instagram gönderiyi hikayeme ekleyemiyorum yada paylaşımı hikayeye koyamıyorum sebebi nedir? Sorusunun yanıt bulması için yapılması gerekenleri kaleme aldık

Yeni güncellemelerin gelişiyle birlikte uygulama içerisinde bir çok özellikte değişmektedir. Ve yenilenen içerikler sonrasında bir çok kişi hangi özelliğin nereden kullanacağını bilmemektedir. İnstagram’da en çok kullanılan özelliklerden birisi de hikayeler oldu. Bundan dolayı da her geçen gün hikaye alanı yeni bir özellik getirilmektedir. Son getirilen yeniliklerden biriside instagram hesabında daha öncesinde yaptığınız bir paylaşımı, gönderiyi kendi hikayenizde paylaşabiliyorsunuz. Bunun nasıl yapıldığını bir önceki makalemizde sizinle paylaşmıştık.Bu haberimizde ise bu özellikten yararlanmak isteyen ancak yararlanmayan kullanıcılarımızı ele alacağız. Örneğin gönderimi hikayemde paylaşamıyorum, instagram yeni özellikten yararlanamıyorum ne yapmalıyım? Diyenler adına konu ile ilgili yazımızı hazırlamış bulunuyoruz.

instagram gönderiyi hikayeme ekleyemiyorum

instagram yeni gelen özelliği kullanamıyorum, instagram paylaşımımı hikayemde yayınlayamıyorum, paylaşım yaptığım fotoğrafı hikayemde paylaşamıyorum tarzında gelen yeni özellikten faydalanamadığınız için bu sebep olayların ne olduğunu, neler sonrasında bu problem ortadan kalkacağını konu alacağız. Yapılan işlemler sonrasında da yaşanan sıkıntılarınız çözüm bulmuş olacaktır.

İnstagram gönderimi hikayeme koyamıyorum

İnstagram hesabına her geçen gün yeni bir güncelleme ve özelliğin geldiğini tüm kullanıcılar gibi sizde biliyorsunuzdur. Buna en büyük sebeplerden biri de teknolojinin yerinde durmamasıdır. Sürekli gelişen teknoloji ile birlikte çeşitli uygulamalarda baş göstermektedir. Çıkan uygulamalardan geri kalınmaması adına da instagram bu yönde çalışmalar yapmaktadır. Son gelen güncellemesiyle birlikte de artık daha önceden yapılan bir gönderiyi kendi hikayenizde paylaşabiliyorsunuz.

instagram gönderiyi hikayeme ekleyemiyorum, gönderimi hikayeme ekleyemiyorum, gönderimi hikayeme koyamıyorum, instagram gönderimi hikayeye koyamıyorum, instagram paylaşımı hikayeme koyamıyorum, instagram paylaşımı hikayeme ekleyemiyorum

 • İlk öncelikle hesaba giriş sağladığınızda şayet paylaşım sağlayacağınız fotoğrafın orta alanında bulunan ”ok” butonuna tıkladığınızda karşımıza ”Gönderiyi hikayene ekle” ikonu gelecektir.
 • Bu ikon gelmiyorsa instagram’ınız güncel değildir. Son sürüm yüklenmesi gereklidir.
 • Uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyelim. Sonrasında telefonu kapatıp açalım.
 • Bu işlemler sonrasında tekrar deneme gerçekleştirelim.
 • Sorun giderilmediyse Ayarlar>Uygulamalar>İnstagram veriyi yada ön belleği temizle ikonuna tıklıyoruz.
 • Ardından hesabınıza tekrar giriş yapıp deneme sağlayalım.
 • Yaptığınız bu işlem ayarları sonrasında problem giderilmediyse telefonun güncellemesiyle alakalı da sorun olabilir. Beklemeniz gereklidir.

instagram gönderiyi hikayeme ekleyemiyorum tarzındaki sorunu yukarıda belirtilen işlemler sonrasında çözüme kavuşturabilirsiniz. İyi gezintiler dilerim.

instagram gönderiyi hikayeme ekleyemiyorum, gönderimi hikayeme ekleyemiyorum, gönderimi hikayeme koyamıyorum, instagram gönderimi hikayeye koyamıyorum, instagram paylaşımı hikayeme koyamıyorum, instagram paylaşımı hikayeme ekleyemiyorum

20 YORUMLAR

 1. Benim telefonumdan başka hesaba giriş yapınca gönderiyi hikayene ekle ikonu çıkıyor ama benim hesabıma giriş yapınca o ikon çıkmıyor. Önceden çıkıyordu. Bu söylediklerinizi de uyguladım ama yine sadece benim hesabımda sorun oluyor. Yardımcı olur musunuz?

 2. Bir türlü “gönderiyi hikayene ekle” butonu çıkmıyor. nette bulunan tüm yöntemleri denedim olmuyor. acaba ne yapmamız lazım? instagram a onlarca bildirimde bulundum ama olmadı.

  • Merhaba

   Nedeni kısıtlama almanızla alakalıdır. Yani farklı bir özelliği fazla kullanmanızla ilgili. Hangi özelliği fazla kullandıysanız onu daha az kullanım yapmaya dikkat edin. Ve sorun bildir yaparak instagram yetkililerine durumu iletmelisiniz.

 3. 2016’da açtığım hesabımda kesinlikle böyle bir buton hiç gelmedi ne yaptıysam yaptım yok. Başka hesaplarıma girdiğimde ise gayette hepsinde kullanabiliyorum. Eski hesap olduğundan mı kaynaklı anlayamıyorum?!

 4. her şeyi denedim olmuyor benim de, hesabımla alakalı sorun olduğu konusunda netim artık, benzer şekildeki sorununu çözen varsa söylesin gerçekten

 5. Merhaba, telefon ya da uygulama ile ilgili değil problem.aynı uygulama içinde 2 farklı hesabım var,biri 7 senelik diğeri 1 senelik. 1 senelik olanda problem yaşamıyorum. Eski hesaplara bir problem var. Çözüm bulamadım.

 6. aynı durum bende de var. son 1 aydır yaşıyorum bu sorunu ve geçici bir çözüm için link bırakıyorum arkadaşlar YouTube da video sayesinde artık paylaşabiliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz