Telefonumda kablosuz ağ wifi gözükmüyor ne yapmalıyım? Android ve iPhone telefonlarında yaşanan sıkıntı için çözüm makalemizde yer almaktadır.

Teknoloji çağında internetin önemi oldukça fazladır. Haliyle eskiden bilgisayarımız üzerinden gördüğümüz işlemlerin çoğunu telefon üzerinden hallediyoruz. Hatta yeni dönemde evlerde ki bilgisayarlar yerini akıllı telefonlara bırakmış durumdadır. Dünyada var olan haberleri, youtube atılan yeni videoları, sosyal medya hesaplarımız üzerinde yapılan paylaşımların kontrol edilebilmesi için akıllı telefonlar tek başına yeterli olmamaktadır. Bunun için elbette internet bağlantısının var olması gereklidir. Telefonunda kablosuz ağını göremeyenler hemen mobil veri bağlantısı üzerinden giriş sağlamaktadır. Bu da var olan internetinizden götüreceğinden dolayı ilerleyen dönemlerde lazım olduğunda sorun yaşatmaktadır. Telefon neden kablosuz ağını görmüyor, ya da wifi bağlantısı gözükmüyor bunun nedenini haberimizin detayında bulmanız mümkün olacaktır.

Telefonumda kablosuz ağ wifi gözükmüyor

Telefon kablosuz ağını neden görmüyor, telefonum wifiyi neden görmüyor, wifi telefonda neden yok, kablosuz ağım telefonumda çıkmıyor, telefonumda wifi yok, telefonumda kablosuz ağı yok gözükmüyor ise bu durum ile karşı karşıya kaldığınız da nelerin kontrol edilmesi gerektiğini sizlere sunumunu gerçekleştireceğiz.

Telefonda wifi gözükmüyor

Şimdi bu durumun cihazımızla alakalı olup olmadığını öğrenebilmek adına diğer bağlantıların da kontrollerinin yapılması gereklidir. Yani evde bulunan laptop ya da diğer telefonlar da da wifi var mı yok mu? Bu test aşamasına alınmalıdır.

Telefonumda kablosuz ağ wifi gözükmüyor, android telefon wifi görmüyor, telefon hiç bir wifi görmüyor, samsung telefon wifi görmüyor, telefonda kablosuz ağ gözükmüyor, telefonda wifi gözükmüyor

Eğer diğer cihazlarda wifi bağlantısı var sadece sizin telefonunuzda yoksa bu durumda modem ile alakalı bir problemin olmadığı ortaya çıkacaktır. Böyle bir durumda ilk yapmanız gereken işlemlerden biri evinizde kullanım sağlamış olduğunuz modemi kapatıp açmak olsun. Çünkü bazen modem sizin telefonunuzu algı altına almayabilir.

Bunun haricinde bazı modemlerde android telefonlarına giriş sağlanırken iPhone telefonlarına giriş yapamamaktadır. Bu tarz durumlarda ise modemin içerisine giriş gerçekleştirerek güvenlik seviyesini ”WPA-PSK-WPA2-PSK” olarak ayarlamanız gereklidir.

Telefonda kablosuz ağ gözükmüyor

Belirtmiş olduğumuz işlem ayarları sonrasında hala daha sorun giderilmediyse bu durumda cihazlarınızın sıfırlanması gereklidir. Tabi yedekleme işlem ayarları yapılmadan cihazlarınızı sıfırlaması sağlamayalım.

Android telefonunun sıfırlanabilmesi için ilk olarak ”Ayarlar” alanına giriş sağlayıp burada da ”Sıfırla seçeneği göreceksiniz. Bu alana tıkladıktan sonra açılacak olan ekranda ”Ağ ayarlarını sıfırla” butonuna tıklayabilirsiniz.

iPhone telefonunuzun sıfırlanabilmesi için yine ”Ayarlar” alanına girerek ”Genel” kısmına giriş gerçekleştirip ağ ayarlarını sıfırla işlemi göreceksiniz. Buradan ağ bağlantılarını komple sıfırlama yapabilirsiniz.

Telelefonumda kablosuz ağ wifi gözükmüyor yapılan işlemlerle birlikte sorun tarih olmuş olması gerekiyor. Lakin siz de hala daha sorun varsa teknik servis yada bu bilgiye sahip birinden destek almanız gereklidir.

Telefonumda kablosuz ağ wifi gözükmüyor, android telefon wifi görmüyor, telefon hiç bir wifi görmüyor, samsung telefon wifi görmüyor, telefonda kablosuz ağ gözükmüyor, telefonda wifi gözükmüyor

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz