Uçakta telefon kullanılırsa ne olur neden yasak ve buna ek olarak telefon çeker mi? Telefonla konuşabilir miyim? Sorularının yanıtı haberimizde.

Ulaşım bakımından en rahat ve en hızlı bir şekilde seyahat ettirmekte olan uçaklarla ilgili olarak merak edilenler de hayli yüksektir. Çünkü uçaklarda ilk olarak verilen uyarılardan birisi lütfen telefonlarınızı uçak moduna alınız. Ya da uçağa ilk bindiğiniz de eğer elinizde telefon var ise hostes yanınıza gelerek telefonunuzu uçak moduna almanızı isteyecektir. Tabi her ne kadar bu uyarılar verilirse de verirsin bir çok kullanıcı telefonlarını uçak moduna almamaktadır. Bizler ise sizin verilen uyarıları dikkate almanız da fayda olacağını düşünüyoruz. Çünkü uçakta telefon kullanımını uçak moduna alırken de yararlanabilirsiniz. Burada herhangi bir sorun bulunmamaktadır.  Lakin insanlar uçaktayken telefonunun çalıp çalmayacağını, çekip çekmediğini merak etmektedirler. Biz de size uçakta iken telefonun neden yasak olduğunu, telefonu kullanıp kullanmayacağınızı, uçakta telefonun çekip çekmediğini bu yazımızda konu alacağız.

Uçakta telefon kullanılırsa ne olur neden yasak

Telefon uçakta çeker mi?, Uçağa binince neden telefonları uçak moduna alın diyolar?, uçaktayken mesaj atabilir miyim?, uçakta mesaj atarsam ne gibi sorun olur? Bu ve benzeri bir çok soruyu eminim çok merak ediyorsunuzdur. Biz de bu merakınızı anlayarak sizlere bu haberimizde uçakta telefon ile ilgili merak edilenleri kaleme almış bulunuyoruz.

Uçakta telefon çeker mi

Uçak yere iniş sağlamaya başladığında telefonunuzda sinyali görmeye başladığı andan itibaren çekmeye başlar. Fakat siz metrelerce yukarıya çıktığınızdan ötürü belli bir aşama yükselişten sonra artık telefon çekmemeye başlayacaktır. Bazı kişiler madem telefon çekmiyor o halde neden telefonları uçak moduna alıyoruz diye soru sormaktadırlar. Bunu da sizlere anlatacağız.

Uçakta telefon kullanılırsa ne olur neden yasak, uçakta telefon çeker mi, uçakta telefonla konuşabilir miyim, uçakta telefon neden yasak, uçakta telefon kullanılır mı

Telefonunuzun uçak havalandıktan sonra çekmeyeceği için haliyle artık telefonda birini arayamaz ya da biri sizi arayamaz hale gelecektir. Böylelikle ”Uçakta telefonla konuşabilir miyim?” sorusunun da yanıtını bu sayede almış olacaksınız.

Uçakta telefon neden yasak

Şimdi uçaktaki pilotlar bilindiği üzere Kule ile irtibata geçip buradan talimat alarak iniş işlemi gerçekleştirmektedirler. Dolayısıyla sizin telefonlarınızın açık kalması uçak içerisinde bulunan GPS bağlantılarındaki iletişim kesikliğine sebebiyet verebilir. Yani radyo frekans bağlantılarının karışıklığı sonrasında sonuçlar çok kötü sonuçlanabilir.

Ha bu zamana kadar böyle bir durum hiç yaşanmış mı? Hayır yaşanmamış durumdadır. Fakat bundan sonra da yaşanmayacak anlamına gelmez. Sizler her zaman verilen uyarıları göz önünde bulundurmalısınız.

En azından içiniz rahat bir şekilde yolculuğunuza devam edebilirsiniz. Uçakta telefonu uçak moduna aldıktan sonra video çekebilir, ya da telefonunuz da oyun oynayabilirsiniz. Yani kapatma gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır.

Uçakta telefon kullanılırsa ne olur neden yasak, uçakta telefon çeker mi, uçakta telefonla konuşabilir miyim, uçakta telefon neden yasak, uçakta telefon kullanılır mı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz