Telefonuma whatsApp indiremiyorum yüklenmiyor sorunu son dönemlerde oldukça artış göstermektedir. Whatsapp uygulamasını google play store hesabından indirmeye çalıştığınızda depo alanı dolu yada kimlik doğrula uyarısından ötürü indirim gerçekleştirilmiyorsa sağlanacak işlemler haberimizde yeri almaktadır.

Son zamanların tartışmasız en popüler mesaj uygulaması Whatsapp’tır. Ücretsiz oluşuyla birlikte bir çok yenilikleriyle kullanıcı kitlesini her geçen gün daha da artırmaktadır. Geniş kitleye ulaştıkça da kendi içerisinde bir çok güncelleme getiren bu uygulama da bazı zamanlarda çeşitli sorunlarda yaşanmaktadır. Örneğin yeni bir telefon aldığımız da ilk indirmek istediğimiz uygulamalardan biri whatsapp olmaktadır. Lakin sizlerden gelen soruların başında uygulamayı indirirken hatalarla karşılandığı olmuştur. Whatsapp uygulaması indirildiği sırada 1 saati geçiyor ancak hala indirme bitmedi diyenler olmaktadır. Ya da indirme sırasında depo alanı dolu, kimlik doğrulama hatası vb. sorunlarla karşılaşılmaktadır. Yaşanan tüm bu problemlerin ortadan kalkması ve uygulamayı telefonunuza sorunsuz şekilde indirmeniz için yapılması gerekenler aşağıda yer almaktadır.

Telefonuma whatsApp indiremiyorum yüklenmiyor

Telefonuma whatsApp indiremiyorum yüklenmiyor, whatsapp kimlik doğrula, whatsapp depo alanı dolu, whatsapp yüklenmiyor, whatsapp indiremiyorum, whatsapp indirme bekleniyor, whatsapp yükleme başarısız şeklinde karşılaşılan sorunlar için hatanın nelerle alakalı olduğunu çözümleyeceğiz. Müdahalelerimiz neticesinde indirme esnasında size sorun olan tüm problemler çözüme kavuşmuş olacaktır.

Whatsapp depo alanı dolu

Whatsapp hesabınıza erişim sağlayabilmeniz için öncelikle uygulamanın Play store yada Apple store üzerinden telefonunuza indirmeniz gereklidir. Bu indirme esnasında depo alanı dolu diyorsa bunun için telefonunuzda gereksiz uygulamaları silmelisiniz.

Telefonuma whatsApp indiremiyorum yüklenmiyor, whatsapp kimlik doğrula, whatsapp depo alanı dolu, whatsapp yüklenmiyor, whatsapp indiremiyorum, whatsapp indirme bekleniyor, whatsapp yükleme başarısız

Galeri kısmında bulunan gereksiz video ve resimleri kaldırdıktan sonra aynı zamanda giriş yapmadığını uygulamaları da kaldırmanız gerekecektir. Bu işlem ardından uygulamayı tekrar yüklemeyi denerseniz indiğine sizde şahit olabilirsiniz.

Whatsapp kimlik doğrula hatası

Whatsapp uygulamasında belirtilen işlemler sonrasında kimlik doğrulanamıyor diyorsa telefon numaranızı tekrar kontrol etmeniz gereklidir. Bilgilerde hata olduğundan ötürü bu sorunu alıyorsunuz.

Bunları yapmanıza rağmen hala daha sorun devam ediyorsa ”Ayarlar>Uygulama yöneticisi>Tümü>Google Play store>Verileri sil” alanına giriş gerçekleştirip verileri sil diyerek yeniden yükleme sağlayalım.

Eğer yapılan bu işlem adımları sonrasında hala daha sorun devam ederse Buraya alana tıklayıp APK uygulamasını indirelim. Fakat uygulamanın indirilebilmesi için Ayarlar>Güvenlik>Bilinmeyen hatalar bölümüne gelerek aktifleştirmesini sağlayalım.

Uygulamayı aktif hale getirdikten sonra whatsapp uygulaması da sorunsuz olacak şekilde inmeye başlayacaktır.

Telefonuma whatsApp indiremiyorum yüklenmiyor yaşanan sıkıntı böylelikle giderilmiş olacaktır. İyi gezintiler dilerim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz