Telefonda kendi kendine reklam cıkıyor sorunu için ne yapabilirim? Telefonda gezinti yaparken internette sürekli reklam çıkıyor, reklam gelmesini nasıl engelleyebilirim? Yaşanan sorunun giderilebilmesi için haberimizi incelemeniz yeterli olacaktır.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık bilgisayarlarımızın yerini telefonlar almış durumdadır. Hatta bu durum  o kadar gelişti ki kullanıcılar evlerindeki internetleri iptal ederek bilgisayarlarını satmaya başladılar. Yaptıkları işlemler sonrasında da mobil hatlarının internet bağlantılarının GB yükseltmektedirler. Ancak internet üzerinde yapmış oldukları gezintilerde karşılaşmış oldukları reklamlardan ötürü oldukça sorunlar yaşayan kullanıcılarımız için gelen reklamların önüne nasıl geçeceğinizi kapsamlı olacak şekilde paylaşımını sağlayacağız. Böylelikle mobil cihazınızda ki gezintinizi daha rahat biçimde sağlayabilirsiniz. Uygulayacağımız yöntemlerin detay bilgilendirmesi aşağıda yer almaktadır.

Telefonda kendi kendine reklam cıkıyor sorunu

telefona sürekli reklam geliyor, telefonda sürekli reklam çıkıyor, telefonda reklam virüsü, telefonda kendi kendine reklam, telefonda reklam sorunu, telefonda reklam kaldırma işlem adımlarını ve buna sebep olan virüslerin ortadan kaldırılabilmesi için yapılacak olan işlem ayarlarını sunumunu gerçekleştireceğiz.

Telefona sürekli reklam geliyor

Telefonlarımıza gezinti sağladığımız sırada bulaşan virüslerden ötürü gelen reklamların engellenebilmesi için ilk yapılması gereken işlemlerden biri virüs programı ile tarama yapmak olacaktır.

 • Playstore ya da Apple Store uygulamasına giriş işlemi gerçekleştirdikten sonra,
 • MalwareBytes adını yazarak yüklemesini sağlayacağız.
 • Yapılan işlem ayarları sonrasında taramayı başlattığınızda tüm virüsler bulunacak ve temizlemesini sağlayabilirsiniz.

Telefonda reklam kaldırma

Yaptığımız virüs temizleme işlemleri sonrasında hala reklam gelmeye devam ediyorsa bu durumda yapılması gereken bir diğer yöntem ise,

 • Telefonumuzun ayarlar bölümünden uygulama yöneticisine giriş işlemi gerçekleştirdikten sonra tanımadığınız uygulamaların kaldırılmasını gerçekleştiriyoruz.
 • Yaptığınız bu işlem ardından cihazı kapatıp yeniden kapatıp açmayı deneyelim.
Telefonda sürekli reklam çıkıyor

Yapılan tüm işlem ayarları sonrasında hala daha gelen reklamların önüne geçilebilmesi olarak son olarak cihazın ön belleğinin temizlemesini gerçekleştireceğiz.

 • Bunun içinde cihazımızdan ”Ayarlar>Uygulamalar>Uygulamaları Yönet” alanına giriş sağlayıp uygulamalarınızın içine girerek ön belleği ve verileri sil işlemlerini sağlıyoruz.
 • Yaptığınız bu işlem de sonuç vermez ise bu durumda cihazı fabrika ayarlarına göndermeniz gereklidir.
 • Onun içinde cep telefonunuzda yedek almak istediğiniz uygulamalar ya da resimler var ise onların yedeklerini alabilirsiniz.
 • Yedekleme yaptıktan sonra,

İphone Telefonları için;

 • Ayarlar>Genel>Sıfırla>Tüm içerikleri ve ayarları sil

Anroid Telefonları İçin;

 • Ayarlar>Yedekle ve Sıfırla>Fabrika verilerini sil

Alanına tıkladıktan sonra cihaz sıfırlanacaktır. Böylelikle ilk almış olduğunuz şekilde olacaktır. Yapacağınız bu işlem ayarları sonrasında sorunsuz bir şekilde kullanımlara devam edebilirsiniz. Karşılaştığınız farklı sorunlar için yorum bölümünden bizlere sorunlarınızı iletebilirsiniz.

Telefonda kendi kendine reklam cıkıyor sorunu, telefona sürekli reklam geliyor, telefonda sürekli reklam çıkıyor, telefonda reklam virüsü, telefonda kendi kendine reklam, telefonda reklam sorunu, telefonda reklam kaldırma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz