Telefonum kapalıyken neden alarm calmıyor ise Android ve iphone telefonlarda hangi ayarların nereden yapılacağını detaylıca anlatacağız.

Telefonlarımız bizim hayatımızın her alanına bulunmamaktadır. Uyuduğumuzda dahi baş ucumuzda durmaktadır. Çünkü yarına bizi o uyandıracaktır. Bazen de telefon ile gün içerisinde çok haşır neşir olduğumuzdan dolayı yatağımıza geçtiğimizde şarjının çok az olduğunu görürüz. Ancak o telefonu yatakta iken kalkıp şarja takma isteğimiz asla gelmemektedir. Durum böyleyken yarın uyanabilmemiz için telefonumuzun saat ayarını kurarız. Kurulan saat ayarı sonrasında yarına uyanmak için işlemlerimizi sağlarız. Telefon sabaha kapanmış olsa dahi o alarm çalmaktadır. Lakin telefon kullanıcıları akıllı telefonlarında bazen bu özelliğin devreye girmemesinden ötürü, kimisi işe kimisi de okuluna gidememektedir. Bu ve benzeri durumlarla karşı karşıya kalmayın diye de sorunun ne ile alakalı olduğunu kapsamlıca ele alacağız.

Telefonum kapalıyken neden alarm calmıyor

Alarm çalmadı, telefonumun alarmını kurdum ama sabah çalmadı, alarm çalmıyor, telefonumun alarm neden çalmadı?, telefonum kapandı fakat alarm çalmadı diye bir araştırma içerisine giriş sağladıysanız sizin için hazırladığımız bu yazımız oldukça işinizi görecektir.

Cep telefonu kapalıyken alarm çalar mı?

Bazı işletim sistemli telefonlarda telefon kapalı dahi olsa alarm çalmaktadır. iPhone telefonların geleninde telefon kapalı dahi olsa eğer alarm kurulmuşsa devreye girmektedir. Android cihazların bir çoğunda olmamasına rağmen son üretimi sağlanan cihazlarda bu özelliğin bulunduğunu söylemek mümkündür.

Telefonum kapalıyken neden alarm calmıyor, alarm çalışmıyor, alarm çalmıyor, android alarm çalmıyor, iphone alarm çalmıyor, telefonum kapalıyken alarm çalışmıyor

Haricinde alarm çalışmıyor buna bir çözüm var mıdır? Diyen bir çok kullanıcı bulunmamaktadır. Bunun için size tavsiyemiz uyuduğunuz zaman telefonu açık bırakmanız olacaktır. Lakin cihazın şarjı az ve bitmeye yakın olduğunu görürseniz bu durumda cihazı uçak moduna almanı en sağlıklı olan işlem olacaktır.

 

Çünkü cihaz o an hiç bir komutu görmeyecektir. Ve şarj %1 dahi olsa telefon kapanmasına izin vermeyecektir. Bu da sabah kalktığınız da alarmın çaldığına işaret edecektir. Bunu neden söylüyoruz siz kul yapımı akıllı telefonunuza güvenerek kapanmasına rağmen alarm çalacağını düşünürseniz. Yarın sizin çok geç olabilir. Gideceğiniz iş yerine geç kalma ihtimalini her zaman ön planda tutmanızı tavsiye ediyorum.

Telefonum kapalıyken neden alarm calmıyor yapılması gerekenleri konu almış bulunuyoruz.

Telefonum kapalıyken neden alarm calmıyor, alarm çalışmıyor, alarm çalmıyor, android alarm çalmıyor, iphone alarm çalmıyor, telefonum kapalıyken alarm çalışmıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz