Bilgisayarım kapanmıyor ne yapmalıyım ya da ne yapabilirsiniz ile ilgili işlem ayarlarını yazımızda konu alacağız. Windows 10, Windows 8 ve Windows 7 işletim sistemlerinde kapanmama problemi adına yapılacak adımları sizlere tek tek paylaşacağız.

Günlük yaşantımızın vazgeçilmezlerinden biri olan bilgisayarlarımız olmazsa olmazlarımız arasında yer almaktadır. Tabi her şeyin olduğu gibi bilgisayarımızın içerisinde de onu güncellemekte olan işletim sistemleri yer almaktadır. Windows 10, windows 7, windows 8 işletim sistemlerine bağlı bilgisayarlarda son zamanlarda kapanmama durumu artmasından ötürü yaşanan bu geç kapanma sorunlarının nedeniyle ilgili araştırmalarımızı gerçekleştirdik. Ele alacağımız konu ile alakalı olarak yapacağınız işlemler sonrasında artık bilgisayarınızda yaşanan bu geç kapanma problemi ortadan kalkacak ve gönül rahatlığı ile kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Sizlere sunumunu gerçekleştireceğimiz yöntemler ile birlikte sorunlar ortadan kalkacaktır.

Bilgisayarım kapanmıyor ne yapmalıyım

bilgisayarım kapanmıyor windows 10, bilgisayar kapanmıyor laptop, bilgisayar kapanmıyor windows 7, bilgisayar kapanmıyor windows 8, bilgisayar geç kapanıyor, pc geç kapanıyor yönünde işlem sağlanabilmesi için bir kaç yöntem söz konusudur. Bu yöntemleri denedikten sonra problem ortadan kalkacak ve sorunsuz bir şekilde kullanım sağlayabilirsiniz.

Bilgisayar Geç Kapanıyor

Bilgisayarınızın geç kapanmasının sebebi bilgisayarınıza güncelleme gelmesi ancak bu güncellemelerin hala daha devreye alınmamasından kaynaklanmaktadır.

Dolayısıyla bilgisayarınızdaki güncelleme adımlarını kontrol etmeniz gereklidir.

  • Denetim Masası>Sistem ve Güvenlik>Yönetimsel Araçlar>Hizmetler>Windows Update çift tıkladıktan sora bağlantı durum kapalı ise burayı otomatik ya da elle olacak şekilde yapabilirsiniz.
  • Güncellemeler yaptıktan sonra bilgisayarınızda bulunan işletim sistemi veri tabanı hataları son bulacaktır.

Bilgisayar Kapanmıyor Laptop

Bilgisayarınızın güncelleme ile ilgili yaptığınız işlem adımı sonrasında geç kapanma sorunu hala daha sorun devam ediyorsa bu durumda yapılacak olan ayar virüslerin var olmasıdır.

  • Bilgisayarınızda var olan virüslerin temizlenmesi için öncelikli yapmanız gereken işlemlerden biri ADWCLEANER antivirüs programı ile alakalı bilgisayarınızda bir tarama yapalım.
  • Yaptığınız bu tarama işlemi sağlayacak ve sorunları ortadan kaldıracaktır.
  • Virüsler taraması yapıldıktan sonra burada yaşanan sıkıntıda ortadan kalkacaktır.
Pc Geç Kapanıyor

Virüs temizlemesi sağlandıktan sonrada bilgisayarınız geç kapanmaya devam ediyorsa bu durumda son yöntem olacak aşağıdaki adımları ele alacağız.

  • Öncelikle bilgisayarımızın klavyesinde yer almakta olan Windows tuşuna basılı tuttuktan R tuşuna basıyoruz sonra Çalıştır ekranı gelecektir.
  • Gelecek olan ekrana msconfing yazdıktan sonra enter tuşuna tıklıyoruz.
  • Yaptığımız bu işlem ardından gelecek olan ekran bilgilendirmesinde yer almakta olan ”Başlangıç öğelerini Yükle” yazısının solundaki tik’i kaldırıyoruz.
  • Devamında yukarıda yer alan ”Hizmetler” alanına tıklıyoruz.
  • Buraya tıkladıktan sonra karşımıza gelecek olan ekran bilgilendirmesinde İlk olarak ”Tüm Microsoft Öğelerini Gizle” ikonuna tıklayıp sonrasında ”Tümünü Devre Dışı Bırak” yazısına tıklıyoruz.

Bilgisayarım kapanmıyor ne yapmalıyım, bilgisayarım kapanmıyor windows 10, bilgisayar kapanmıyor laptop, bilgisayar kapanmıyor windows 7, bilgisayar kapanmıyor windows 8, bilgisayar geç kapanıyor, pc geç kapanıyor Bilgisayarım kapanmıyor ne yapmalıyım, bilgisayarım kapanmıyor windows 10, bilgisayar kapanmıyor laptop, bilgisayar kapanmıyor windows 7, bilgisayar kapanmıyor windows 8, bilgisayar geç kapanıyor, pc geç kapanıyor

Bilgisayarım kapanmıyor ne yapmalıyım sorunu için yapacağınız çözüm adımları yukarıda ki gibidir. Aklınıza takılan farklı sorunları yorum alanında belirtebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz