Telefonumda karşı tarafa sesim gitmiyor ses gelmiyor ya da telefonun sesi az çıkıyor ise bu durumda sebeplerin neler olduğunuz birlikte göz atacağız.

Her geçen gün biraz daha gelişen teknolojiye en hızlı ayak uyduran cihazlarda telefonlar olmaktadır. Akıllı telefonların gün geçtikçe artış göstermesinden dolayı her sene diğer ürünü satın almaktayız. Fakat bu akıllı telefonlarda hiç arıza yaşanmıyor mu? Tabi ki de yaşanmaktadır. Ve yaşanan arızayı siz kendiniz çözmek durumunda kalıyorsunuz. Örneğin son günlerde karşılaştığımız problemlerden birisi de telefonların sesinin çıkmadığı yönündedir. Bazı kullanıcılarımız ise telefon ile görüşme içerisinde iken sesinin karşı tarafa gitmediğini beyan etmektedir. Durumun bu yönde olmasından dolayı sürekli yaşanan ses sıkıntının hangi yollar ile giderileceğini kapsamlıca ele alacağız. Birlikte yapacağımız işlem ayarları sonrasında telefonunuzda neden ses çıkmıyor, ya da sesin karşı tarafa neden az gittiğini kontrol etmiş olacağız.

Telefonumda karşı tarafa sesim gitmiyor ses gelmiyor

Karşı tarafama sesim gitmiyor, telefonla görüşme sağlayamıyorum, telefonda sesim karşı tarafa gitmiyor, telefonun sesi çok az çıkıyor arayanı duyamıyorum, telefon ses kısık çalmakta gibi sorunlar baş göstermeye başladığında telefonunuz içerisinde hangi ayarların kontrol etmeniz gerektiğini konu alacağız. Sağlayacağımız işlem ayarları sonrasında seste yaşanan sorunda giderilmiş olacaktır.

Telefonumda ses gitmiyor

Telefonunuzun genel temizliğini her daim yapmanız gereklidir. Eğer günlük yaşantınız da çok temiz bir işte çalışmıyorsanız bu durumda bu temizliği yapmak durumdasınız. Çünkü işiniz her ne olursa olsun telefona bakmak istiyorsunuzdur. Haliyle telefonun hoparlör alanında da pislikler birikmiş oluyor. Hiç olmasa var olan tozlardan dolayı dolum meydana gelebilmektedir. Böyle bir durumda ilk yapmanız gereken işlemlerden biri telefonun hoparlör alanında pislenmelerin temizlenmesi olacaktır. Tabi kide bu temizliği ıslak bir mendil ile değil de kuru bir mendil ile yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Telefonumda karşı tarafa sesim gitmiyor ses gelmiyor, telefonda karşı tarafa ses az gidiyor, samsung ses gitmiyor, telefonumda ses gitmiyor, telefonumda ses çıkmıyor, telefonun sesi az çıkıyor, sesim gitmiyor ne yapmalıyım

Telefonumda ses çıkmıyor

Öncelikle şöyle belirtmeliyim kullanıcılar telefonlarında bir uygulama çalışmadığı süre içerisinde sıkıntıya yok yere gitmektedir. Böyle bir sıkıntıya girmenize gerek bulunmamaktadır. Çünkü telefonlarınız akıllı telefon olduğu için çalışmayan bir özellik sonrasında en fazla format işlemi sağlayarak sorunu giderebilirsiniz.

Telefonumda karşı tarafa sesim gitmiyor ses gelmiyor, telefonda karşı tarafa ses az gidiyor, samsung ses gitmiyor, telefonumda ses gitmiyor, telefonumda ses çıkmıyor, telefonun sesi az çıkıyor, sesim gitmiyor ne yapmalıyım

Yani telefonunuzda yapılan işlem ayarları sonrasında sorun giderilmiyorsa yedeklemesini alarak format işlemi sağlarız. Cihaz ilk alınmış hale tekrar geri geleceği için problem ne olursa olsun sorun giderilmiş olacaktır. Fakat telefonunum sesi çıkıyor diyen biriyseniz ilk olarak anlatacağımız adımları uygulayıp sonrasında sıfırlama işlemi sağlamanız gerekli olacaktır.

Telefonunun sesinin çıkmamasının bir anda meydana gelmeyeceğini sizlerle paylaşmak isteriz. İlk olarak ses ayarlarını ses açma(+) ve ses kısma(-) tuşları üzerinden kontrol etmeniz gereklidir. Bu kontrol işlemleri sonrasında belli uygulamalardan sonra da seste sorunlar oluşabilmektedir. Onları aklınızda belirlemesini sağlamışsınızdır. En son indirilen uygulamayı kaldırıp telefonu kapatıp açarak tekrar deneme sağlamalısınız. Bu da soruna çözüm sağlayacaktır.

Yapılan işlem ayarları sonrasında telefona sıfırlama yaptınız. Ve hala daha sorun giderilmediyse bu durumda cihazın ses ayarları ile alakalı sorun olabileceğinden ötürü teknik servis ile görüşme sağlamanız yararlı olacaktır.

Telefonumda karşı tarafa sesim gitmiyor ses gelmiyor için belirlenen işlem ayarları umarım faydalı olmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz