyorsunuz. Fakat o masa tozlu yada sulu olabilir. Bu tarz durumlarda telefonu masaya koymadan önce o masanın temiz olup olmadığını kontrol etmenizde fayda bulunmaktadır.

Telefonumun kamerası bulanık bozuk cekiyor, telefon kameram bulanık çekiyor, kameram net çekmiyor, kameram uzağı bulanık ekiyor, telefonumun kamerası net değil, telefon kameramın görüntüsü çok bozuk

Bir de telefonlarda artık odaklama adı altında bir işlem bulunmaktadır. Resmin çekeceğiniz sıra orta menüye basılı tutalım ki telefon netliğini daha da kazanabilsin.

Telefon kameramın görüntüsü çok bozuk

Belirtilen işlemlerin yanına ek olarak şunu da söyleyebiliriz. Örneğin arkadaşımız bizi resim çektiğin de anında telefonu oynatabiliyoruz. Bu oynamadan ötürüde görüntüde bozukluklar ve bulanıklar meydana gelmektedir. Fotoğrafı çekerken eliniz titrememesi gereklidir.

Tüm bu dikkat edilmesi gereken işlemler sonrasında kesinlikle telefonun kamerasını ISLAK MENDİL, KOLONYA Ya da ISLAK BİR CİSİM ile silmemek gereklidir. Bunu kuru bir bez ile silmeniz daha sağlıklı sonuçlar almanıza sebebiyet verecektir. Kamera lensini doğru orantılı olacak şekilde temizlemeniz halinde bu da bir çözüm olacaktır. Eğer yanınızda kuru bez tarzında bir şey yoksa üzerinize sürterek kameranızı temizlemesini sağlayabilirsiniz.

Telefonumun kamerası bulanık bozuk cekiyor, telefon kameram bulanık çekiyor, kameram net çekmiyor, kameram uzağı bulanık ekiyor, telefonumun kamerası net değil, telefon kameramın görüntüsü çok bozuk

Zaten bunun haricinde yaşanan aksaklık veya bir durum ile karşılaşmanız halinde cihazınızı doğrudan bir telefoncuya göstermeniz gerekecektir. Cihaz garantili bir cihaz ile aldığınız yer ile iletişime geçerek işlem sağlamanız sizin yararınıza olacaktır.

Telefonumun kamerası bulanık bozuk cekiyor bahsedilen işlem ayarlarını sağlamanız sizlere netice verecektir. Sorun yaşamanız durumunda da zaten yapmanız gerekenleri sizlerle paylaşmış bulunuyoruz. İyi gezintiler dilerim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz