Sunny Led Tv Görüntü Gelmiyor Sorunu için problemin temelinde yatan nedeni makalemizde sizlere sunacağız. Sunny Led televizyonunuzda ekran kararması, açılmaması sonrasında yapılacak olan işlem adımlarını paylaşacağız.

Televizyonda ekran kararması tüm televizyon kullanıcılarının başına gelen olaylardan biridir. Ancak bizler bu yazımızda Sunny Led televizyon alan kullanıcıların tv’lerinde yaşamış oldukları ekranın kararması, görüntünün gelmemesi ile ilgili problemin nasıl giderileceğini konu alacağız. Öncelikle bir anda giden ekranın tekrar geri getirilebilmesi yönünde uğraş vermeniz halinde cihazın içerisindeki ayarları bozabilirsiniz. Bazı televizyonların arka alanında aparat girişinin hemen yanında açma kapama düğmesi bulunmaktadır. Ora ile de oynamayı sağlayıp bir de kablo bağlantıları yaptıktan sonra problem hala devam ediyorsa bu durumda yaşadığınız sorun aşağıda değindiğimiz sebeplerden olacaktır. Harici işlem adımlarıyla teknik bilginiz olmadan uğraşmanız halinde sorun yaşayabilirsiniz.

Sunny Led Tv Görüntü Gelmiyor Sorunu

sunny led tv ekran kararması, sunny led tv görüntü ayarları, sunny televizyon ekran açılmıyor, sunny led tv görüntü gelmiyor, sunny led tv, led tv görüntü gelmiyor, tv görüntü alamıyorum ile ilgili yaşanan aksaklığın önüne geçilmesi adına ayarları aşağıdaki gibi yapmanız yeterli olacaktır.

Sunny Led Tv Ekrar Kararması

Televizyonlarımızda yer alan güç ünitlerinde yaşanan aksaklıklar televizyonunuz açarken görüntünün geç gelmesine sebebiyet vermektedir. Dolayısıyla teknik bilginiz eğer yok ise çok fazla bir işlem sağlamaya gerek bulunmamaktadır.

  • Yapacağınız teknik müdahaleler televizyonunuzun ana kartının bozulmasına sebebiyet verecektir.
  • Hal böyle olunca eğer cihaz uzun yıllar kullandığınız bir cihaz ise bu durumda yenisi ile değiştirmeniz daha mantıklıdır.
  • Yok cihaz yeni bir cihaz ise bu durumda servisi çağırmanız daha sağlıklı olacaktır.

Sunny Led Tv Görüntü Gelmiyor Sorunu, sunny led tv ekran kararması, sunny led tv görüntü ayarları, sunny televizyon ekran açılmıyor, sunny led tv görüntü gelmiyor, sunny led tv, led tv görüntü gelmiyor

Sunny Televizyon Ekran Açılmıyor

Yukarıda servisi çağıracağınız sebeplerden birini anlattık lakin eğer televizyonunuzda şöyle bir arıza var ise,

  • Çizgi çizgi çubuklar gelmeye başladı ve kısmen kararma durumu söz konusu ise bu durumda cihazın ana panelinde ya da y-sus ve bufer kartlarında yaşanan bir sıkıntı yaşıyorsunuz.
  • Belirttiğimiz bu sorun ile karşı karşıya kaldıktan sonra kartı değiştirdikten sonra problem giderildi ise sorunu ortadan ucuz olarak atlatabilirsiniz.
  • Lakin eğer panel ile alakalı bir problem var ise bu durumda yeni bir cihaz almanız daha uygun olacaktır.

Sunny Led Tv Görüntü Gelmiyor Sorunu, sunny led tv ekran kararması, sunny led tv görüntü ayarları, sunny televizyon ekran açılmıyor, sunny led tv görüntü gelmiyor, sunny led tv, led tv görüntü gelmiyor

Sunny Led Tv Görüntü Gelmiyor

Ayarlarını sizlerin huzuruna sunmuş olduğumuz problemlerle alakalı olarak öncelikle şunu belirtmeliyim yukarıda belirttiğimiz işlem adımları da servisle görüşme sağlamanız ile ilgili konulara değinmiş bulunmaktayız.

Yani sizlerin televizyonun eğer 4-5 yıllık bir cihaz ise ancak bu cihazdan memnun iseniz. Aynı markanın bir üst teknoloji ile üretileni almanızda fayda bulunmaktadır. Lakin eğer yaptırmak istiyorsanız yukarıda belirtilen sebepler üzerinden servis çağırmanız halinde problem ortadan kalkacaktır.

Televizyon ile alakalı karşılaştığınız farklı problemleri yorum alanında bizimle paylaşmanız yeterli olacaktır. İyi seyirler dileriz.

1 Yorum

  1. Sunny LD TV de yarı ekran karaması yani ekranda görüntü var ama karanlık gösteriyor ne yapmamız gerek veya serviste Nekadar ücret olur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz